Belg Bultynck sterker dan andere winnaars Tolhoek voelt zich geen pannenkoek na stage Opleiden van paarden schenkt dressuurruiter 12 Ruiter uit Arnemuiden heeft verschillende petten op tijdens paardenspektakel Jumpin' De Weel. De kopgroep die kilometerslang aan de leiding reed, was er één van winnaars. Laurijssen won dit jaar al verschillende wedstrijden waaronder onlangs nog in Hein- kenszand. Eric Vereecken doet het de laatste weken ook weer uitste kend. De vijftigjarige coureur wil de enkele weken geleden in Hoofd plaat opnieuw zijn laatste koers rij den. „Maar daar won ik. Dat be grijp ik nog steeds niet, omdat ik ruim drie maanden ziek was ge weest. Na een overwinning kun je niet stoppen; daarom ben ik nog maar doorgegaan", uitte de Zeeuws-Vlaming zich over de laat ste maanden. Ook Stefan Laurijssen is de laat ste weken uitstekend op dreef met een aantal overwinningen, maar gisteravond leek het noodlot toe te slaan toen in de kopgroep van zes man het stuur van de Belg Günther Sterck brak. In zijn val sleurde hij Laurijssen mee. „Je snapt niet wat sommigen soms toeren uithalen in een premie spurt. Omdat ik dus ook viel, ge raakte ik uit mijn ritme. Ik mocht gelukkig nog gebruikmaken van een rondevergoeding, maar in de spurt was die Belg uiteindelijk toch te sterk voor mij", sprak Lau rijssen bewonderend over win naar Isaak Bultynck. Achter de rug van Vereecken finishte Michel Stroosnijder uit Hansweert uitein delijk als vierde en Erwin Tazelaar uit Colijnsplaat als vijfde. 'Na een overwinning kun je niet stoppen; daarom ben ik nog maar door gegaan' De renner van het Rabobank De velopment Team werd door de Russische wielerploeg uitgeno digd voor een tweeweekse hoogte stage in het Italiaanse Livigno. Tol hoek beklom, met twaalf profs en zeven andere stagiairs, de Gavia en Stelvio. Dat viel hem de eerste da gen erg zwaar. „Ik hoopte dat het echt waar was dat je aan die hoog te moet wennen", vertelde Tol hoek. „We reden op tweeduizend meter hoogte, terwijl ik zelf onder het zeeniveau woon. Ik had een ho ge hartslag, kwam niet vooruit, kon gewoon niet harder. Het voel de alsof ik de hele winter alleen maar op stap was geweest. Als ik 'Het was slapen, ontbijten, trainen, de Tour de France kijken op een groot scherm, eten en weer slapen' niet zou wennen aan die hoogte, was ik bang dat ze zouden denken dat ze een of andere pannenkoek hadden meegenomen." Maar na de vierde dag, een rust dag, reed de Yersekenaar weer 'als voorheen'. „Boven op een col kon ik lekker wachten op een hoop an deren", stelde hij tevreden. „Ik heb bergop niet onder hoeven doen voor de meesten." Zijn dagen in Italië verliepen volgens een vast ritme: „Het was slapen, ontbijten, trainen, de Tour de France kijken op een groot scherm, eten en weer slapen", dreunt Tolhoek op. Kortom: hij leefde er als een echte prof, werd ook zo behan deld. „Iedere ochtend stond er na het ontbijt een coretraining op het programma", gaf hij een voor beeld. „Ik dacht altijd dat de profs daarvan zouden zeggen: 'Laat dat lekker doen'. Maar ze zijn toch echt met meer bezig dan alleen trappen." Hij trok op met profs als Bob Jungels, Matti Breschel en Jay Mc Carthy. „Zij toonden echt interes se. Je zou misschien denken dat ze egoïstisch zouden zijn, maar ook zij zijn ooit zo bij een ploeg geko men. Het was alleen wel jammer dat Chris Anker Sorensen er niet was, omdat hij in de Ronde van Oostenrijk reed." Een toekomstige stage waar hij wél met zijn Deense idool mag rij den is nog niet uitgesloten. „De trainers vonden me nu nog niet goed genoeg voor het World Tour-niveau", vertelde de 21-jarige renner. „Ze hebben drie andere jongens een stage-contract aange boden tot het einde van het sei zoen, maar ze waren tevreden over mijn prestaties en wilden contact blijven houden. Ze zeiden dat ze me niet zomaar hadden meegenomen, en vertelden me dat het plan wat ze met me voor ogen hadden niet ineens stopt." Die woorden echoën nog na in het hoofd van Tolhoek. „Het is mooi om te zien dat ik er niet ver vanaf zit. Het is nu aan mijzelf om een nieuwe kans te verdienen. Het is simpel: als ik hard fiets, wil len ze me wel. Maar ze hebben denk ik nog nooit iemand gete kend met mijn uitslagen. Dus ik weet wat ik moet doen..." Opleiden, presteren en genieten. Dat zijn de_ kernwaarden van dres suurruiter Peter Klaas- se uit Arnemuiden. De komende dagen kan hij zijn hart ophalen tijdens het internationale paar densportevenement Jumpin' De Weel in Nisse. Behalve als deelne mer is Klaasse er ook actief als ju rylid. „Ik heb het voorrecht om dit evenement werkelijk van alle kanten mee te maken", zegt hij. Klaasse reist af naar Nis-<5 t?ïï 'p se om zo goed mogelijk te preste ren. Maar prijzen winnen is niet het voornaamste doel dat de rui ter uit Arnemuiden heeft. „Ik pro beer het hoogst mogelijke uit mijn paarden te halen", vertelt hij. „Ik koop mijn paarden meest al op vrij jonge leeftijd in, als ze rond de twee, drie jaar oud zijn. Vervolgens probeer ik ze zo goed mogelijk op te leiden en daarna verkoop ik ze door, mits er een mooi bod op komt." Dat het de dressuurruiter voor namelijk om het opleiden van de paarden gaat, betekent niet dat hij voor spek en bonen meedoet aan wedstrijden. „Presteren is na tuurlijk wel belangrijk als je een paard wilt doorverkopen", geeft hij aan. „Als je niet in de picture komt te staan, zul je ook niet zo snel een aanbieding op een paard krijgen. Hoe meer paard ger de Want het is zo: trucjes een kan, hoe ho- waarde." daarnaast een sporter, sporters wil- Sport sport@pzc.nl Hoe meer trucs, De Belg Isaak Bultynck geeft Stefan Laurijssen, Eric Vereecken en Michel Stroosnijder het nakijken in Clinge. foto Camile Schelstraete door Wim de Vos CLINGE. Vier Nederlanders lieten zich gisteravond de wil opleggen door één Belgische coureur in de kermiskoers van Clinge. Stefan Lau rijssen was van dat kwartet nog het meest in zijn sas, omdat de Bra bander in de slotfase van de koers onderuit ging en gebruik kon ma ken van een rondevergoeding. Hij spurtte naar de tweede plaats ach ter de Belgische winnaar Isaak Bul tynck maar wel voor de ervaren Eric Vereecken uit Hulst. Eric Vereecken wielrenner door Mitchell Minnaard YERSEKE. Hij hield er dan weliswaar nog geen contract aan over, maar de hoogtestage in Italië met wieler ploeg Tinkoff-Saxo is Antwan Tol hoek uitstekend bevallen. „De eer ste week voelde het alleen alsof ik de hele winter alleen maar op stap was geweest", blikte de 21-jarige Yersekenaar terug op zijn tijd bij de World Tour-ploeg. „In de twee de week kon ik me gelukkig van mijn beste kant laten zien." Peter Klaasse heeft een dubbelrol tijdens Jumpin' De Weel. Hij is ruiter én jurylid, foto Lex de Meester door Daniel Vervelde „Eni ben iU En

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40