Gezelligheid Uitkateren ZEELAND 7 maand naar Thailand. „Ik was toch wel een beetje bang eigen lijk. Normaal regelden anderen al tijd mijn vakantie. Nu moest ik het doen, omdat Rick nogal een warhoofd is. Dat ging buiten ver wachting goed. Ik had het nooit willen missen." Inmiddels is de voetballer van Kloetinge 2 fulltime aan het werk. Vlak voor de zomer sollici teerde hij met succes voor een werkervaringsplek bij Delta. Van af de zomervakantie werkt hij veertig uur in de week bij een on afhankelijk orgaan binnen het be drijf dat toeziet op de manier waarop werknemers hun beroep uitoefenen. „Ik heb het naar mijn zin. Het is voor mij geen opgave Ik zei tegen mezelf: als je ooit een verre reis wil maken, moet je nu gaan' om aan de slag te gaan." Witkam heeft er geen proble men mee dat hij uitgerekend in de vakantie aan de bak moet. „Ik had verwacht jaloers te zijn op anderen, maar dat valt reuze mee. Ik werk binnen, dus als het mooi weer is weet ik het geeneens. Ik geniet nu juist meer van mijn vrije tijd in het week end. Op de bank liggen doe ik bijvoor beeld niet meer. Ik neem me voor om elke keer wat te gaan doen. Als het mooi weer is, lig ik op het strand." Terwijl het zachtjes begint te miezeren maakt Gil bert Vandermeren (62) uit het Vlaamse Jeuk zijn caravan gereed voor een weekje va kantie. Samen met zijn vrouw Maddy en een bevriend stel staan ze op de stadscamping in Goes. Maddy is op het moment op pad met hun kleinzoon, die een nacht je komt logeren. „Ik kom hier al jaren met een groep vrienden", vertelt Gilbert. Onder de overkapping van het be vriende echtpaar doet hij de week planning uit de doeken. Het con cept is vrij simpel: „We fietsen el ke dag zo'n dertig tot vijftig kilo meter en gaan de terrasjes af. Ik ben zelf meer een motorrijder, maar op een elektrische fiets is het wel te doen." Het groepje noemt zichzelf'De bende van de zwarte kous', be kend van de stripserie 'De avontu ren van Nero Co'. Gilbert meent gekscherend dat er tijdens de vakantie volop avonturen be leefd worden. „Bijvoorbeeld kibbe ling eten, haha." Weinig spectaculaire belevenis sen dus, maar wel veel gezellig heid „Op de camping zijn wij de gangmakers. We drinken blikjes bier tot laat in de avond en gaan net zolang door tot we te horen krijgen dat we moeten zwijgen." 'Op de camping zijn we gangmakers; we gaan net zo lang door tot we te horen krijgen dat we moeten zwijgen' Met waterige ogen ge niet René Lierman (19) naast zijn cara van van een sigaretje. Over een paar uur vertrekt hij huiswaarts. Dit jaar is de uit Lich- tervelde afkomstige Belg voor het eerst met vrienden op vakantie. Eerst met zijn tienen naar Zuid-Frankrijk, om vervolgens met twee maats (Maxime en Ken neth) tot rust te komen in Zee land. Dat 'tot rust komen', zoals de drie het omschrijven, was afgelo pen avond niet het geval. „We heb ben tot bijna 05.00 uur bier ge dronken in de caravan", vertelt Maxime. „We hebben heel de avond gepraat, drankspelletjes ge daan en een paar potjes monopo lie gespeeld. Heerlijk!" Tijdens de vijf dagen in Zee land waren de vrienden vooral op de camping in Goes te vinden. Het onervaren trio deed er op één van de dagen drie uur over om de barbecue aan de praat te krijgen, maar dat deerde ze niet. De heren zijn ook nog een dag je naar Rotterdam geweest, hun vermoedelijke volgende vakantie bestemming. „Die stad heeft al les", meent René. „Er is veel te be leven in het nachtleven, maar hier in dit dorpje is het ook gezellig hoor. Of is Goes een stad?" 'We hebben heel de avond gepraat, drankspelletjes en een paar potjes monopolie gespeeld. Heerlijk!' Zierikzee WOENSDAG 22 JULI 2015 ook vervelen zijn tuin in Kloetinge. foto Marcelle Davidse Vincent Witkam voert zijn vissen in Vincent Witkam 0iN Gilbert Vandermeren QuiT René Lierman Meer agendanieuws op onze website Oostkapelle, 20.00-21.00 uur. Renesse Weekmarkt Renesse, Lange Reke en Kor te Reke, 8.00-15.00 uur. Retranchement Jaarlijkse rommelmarkt Retranchement, op voetbalveld aan de Noordstraat, 9.00-16.00 uur. Serooskerke (S) Kajaktocht op Oosterschelde, naar oost kant Roggenplaat, 06-20526380, Schelp- hoek, 17.00-22.00 uur. Sint-Annaland Veiling van streekproducten, streekmu seum De Meestoot, Langeweg 11, vanaf 11.00 uur. Stavenisse Watersnoodhuis, Voorstraat 42, 14.00-16.30 uur. Terneuzen Beeldenroute op de Scheldeboulevard 2015. Terneuzen Stadswandeling Terneuzen, start bij VW-kantoor, Noordstraat, van 11.00 tot 12.30 uur. Terneuzen Limburg aan Zee, Limburgse Kunstkring, Lokaal 54, Nieuwstraat 54, 13.00-18.00 uur. Vlissingen Expositie scheepswerf Damen over on derzeeërs, Glacisstraat 165, 13.00-17.00 uur. Vlissingen Rommelmarkt Vlissingen, Oude Markt, 13.00-17.00 uur. Vrouwenpolder Seizoensmarkt Vrouwenpolder, Fort den Haakweg, Dorpsdijk, 10.00-19.00 uur. Wemeldinge Boogschieten voor kinderen en volwasse nen, op de liggende en staande wip, op schuttersterrein aan de Bonzijweg 17 c, 19.00-20.00 uur. Circus Renz Internationaal heeft de tenten opgezet in Burgh-Haamstede. Shows zijn vandaag om 15.00 en 19.00 uur. foto Marcel Otterspeer/het fotoburo Westenschouwen Steltloper skeltertocht, Steenweg 13a, start op het grote P-terrein bij de roton de, 11.00 uur. Westkapelle Smikkeldag, Markt en tuin Polderhuis, met o.m. mostermaker, grootste mossel pan en demonstraties bollus Wasschap- pelse blokjes maken, 11.00-17.00 uur. Wissenkerke Openstelling wijngaard 'De Druiven- gaerde', Dorpsdijk 2a, 13.00-17.00 uur. IJzendijke Roofvogeldemonstratie Valkeniershof, Klakbaan 5, 19.00-21.00 uur. Zierikzee Vlooien- en brocantemarkt Camping Kloet, Eerste Weegje, 10.00-16.00 uur. Fototour door Zierikzee Cameramu seum, Visstraat, 14.00-17.00 uur. Zoutelande Openstelling bunkers, Duinopgang 't Pauwtje, Duinweg 40), 13.00-17.00 uur. Zoutelande Concert Carla Bos, harp en vertelling, kerk Willibrordusplein, 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35