Vijf tips Mensen te woord staan gaat altijd voor Voor Vincent is de tijd van stilzitten voorbij 6 ZEELAND Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft elke dag tips. Ga als het goed weer is naar het strand. De Banjaard in Kamper land is ideaal Sinds maandag is het pop-up pretpark in Goes geopend. Neem eens een kijkje Ga een dagje wande len op Schou- wen-Duiveland Drink een biertje op de grote Markt in Goes bij café Mid City Ga met een groep vrienden zondag naar Dancetour Goes GOES Al zo'n vijftien jaar zijn Corrie (75) en Dirk Brouwer (84) de gezichten van de stadscam- ping van het Omnium in Goes. Aandacht besteden aan het avondeten zit er vaak niet in. „Als gasten vragen hebben, kun je niet zeggen: even wachten. Ik ben aan het eten." Het echtpaar - dat al 48 jaar sa men is - staat elke zomer het gehe le campingseizoen (van april t/m september) met de caravan in Goes. De andere helft van het jaar brengen de twee sinds 1989 door in Australië. Welk deel van het jaar als vakantie bestempeld kan worden, is lastig te zeggen. Feit is wel dat Corrie en Dirk met volle teugen genieten in Goes. Toch moet er hard gewerkt wor den. „Mensen hebben voortdu rend vragen", vertelt Corrie. „Wij staan ze elk moment van de dag te woord. Ook als we aan het eten zijn. Daarom halen we vaak een maaltijd bij het Omnium of sme ren we een boterham. Lekker mak kelijk. We kunnen natuurlijk niet zomaar weg." Samen uit eten in de stad zit er dan ook niet in voor de geboren Delftse en de van origine Goese- naar, maar dat deert de twee niet. „We weten wat je moet doen als je opzichter bent van een cam ping", stelt Dirk. „Er komt heel wat bij kijken", voegt Corrie eraan toe. „Maar dat maakt niet uit. Veel gasten komen hier al jaren. Het is geweldig om iedereen weer te zien." Daar kan wat betreft het echtpaar geen vijfgangenmenu te genop. Dan maar een simpele bo terham. Corrie en Dirk Brouwer zijn al 48 jaar samen en genieten met volle teugen van hun werk op de stadscamping in Goes. 'Er komt heel wat bij kijken, maar dat is niet erg' Het was tot voor kort een ver trouwde positie voor Vincent Witkam uit Kloe- tinge: zittend op de bank voor de televisie. Dit keer kijkt hij geen serie, maar naar de Tour de France. „Ik volg de Tour eigenlijk niet", bekent hij. „Ik werk heel de dag, dus ik heb er ook geen tijd voor." Gedurende het schooljaar was dat anders. Witkam vulde zijn tijd zeifin. Nadat hij in augustus zijn master Organisation Studies aan de universiteit van Tilburg had afgerond, besloot hij een maandje rust te nemen. „Dat deed ik als een soort beloning. Vanwege het afstuderen had ik geen zomervakantie. Ik vond dat ik wel een pauze verdiend had. Daarna wilde ik gaan werken." Dat streven werd gedurende het jaar eigenlijk nooit serieus. „Ik vond het wel prima om niks te doen. Ik wilde wel een baan, maar ook weer niet. Als ik sollici teerde, was mijn moeder meer be nieuwd naar het vervolg dan ik zelf." De sollicitaties liepen om ver scheidene redenen op niets uit. Witkams leventje kabbelde voort. Hij keek overdags vaak se ries en dronk geregeld een biertje in de kantine van Kloetinge. Dat patroon hield hij tot maart vast. „Ik hou van regelmaat. Wat dat betreft ben ik best autistisch", lacht Witkam. „Ik ga naar dezelf de supermarkt en naar hetzelfde café. Waarom zou je iets verande ren als je het zo prima vindt?" Na de jaarwisseling kwam Witkam tot de conclusie dat hij iets moest gaan doen. „Op den duur ging het 'niks doen' wel ver velen. Dan ga je de vissen voeren en steek je je hand eens in de vij ver. Dan besef je dat er iets moet veranderen." Zijn ouders hoopten dat hun zoon zich nu eindelijk op een baan zou storten, maar de avontu rier in Witkam begon zich te roe ren. „Ik ga graag op vakantie en hou van de natuur. Ik zei tegen mezelf: als je ooit een verre reis wil maken, moet je nu gaan. Als ik een baan van veertig uur in de week heb, wordt het vrij lastig om voor een lange periode naar het buitenland te trekken." Opgelucht Hoewel het idee speelde, bleef hij toch solliciteren. „Maar ik hoopte niet dat ik een baan aange boden zou krijgen. De keren dat er een ander werd gekozen voor de functie, was ik opgelucht." In maart vertrok Witkam met een vriend (Rick Mulder) een Agenda door Len Wolters Corrie Brouwer heeft door haar werk weinig tijd om te eten. Even snel een boterham tussendoor is dus geen uitzondering, foto Marcelle Davidse Niks doen gaat door Len Wolters Aardenburg Handboogschieten voor toeristen, He- rendreef 28, 19.15-22.00 uur. Breskens Rondvaart met sleepnetvissen, ver trek vanuit de Handelshaven, meer in formatie www.defestijn.nl en 06-53225401. Bruinisse Demonstratie bolussen bakken, Visse rijmuseum, Oudestraat, 11.00-16.00 uur. Burgh- Haamstede Wandeling door Koudekerkse inlaag, met boswachter, Plompetorenweg, 14.00-15.30 uur. Burgh Haamstede Circus Renz Internationaal, Kraayen- steinweg, 15.00 en 19.00 uur. Burgh-Haamstede Zomeravond met Zeeuwse verhalen, Burghse Ring 33, 19.30 uur. Burgh-Haamstede Delta Sport atletiekwedstrijd, Ring vanaf 17.30 uur. Cadzand Dorpswandeling Cadzand, 't Plakkebord bij de dorpskerk, 13.30-15.30 uur. Cadzand-Bad Strandjutterstocht voor kinderen, start Boulevard de Wielingen 44d (VVV Cad zand), 11.00-12.30 uur. Colijnsplaat Openstelling Nehalenniatempel, Visserij- weg 2, 10.00-20.00 uur. Domburg Mondriaan-rondwandeling met gids, VVV, Schuitvlotstraat 32, 13.30-15.00 uur. Domburg En te rt a i n m e n ts h o w, Stationsstraat, 18.00-20.00 uur. Domburg Follie a Deux, mandoline en accordeon Op het sportpark van Retranchement is vandaag, woensdag, de grootste rommelmarkt van West-Zeeuws-Vlaanderen. foto Peter Nicolai duo, Protestantse kerk, 20.30-21.30 uur. Haamstede Concert in Hervormde Kerk, Ring 1, Goes 20.00-21.00 uur. Rondleiding door historische hart Goes, Heinkenszand Singelstraat 11, 14.00-15.30 uur. Rondleiding Klompenmakerij Traas, Westdijk 3, 14.00-14.45 uur. Kamperland Vaartocht over de Oosterschelde, Sophia- boulevard, inschepen om 11.00 uur of 14.30 uur, uitleg in Nederlands en Duits. Kamperland Ezelwandeling, 10.30-12.30 uur, aanmel den via info@ezelhuis.nl of 06-28888087, startpunt Boerderij Catha- rina Mariahof Jacobadijk 10 te Kamper land. Kloetinge Expositie met hart en ziel en handen en excursie, dorpskerk, 13.30-16.00 uur. Oostburg Bezoekersdag op de paardenmelkerij, Brugsevaart 12, 10.30-16.30 uur. Oostkapelle Ringrijden bij Camping Ons Buiten, Aagte- kerkseweg2a, 18.30-21.00 uur. Oostkapelle Klassiek zomeravondconcert dorpskerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34