Kermiscamping staat nu op herdenkingsgras SGP: Wel klachten over festival City of Dance Behandeling kinderen met handicap gered DONDER LUXE PARK WONEN WALCHEREN 5 Eis: Itointig maanden cel voor Vlissinger Kennisgeving verlengingsbesluiï omgevingsvergunning IEPZ ■4 A> Elke zomer, tien da gen lang, strijkt er een kermiscamping neer aan de Com- mandoweg in Vlis singen. Een com pleet andere wereld op een gras veld onder de Groene Boulevard. Maar deze zomer is het kam peerterrein 'respectloos naar oud-strijders', vindt D66. Het maakt nu namelijk deel uit van een herdenkingsgebied. Het veld is vorig jaar voorzien van een roestvrijstalen plaat met de letters Uncle Beach en er loopt een stoeptegelpad naar de dijk. „En dat monument is anders", was Richard opgevallen. Richard is een van de drie kale, gespierde, getatoeërde oliebollenbakkers op de kop van de Koopmanshaven. Ze werken hard. „De kermis is open tot middernacht, dus als we terugkomen roken we nog even een peukie, drinken we mis schien een klein drankie, maar dan gaan we slapen. We zijn nie mand tot last. Ik moet zeggen dat ik ook geen mensen heb gezien die wilden herdenken of zo." De oliebollenbakkers zijn dan ook al vroeg weg, om vers beslag te maken. De vrouwen blijven om het huishouden te doen, de kinderen zijn naar de rijdende school, De Trapeze. Een stel in badjas rookt een si garet voor hun caravan. Het duurt nog even voordat zij naar hun ballengooikraam gaan. „We komen hier al 25 jaar", zegt hij. „Minstens. Prima plek. Beetje krap, maar dat zijn we gewend. Van het herdenkingsgebied krij gen we niks mee. Misschien toch 'Kermisexploitanten? Aan de andere kant van de dijk komen we niet. We willen de zee zien' meer iets van 4 en 5 mei. Maar het ziet er netjes uit." Keeshond Doortje ontsnapt, hij gaat erach teraan. Zij verzet haar stoel om nog een streepje zon mee te pik ken. „We betalen genoeg hoor, om hier te staan. Bij de gemiddel de prijzen zit Vlissingen vrij hoog, zeg maar. Plus stageld in de stad. En thuis gaan de kosten ook gewoon door. Dat beseft het bui tenvolk niet." Het is rustig op het terrein. De man van de Breakdance hangt zijn was aan de lijn, een jong meisje flipflopt naar de doucheca bines. Aan de andere kant van de dijk zit een Duitse toeriste op een bankje. Ze bladert door een brochure, haar man fotografeert de vitrineduikboot. „We waren laatst ook al bij het herdenkings gebied in Jersey", vertelt Kerstin Wiggers. „Kermisexploitanten? Welke kermisexploitanten? Nee, aan de andere kant komen we niet. We willen de zee zien." Op de dijk verschijnt een kees hondje. En vervolgens haar puf fende baasje, in badjas. Gisteren heeft Moens contact ge had met Priem. Zij hebben afge sproken in het najaar samen in ge sprek te gaan. Dan is de evaluatie van de festivals waarschijnlijk ook klaar. Priem toonde zich maandag te vreden over het verloop van de fes tivals op zaterdag en zondag. Alles was goed verlopen, constateerde hij. En hij had geen klachten ge hoord. „Wij wel, vooral van men sen die op de singels wonen", zegt Moens. „En wij weten dat mensen die vlakbij Hof van Tange wonen in het weekeinde juist weggaan om geen overlast te hebben." De SGP stelde vorig jaar vragen aan het college van B en W over overlast, afval en aanhoudingen. Daarna vonden gesprekken plaats tussen Priem en Moens. Die verbe terden het wederzijds begrip - van de SGP voor wat de festivals precies inhouden en van Priem voor de principiële standpunten van de gereformeerde politici. „Maar goed, hij gaat door met de festivals en die worden groter", stelt Moens. „We willen daarom ook nog eens praten over onze be zwaren tegen het feest, vooral op zondag." MIDDELBURG. Tegen de 25-jari- ge Vlissinger Maurits J. is op de rechtbank in Middelburg een celstraf van twintig maan den (waarvan acht voorwaar delijk) en 2500 euro aan scha devergoeding geëist. J. wordt ervan verdacht in de nacht van 29 mei 2023 zijn toenmalige vriendin na een ru zie te hebben gedwongen tot orale seks. Een dag later zou hij haar hebben mishandeld, huisraad hebben vernield en spullen uit hun woning heb ben meegenomen. Volgens J. was het allemaal geëscaleerd toen hij ontdekte dat zijn vriendin op haar telefoon sek sueel getinte teksten met twee jongens had staan. Lentekind zit in de problemen omdat het Centraal Indicatiestel ling Zorg (CIZ) geen indicatie wil afgeven voor negen kinderen. Vier van hen zitten al op Lentekind en vijf staan noodgedwongen op een wachtlijst. Het gaat om kinderen die zo ernstig en blijvend gehandicapt zijn, dat ze zeer gebaat zijn bij dag behandeling. Probleem is dat ze volgens de gemeenten vallen on der de zorgverzekeraar WLZ en niet onder de WMO. Zo lang dit verschil van mening niet is opge lost, weet Lentekind niet waar de Lentekind zit in de problemen omdat het CIZ geen indicatie af wil geven voor negen gehandicapte kinderen. rekening van het dagcentrum naartoe moet worden gestuurd. Het Middelburgse raadslid Pe- troesjka Sterk (SP) hoorde via een ouder van een pupil van Lente kind van het probleem. Zij is ver volgens samen met die moeder naar wethouder Szarafinski ge stapt. Die heeft daarop overleg ge had met haar collega's en ze heb ben samen besloten om voorals nog garant te staan voor de kinde ren die Lentekind bezoeken. Want volgens de wethouder kan het niet zo zijn dat door een ver schil van inzicht wie moet beta len, Lentekind in de financiële problemen komt. „Wij willen niet dat Lentekind omvalt." Op aangeven van Sterk hebben de SP-Kamerleden Henk van Ger- ven en Renske Leijten vragen ge steld aan de staatssecretaris van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, Martin van Rijn. Sterk heeft namelijk het stellige vermoe den dat de situatie van Lentekind niet uniek is in Nederland en dat er meer orthopedagogische dag centra voor gehandicapte kinde ren zijn die problemen hebben met de betaling. Om die reden willen de beide Kamerleden weten of probleem vaker voorkomen en welke maatre gelen Van Rijn neemt 'om te zor gen dat deze kinderen zo spoedig mogelijk de zorg krijgen die zij no dig hebben'. WOENSDAG 22 JULI 2015 Kermisexploitanten Hans Visker en Peter Verwijk op hun verblijfsterrein in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers Kerstin Wiggers, Duitse toeriste door Maurits Sep MIDDELBURG. „Heeft Martin Priem geen wanklank gehoord over City of Dance en Go Dutch Festival? Wij anders wel." Fractievoorzitter Paul Moens van de SGP wil daarom - net als vorig jaar - in gesprek met Martin Priem, organisator van bei de festivals. door Emile Calon MIDDELBURG. De Walcherse ge meenten stellen zich garant voor de financiële problemen die optre den bij Stichting Lentekind, het or thopedagogisch dagcentrum voor gehandicapte kinderen in Middel burg. Wethouder Saskia Szarafinski laat dat weten. Gedeputeerde staten van Zeetand hebben op 29 mei 201 5 een aanvraag om vergunning Wet algemene bepalingen omgevingsrecht van Elektriciteits Produktiemaatschappij Zuid-Nederland (EPZ) ontvangen. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben besloten de beslistermijn van deze procedure te verlengen met zes weken. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot de heer L. Zaal, telefoonnummer 06-51 203899. Informatie over Provincie Zeeland: www.zeeland.nl Provincie Zeeland BEZOEK DE 2 MODELAPPARTEMENTEN Th I? A QA/TT TQ ELKE DONDERDAG INLOOP 16-17 UUR JJ/JVTVOlVl U k3 MET HET OOG OP LATER 0113 223 320 makelaardijwesteinde.nl 0113 250 555 faasse-fermont.nl koopappartementen met uitgebreide (zorg)faciIiteiten erasmuspark-goes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33