TO0S 'Ze snappen het maar doen niks' Project Robijntje 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Van mij mag de zon nog meer schijnen. Uw Mening Lintjes voor ziekenhuizen Fietsen langs Zoommeer Roilator geroofd paul kusters woensdag Guido van der Heijden Lange tijd heb ik een ho mepage bijgehouden tot Facebook veel gemakke lijker bleek. Ik plaatste geen nieuwe artikelen meer en keek niet meer naar mijn zelfgebouwde stekkie om. Het ding raakte in onbruik en veran derde met de jaren in een digita le, door klimop overwoekerde ruï ne. Pas heb ik het weer opgekuist en liep ik door een tijdcapsule. Oude verslagjes, foto's van een piepjong zoontje en malle project- jes die ik toen uitvoerde. Of die twee aan elkaar gelijmde slakken die ieder een andere kant op wilden Ik zie mijn slakkenprojectjes van jaren terug. Beetje hetzelfde idee als wat de uit Middelburg afkom stige kunstenares Tinkebell ook doet. Een foto van een slak, zichtbaar weifelend in een doolhof van zout. De foto is niet echt sterk maar ik bedenk dat het idee eigen lijk best voor een echt kunstwerk door had kunnen gaan, meen ik. Of die twee aan elkaar gelijmde slakken die ieder een andere kant op wilden. Mensen die zonder gê ne wél slakkenkorrels in de tuin strooien vonden het zielig weet ik nog. Waarom ben ik eigenlijk geen kunstenaar geworden? En ik vlooi verder door oude glo rie. Aja, daar vond ik een hele oude. Het project met de naam 'Nou heb ik Robijntje nooit gemo gen I'. Een vervolg is er nooit geko men. Voor project Robijntje had ik een Robijn wasverzachterbeer leeggepeuterd waardoor een plat berenvachtje overbleef. Eén oog had ik er afgerukt en op een wille keurige plek op zijn of haar ge zicht teruggelijmd waardoor hij of zij een soort platvisgezicht kreeg. Met een klodder ketchup legde ik Robijntje op straat en in de voortuin zou ik kijken wat de reacties waren. Robijntje lag niet heel lang op straat. Met een camera verscholen achter een struik in de voortuin bedacht ik ineens dat er best gro te dierenvrienden zijn die zich van schrik uitwijkend mijn gevel in zouden rijden. Oja, Stom plan! Ik wist ineens weer waarom ik geen kunstenaar ben geworden. Er zijn nooit genoeg toeristen in Zeeland. 296 reacties toosenhenk.nl E3 FRIS&RANK CC BELANGRIJKSTE DIKMAKER Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis en ziekenhuis ZorgSaam hebben beide het felbegeerde roze lintje - het keurmerk voor goede borstkankerzorg - gekre gen. Borstkankervereni- ging Nederland (BVN) heeft de lintjes toegewe zen aan 78 van de 89 zie kenhuizen. Eén van de cri teria is de mate waarin (late) gevolgen van mogelij ke behandelingen worden besproken met de patiënt. Uit onderzoek van BVN blijkt dat een derde van de ziekenhuizen niet aan die norm voldoet. Het fietspad langs de Mar kizaatskade in Bergen op Zoom is vanaf 1 augustus weer open. Hiermee zijn fietsknooppunten 32,39,78 en 79 weer bereikbaar. Het fietspad is tijdelijk ge sloten vanwege werkzaam heden. Er wordt gewerkt aan de dijken, sluizen en gemalen langs het Vol kerak-Zoommeer. Deze werkzaamheden zijn no dig om het meer vanaf 1 ja nuari 2016 in te zetten als mogelijke waterberging. Een 92-jarige Krabbendijk- se is gistermiddag op de Grote Markt in Goes be roofd van haar roilator en portemonnee. Nadat ze rond 13.00 uur bij een kraam had afgerekend, leg de ze haar tas in het draag vlak van de roilator. Plotse ling was de roilator weg. Die is later teruggevonden, maar de portemonnee was verdwenen. Mensen Tip of reactie? redactie@pzc.nl Want voortdurend loopt de 19-ja- rige Middelburger van Somali sche afkomst tegen problemen aan. Als zijn salaris overgemaakt moet worden; als hij rijlessen wil nemen; bij de Belasting dienst. „Overal moet ik het uit leggen. Uiteindelijk snappen ze het. En iedereen vindt het erg. Maar niemand kan iets doen." Toch is Mohamed zeker niet de enige. Alleen al in Middel burg zijn nog vijftig mensen ge boren op 00-00, onder wie zijn drie jaar jongere broer tje; landelijk zijn dat er zo'n 70.000. Mohamed is wel de eerste in Middel burg die het gemeentebe stuur vroeg hem een echte datum te geven. Een eerste ver zoek in februari werd afgewezen. Hij ging in beroep, maar gisteren kreeg hij opnieuw 'nee' te horen. Volgens wethouder Arjan 'Zouden we het wel doen, dan zijn we illegaal bezig. En ik ben een wethouder, ik moet juist de wet naleven' Beekman heeft de gemeente wet telijk geen enkele mogelijkheid om 00-00-1996 te veranderen in een bestaande datum. „Tot en met de Raad van State worden zulke pogingen afgewezen." „Het klinkt klerkerig, want technisch is het een kleine han deling om een andere datum in te voeren", beseft Beekman. „Ik had ook het liefst een praktische oplossing gekozen om de hinder voor hem weg te nemen, maar de wet is heel helder. Zouden we dat doen, dan zijn we illegaal be zig. En ik ben een wethouder, ik moet juist de wet naleven." Omdat Mohamed Hassan geen geboortebewijs kan tonen, wordt in de Basis Registratie Per sonen 00-00-1996 vermeld. Het geboortejaar is door zijn stiefmoeder onder ede genoemd en wordt wel geaccepteerd; dag en maand niet. Ook al heeft een andere overheidsinstan tie, de Immigratie- en Naturali satiedienst, 01-07 ingevuld. „Waarom de IND dat heeft ge daan, weet ik niet", reageert Beekman. Wel wijst hij erop dat begin 2014 een nieuwe wet is in gegaan. Die stelt dat in 'nieuwe gevallen' mensen zonder geboor tebewijs wel de datum 01-01 of 01-07 krijgen. Juist omdat zo veel meer men sen met hetzelfde probleem kam pen, is het onmogelijk om Has san nu ter wille te zijn, zegt Beekman. „Wij vinden als colle ge wel dat dit probleem opgelost moet worden. Dat kan alleen door onze wetgevende macht: de Tweede Kamer. Daarom sturen wij brieven naar de Kamer en de regering. Maar ook hiervoor geldt: andere gemeenten hebben dat gedaan, zonder succes." Mohamed hoopt dat de me dia-aandacht hem uiteindelijk zal helpen. „Ik houd hoop dat het een keer gaat lukken. Juist omdat zoveel mensen er last van hebben, moet er toch een keer iets veranderen. Een gesprek met de minister zou ik wel willen." Mohamed is nu 19 jaar. Hij wordt een keer twintig. Maar wanneer viert hij dat? „Ik ben el ke dag jarig", grapt hij. „Nee", vervolgt hij ernstig, „ik vier mijn verjaardag niet. Dat deden we toch al niet. En daar is het me ook niet om te doen. Het gaat om de problemen waar ik dage lijks mee te maken heb. En om het gevoel dat ik iets mis." HOOGSTE RECHTER GEEFT HOOP EN IK ALTIJTS MAAR ÖENKEN bAT HET AAN MIJ LA©.' VLISSINCEN BERGEN OP ZOOM GOES VLISSINCEN Suurmond voorman van toeristisch Zeeland Jacques Suurmond, oud-ge- deputeerde en oud-burge meester van de gemeente Sluis, is de nieuwe voorzitter van Toeristisch Ondernemend Zeeland (TO- Zeeland). Dit is de koepel van brancheorganisaties op het gebied van recreatie en toerisme in Zeeland. Suur mond volgt Joke de Witte op, die begin dit jaar door een noodlottig onge val om het leven kwam. door Maurits Sep MIDDELBURG. Mohamed Hassan snapt dat de gemeente Middel burg hem voorlopig geen nieuwe geboortedatum kan geven. Het blijft dus 00-00-1996. „Dat vind ik wel heel erg. Ik voel me niet minderwaardig, maar ik voel wel dat ik minder kan bereiken dan anderen." ■tetum echt °0-00-96 Raafiooy Som Onbekend Art>*id vrij toegesta- vereist. yest*an. Arjan Beekman, wethouder Op Mohameds identiteitskaart staat 00-00-96 als geboortedatum. Een nieuwe uitspraak van de Raad van State over een soortgelijke kwes tie in Schouwen-Duivenland geeft hoop voor Mohamed Hassan en an deren zonder 'echte' geboorteda tum. Naar nu blijkt heeft het hoog ste rechtscollege vorige week beslo ten dat een Somalisch gezin van ze ven personen recht heeft op een nor male bruikbare geboortedatum. Het strikt juridische uitgangspunt dat een eenmaal toegekende geboor tedatum als 00-00-1996 nooit meer kan worden veranderd, verwijst de Raad van State naar de prullenmand. De wetswijziging van 2014 is juist be doeld om onbruikbare geboortedata de wereld uit te helpen en dus moet de gemeente daaraan meewerken als een inwoner hierom vraagt. De door de IND aangehouden data van 1 januari en 1 juli zijn daarvoor ge schikt. „Ik ben geen jurist, dus ik laat het na kijken en we nemen contact op Schouwen-Duiveland", reageert wet houder Arjan Beekman van Middel burg aangenaam verrast. „Als deze uitspraak ook maar enige ruimte biedt, zou ik dat heel mooi vinden voor Mohamed. En dan zullen we ui teraard onze best voor hem doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2