De slimste mens dankzij een hardnekkige kater Nederlandse dj Sam Feldt scoort internationale hit met remake 'Show me love' 24 CULTUUR Plannen voor film van 'Downton Abbey' Guus Meeuwis krijgt NPO Radio 2 Prijs Onbekend nog in eigen land. Maar daarbuiten scoort dj Sam Feldt zijn eerste hit. „Onwerkelijk wat er gebeurt Show Entertainment De makers van de tv-serie Downton Abbey hebben 'voorzichtige plannen' voor een speelfilm met dezelfde personages. Produ cent Gareth Neame speculeert daarover in de Amerikaanse media. Op dit moment wordt in Engeland het zesde en laatste sei zoen van de succesvolle serie opgenomen. Guus Meeuwis ontvangt dit jaar de NPO Ra dio 2 Prijs voor zijn bijdrage aan de Neder landse muziek. Hij krijgt de onderschei ding op vrijdag 16 oktober tijdens een spe ciale show in het Koninklijk Theater Carré in Amsterdam. Meeuwis kijkt daar terug op zijn twintigjarige artiestenloopbaan. p Amerikaanse festivals schreeuwen ze zijn naam en in Engeland be stormt hij de hitlijsten. Een groot contrast met Nederland, waar dj Sam Feldt (21) nog gewoon over straat kan. Gaat zijn geboorteland met de remake van Show me love nu ook overstag? Ramon Verkoeijen (3FM) noemt hem de grootste dj-belofte van Neder land. In het buitenland wordt Sam my Renders, zoals Sam Feldt eigen lijk heet, al langer in één adem ge noemd met Tiësto, Hardwell en Ar- min van Buuren. De geboren Braban der treedt op in grote clubs in de Ver enigde Staten en speelt op hetzelfde podium als Afrojack op Ibiza. Met Show me love, een remake van de megahit van Robyn S. uit zijn ge boortejaar 1993, scoort Feldt zijn eer- De geboren Brabander treedt op in grote clubs in de Verenigde Staten en speelt op hetzelfde podium als Afrojack op Ibiza. ste grote internationale hit. Zijn ver sie kwam afgelopen weekeinde op nummer 4 binnen in de Britse hit lijst. „Echt geweldig. Hier heb ik ja renlang keihard voor gewerkt", zegt de twintiger. „Het voelt nog steeds een beetje onwerkelijk wat er alle maal gebeurt. Hangt ineens de BBC aan de lijn..." En nu kloppen ook Ne derlandse radiozenders op de deur. Exportproduct „Het heeft er alle schijn van dat Sam Feldt onze nieuwe rising star is", ju belt Ramon Verkoeijen. De 3FM-dj draait Show me love geregeld. „We Ga er maar aan staan: on der gierende tijdsdruk en tegenover beroeps mopperaar Maarten van Rossem zo veel mogelijk goede antwoorden geven. Oud-winnaar Art Rooijakkers van quiz De slim ste mens geeft tips. „Mijn grote voordeel was dat ik geen tijd heb gehad om nerveus te worden. Ik had een aantal keer 'nee' gezegd, tot een redactrice aan de lijn hing en voor ik het wist zat ik in de studio. Ik weet nog steeds niet hoe ze het heeft gedaan. Daarnaast had ik op de op namedag een hardnekkige kater." „Ik was de avond ervoor naar een concert geweest van Guus Meeu wis en het bier vloeide rijkelijk. De volgende dag in de studio had ik al mijn energie nodig om recht op te kunnen blijven zitten. Het is een behoorlijk intimiderend pro gramma. Mijn advies is: zorg dat je een kater hebt, zodat je daar niet te veel bij stilstaat. Nog een tip: laat je niet afleiden door Maar ten van Rossem. Zit je net lekker in een flow, onderbreekt hij je 'Mijn grote voordeel was dat ik geen tijd heb gehad om nerveus te worden' Art Rooijakkers oud-winnaar weer met dat irritante belletje." „Ja, ik heb het spel een paar keer gespeeld via de app. Dat heeft in mijn voordeel gewerkt. Tijdens de puzzelronde zijn heel wat mensen ten onder gegaan, zoals Jeroen Smit (schrijver van De prooi, red.) die volgens mij honderd keer slim mer is dan ik." „Ik zet vol in op een vrouw. We hebben een winnaarsclubje waar mee we nog steeds een keer Tri- viant willen spelen. Tot nu toe zijn we met alleen maar mannen dus een dame is zeer welkom." „Ben je gek? Ik heb nu één keer ge wonnen en ben benoemd tot 'De slimste mens'. Ik ga mijn vrien den niet de kans geven die titel van me af te pakken." STRIJKPLANK 'Ik draaide muziek op kinderfeestjes. moeten trots zqn op onze jongens. Die dj's zijn onze grootste exportpro ducten." Het is niet de eerste keer dat de evergreen Show me love in een nieuw jasje wordt gestoken. Verkoeijen: „En toch is deze versie écht onderschei dend. En helemaal in de sound van nu: rustige housemuziek met een zo mers tintje." Een grote eer, vindt Feldt alle aan dacht. „Dit had ik een paar maanden geleden niet verwacht." Laat staan tien jaar geleden, toen hij het dj-vak ontdekte. „Ik draaide muziek op kin derfeestjes. Best een lucratieve bij baan op die leeftijd. Oefende ik thuis met mijn dj-set op de strijkplank." Zijn bijbaan zorgde ervoor dat hij jaren later aan de slag mocht achter de draaitafel van een Bredase discotheek. Daar werd hij snel opgemerkt en als 17-jarige reisde hij al Eu ropa door. Vertrekken „Ik trad op in clubs waar mijn leeftijdsgenoten nog helemaal niet naar binnen mochten", zegt hij met een grijns. „Mar tin Garrix had dat ook. Je wordt een club in geloodst en moet na je optreden met een weer vertrekken." De twee jonge talenten heb ben het weieens over het gekke wereldje waarin ze zich begeven. „In de Nederlandse dancewereld heeft bijna iedereen wel contact met elkaar. We wisselen ervaringen uit, helpen elkaar en trekken ook naar el kaar toe. „Als dj heb je eigenlijk een eenzaam beroep. Je reist de hele we reld over, maar je bent ook altijd al leen. Dat is iets wat ik er zeker voor over heb. Mijn succes met Show me lo ve voelt als een geweldig avontuur en ik geniet echt van elke seconde." Cultuur De nieuwe rijzende ster door Chantal Blommers en Gudo Tienhooven door Chantal Blommers Hoe bereidde jij je een jaar geleden voor? Pardon? Had je vooraf geoefend? Wie moet dit jaar winnen? Speel je het spel nog weieens via de app? De slimste mens is iedere werkdag van af 20.30 uur te zien op NPO 2. Best een lucratieve bijbaan op die leeftijd. Oefende ik thuis met mijn dj-set op de strijkplank' Dj Sam Feldt: „Hier heb ik jarenlang voor gewerkt." foto Jason 'Ohdagyo' Fenmore

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24