Leider Froome vreest, ondanks riant uitzicht op zege, klimmersbenen Colombiaan De Tour lijkt nog voor de Alpen al compleet op slot te zitten. Maar zolang er koers is, blijft er strijd. 17 Data van Chris Froome vrijgegeven door Team Sky Wielerploeg Sky heeft gis teren data vrijgegeven die de prestaties van Chris Froome in de tiende etap pe van de Tour illustre ren. De ploeg bindt daar mee de strijd aan met be weringen dat hij 'boven natuurlijk' presteerde op de Col de Soudet. Maar Sky pareerde op de rust dag die bewering met ei gen metingen. Op de klim trapte Froome vol gens Sky een gemiddeld wattage van 414 watt over een periode van 41,5 minuten. Daarmee bleek hij bijvoorbeeld maar een fractie beter dan Robert Gesink (409 watt). GAP. De Tour de France over? Na tuurlijk niet. Vandaag klimt het pe loton na de lastige afdaling van Col d'Allos naar Pra Loup. Morgen wacht de verradelijke afdaling naar Saint-Jean-de-Maurienne. Vrijdag wordt er geklommen naar La Toussuire. En als uitsmijter wacht zaterdag, een dag voor Pa rijs, de aankomst op Alpe d'Huez. „Ik zit in een droompositie, met drie minuten voorsprong, op vijf dagen van de Champs-Élysées", be seft geletruidrager Chris Froome. „Er zijn nog maar vier échte etap pes over. Die vier etappes hebben wel hun eigen uitdagingen." En juist daarom wil niemand bij Team Sky het woord 'beslist' ook maar in de mond nemen. „We staan er natuurlijk prima voor", verduidelijkt teambaas Sir Dave Brailsford. „Maar het wordt wel een heel zware laatste week." Hoe goed, ideaal en rooskleurig de eerste twee weken ook waren: die laatste week, daar wordt de Tour beslist. In de Alpen, daar valt het verdict van deze Tour. Zater dagmiddag, op Alpe d'Huez. 'Ik weet niet of Froome nog is in te halen. Maar wij gaan wel voor spektakel zorgen' Je zou het bijna vergeten, maar toen Froome in 2013 de Tour won, had hij op weg naar dat wielerbe- devaartsoord niet zo'n beste dag. Hij verspeelde er het geel niet, maar als nummer zeven van de dag verloor hij op Alpe d'Huez toen wel dik twee minuten op Te- jay van Garderen en een minuut op Nairo Quintana. Precies de twee die nu ook achter hem het virtuele podium bezetten. Vooral Quintana blijkt in de derde week van een grote ronde al tijd zijn beste week te beleven. Zo pakte hij in 2013 twee dagen na de aankomst op Alpe d'Huez in Sem- noz nóg een halve minuut op Froome. Dus is het logischerwijs vooral Quintana die ze bij Team Sky vrezen. „We moeten op alles voorbereid zijn. Op aanvallen van Nibali en Contador in de afdalin gen. Bergop moeten we vooral be ducht zijn voor Nairo. Hij heeft daar als enige nog de benen voor", merkte Froome op de klim naar Mende, waar hij nog een ant woord had op de versnelling van Quintana. „De lange Alpencols zijn echter meer op mijn lijf geschreven", weet de Colombiaan, die alvast een spervuur aan aanvallen aan kondigt. „Ik hoop tijd terug te win nen. Ik weet niet of het mogelijk is Froome nog in te halen, maar ik zal er alles voor doen. Wij gaan voor spektakel zorgen." Met wij be doelt Quintana ook teammaat Ale jandro Valverde, vierde in het klas sement. Met Valverde beschikt Mo- vistar immers over een extra troef. WOENSDAG 22 JULI 2015 Sport door Arjan Schouten Nairo Quintana lie hoop op Quintana Illustratie Mai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17