'Ik vind je leuk' Fantaseren over drijvend flatgebouw I ZOMER 15 indse kust l ZATERDAG Waar is dat feestje? VAKANTIELIEFDES DEEL 9 SOORT FEESTJE Dorpsfeest voor insiders. Ook leuk voor oma's met podium ambities ETEN Pannenkoeken met schim melkaas en mossels. Wij zeg gen: nee! MUZIEK Vergelijk het met de muziekuit voering van het lieve doch ta lentloze neefje TRANSFORMATIE Het best bewaarde geheim van dit dorp is de grimeur. Petje af! INLEVINGSVERMOGEN Daar zit het wel goed mee. Vooral bij Gérard Wie denkt niet met weemoed terug aan een vakantie liefde? Deze zomer tekent Mark van der Werf de mooiste verhalen op, van vele jaren terug tot heel recent. Vandaag: Lotte Klein en haar Franse vakantievriend Vincent Lotte Klein (36) was 13 jaar toen ze in Frank rijk aan het volleybal len was, en voor het eerst in haar leven merkte: „Oeps, er staat een jongen naar me te kijken." Leuk en 'heel erg span nend' vond ze dat. Zeker toen een van zijn vrien den als tolk fungeerde, en duidelijk werd wat Vincent - want zo heet te hij - in het Frans had gezegd: „Ik vind je leuk." Vincent, die een jaar of 16 was, hield uren lang haar hand vast. „En we lagen romantisch naast elkaar op het strand." 's Nachts moest Lotte van haar ouders terug naar haar tent komen, zónder Vincent. „Maar als iedereen sliep, glip te ik naar buiten en zocht ik hem op." Eén keer werd ze betrapt. „Toen ik terug kwam, zat mijn vader in de tent. 'Slapen!', zei hij alleen maar." De volgende dag kreeg Lotte een spoedcursus seksu ele voorlichting. Dat leek haar ouders geen overbodige luxe. „Pas op hè", zei haar vader steeds. „Doe voor zichtig!" Dat deed Lotte: „Vin cent wilde wel meer. Maar telkens als hij zijn hand onder mijn shirt stopte, duw de ik hem weg." Wat was ze verdrietig, toen Vincent als eerste weer naar huis ging. De zomerromance was ten einde. „Thuis schreef ik hem brieven, maar je raadt het al: Ik heb nooit meer iets ge hoord." LANGS DE NEDERLANDSE KUST DAG 9 Hoek van Holland - Ter Heijde Aantal stappen: 11.497 Aantal kwallen: 29 Zonder telefoon, zonder ipad, zonder afleiding. Twee verslag gevers wandelen deze zomer langs de Nederlandse kust. De eerste drie weken: Jeroen Schmale Het is een drive-inbio- scoop zonder scherm. De hoofdfilm speelt zich hier af op de Nieuwe Waterweg. Drijvende flatgebouwen uit Bermuda en Gi braltar, met duizenden zeecon tainers aan boord, trekken voor bij. Hier is de Koningin Emma- boulevard. In Hoek van Holland. Wat zo'n naam ook belooft aan grandeur, pracht en praal; dat is hier niet. Wel visrestaurants, snackbar en tientallen geparkeer de auto's. Altijd, weer of geen weer. In een oude Honda zit een jong stelletje. Haar hand op de versnellingspook. Die van hem daarbovenop. In een Citroen Pi casso zitten Zoel (79) en Fran- cien (75). Vroeger, toen ze in Den Haag woonden, kwamen ze hier vaak. Twee jaar terug ver huisden ze naar Drenthe. Heer lijk, die rust. Zoel veegt zijn ver rekijker schoon: „Ik fantaseer waar de boten naartoe varen. Da genlang op zee, dat je alleen maar water ziet, dat lijkt me machtig mooi. Of misschien zou ik doordraaien, dat kan ook." Ter Heijde Hoek van Holland Maasvlakte Stellendam Brouwersdam We STEN SCHOUWEN ^Breezand •Domburg ZOUTELANDE 0BRESKENS 'De koude pannenkoek met schimmelkaas en mossel zorgt voor een smakenpalet waar wij niet mee om kunnen gaan' partij, was daar ineens een man met body guards, een grote auto. Dus ik zeg: wat is daar aan de hand? Blijkt het meneer Bic te zijn, van die aanstekers. Is een goede vriend van hem." Zijn Franse accent vervaagt terwijl hij praat en zowaar, nu horen we dat hij een echte Amster dammer is. „Gérard is ook lid van die ene club, waar je niet over mag praten", zegt hij vlak voor het afscheid. Misschien de vrijmetselaars, gist Carla, terwijl Hanneke voor haar uit de eet zaal in stapt. De twee klapzoenen van Gérard hebben onze wangen roodgekleurd. We la chen nog, en dan.zien we het orkest. Een be jaarde dame met haar witte haren in een keu rig permanent, zit in een roodfluwelen ge waad met een trommel op schoot. We zien de blokfluit, het tl-licht, de bezoekers die even verveeld als hongerig om zich heen kijken. „Wat leuk dat deze oma's nog zo actief zijn", zeggen we nog opbeurend tegen elkaar. Tot we het eten proeven, dat zelfs in het meest inge dutte bejaardentehuis nog voor een opstand zou zorgen. De kaneelwijn blijkt een bekken trekker, de koude pannenkoek met schim melkaas en mossel zorgt voor een smakenpalet waar wij niet mee om kunnen gaan. We geven het op. De dames die het voedsel hebben ge maakt, bieden nog aan het hoofdgerecht wat eerder te serveren, wanneer we mompelen dat we door moeten naar het volgende feest. Vol schuldgevoel maken we ons uit de voeten. Ze zijn hartveroverend, die oma's in hun jonk vrouwengewaden. Maar we zijn blij dat de middeleeuwen voorbij zijn. WOENSDAG 22 JULI 2015 Vlnr. Samen zwaarden kijken, ver slaggeefsters Hanneke van Houwelin- gen (I) en Carla van der Wal in gezel schap van een man in harnas, zwaard gevecht. foto's eigen foto's voorbij zijn Lotte en Vincent. Haar brie ven werden nooit beantwoord. START

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15