Duitsland walhalla voor hardrijders? Vergeet het! xr;; t Mensenrechtenrapport: Egypte laat activisten verdwijnen NIEUWS 11 effeweg.nl Vooral in de deelstaten Noord - rijn-Westfalen en Beieren, waar elk jaar massa's Nederlandse va kantiegangers doorheen rijden op weg naar het zuiden, kom je om de paar kilometer een bouwput te gen. Gevolg: overal staan ellenlange files. Het oponthoud werd de afge lopen weken voor sommige vakan tiegangers nog verlengd doordat als gevolg van de extreme hitte be tonplaten op snelwegen openbra ken en het asfalt smolt. Dat leidde tot levensgevaarlijke situaties. De bouwputten zijn voor auto mobilisten een bron van ergernis, maar ze zijn noodzakelijk. Het we gennet heeft al jaren te lijden on der achterstallig onderhoud. Af brokkelende bruggen - vaak ouder dan veertig jaar - zijn voor zware vrachtwagens niet langer toegan kelijk. Transportbedrijven moeten met hun auto's regelmatig tiental len kilometers omrijden. „Dat be last natuurlijk enorm het milieu en het overige verkeer", zei Rocco Schimmel van Eisele AG, een kraanbedrijf uit Hessen, tegen de ARD. Die haperende infrastructuur past niet bij de reputatie van de Bondsrepubliek als Europa's eco nomische motor. Brancheblad Au- tomobilwoche waarschuwt: 'Auto- mobilistenland Duitsland dreigt een Schlaglochrepublik - kuilenre- publiek - te worden'. De Duitse regeringscoalitie van CDU/CSU en SPD ziet dit gevaar ook. Minister Alexander Dobrindt (CSU) van Verkeer heeft daarom een saneringsplan gepresenteerd, waarmee 2,7 miljard euro is ge moeid - voor 72 bouwprojecten. Van dat geld moeten de komende jaren wegen worden hersteld, ge moderniseerd en nieuw aange legd. Voor de aanpak van kapotte bruggen wordt tussen 2015 en 2018 1,5 miljard euro vrijgemaakt. Dobrindt: „De verkeersinfrastruc tuur is het centrale zenuwstelsel van ons land." Volgens sommige critici is het investerings-programma een Luft- nummer, een luchtballon. Zij wij zen erop dat zo'n 7,2 miljard euro per jaar extra in wegen, spoorlij nen, bruggen en waterwegen moet worden geïnvesteerd om ver dere schade aan de economie te voorkomen. Tot die conclusie kwam een commissie, die zich al eerder over de verkeersproblema tiek boog. Bij lagere investeringen zou de reputatie van Duitsland als aantrekkelijk vestigingsland voor ondernemingen op het spel ko men te staan. Zoveel geld kan de staat niet op brengen. Dobrindt zoekt daarom naar private partners. Elf projec ten heef hij inmiddels met inves teerders samen opgezet. Bovendien wil de minister dat weggebruikers meer gaan betalen. Maar Dobrindts plan om van bui tenlandse automobilisten tol te ei sen, waarmee hij jaarlijks 500 mil joen euro dacht op te halen, strandde vooralsnog in Brussel. De oppositie is kritisch omdat van de 2,7 miljard euro maar 482 miljoen naar het onderhoud van het bestaande wegennetwerk vloeit. 4-daagse busreis, vertrek in: juli en augustus Van sommige vermisten is niet be kend wat er met ze gebeurd is, an deren doken op in gevangenissen zonder uitzicht op een proces, of werden weer vrijgelaten. Van ze ker drie mensen werden kort na hun verdwijning de lichamen te ruggevonden, stelt Human Rights Watch (HRW) in een rapport dat begin deze week uitkwam. HRW onderzocht zeven geval len sinds 2014, maar volgens Egyp tische organisaties gaat het om veel meer mensen die illegaal wer den opgepakt. De organisatie Vrij heid voor de Moedigen spreekt zelfs van zeker t6o mensen die ver dwenen sinds 2013, van wie verre weg de meesten na april 2015. Het regime van president Al-Sisi zou bezig zijn tegenstanders de mond te snoeren, zeggen critici. Een van verdwenen mensen, de student Islam Atito, werd vol gens zijn studiegenoten op 19 mei uit de klas gehaald. Een dag later werd zijn lichaam teruggevonden. Volgens de autoriteiten zou Atito zijn omgekomen in een vuurge vecht met de politie. 'We zijn op het punt aangeko men dat het ministerie van Bin nenlandse Zaken moordcomman do's inzet tegen activisten', aldus een advocaat in Egyptische media. „De families die we spraken zeggen dat hun verdwenen fami lieleden geen activisten waren", stelt Joe Stork van HRW. „Door zo individuen aan te vallen, inti mideert de overheid activisten. Er wordt bovendien geen verant woording afgelegd. Bij een norma le arrestatie hoort een advocaat, een proces, bewijs." De Egypti sche overheid doet de beschuldi gingen af als 'ongegrond'. „Wie be wijs heeft, kan een klacht indie nen bij het ministerie." www.effeweg.nl/summer of bel 0529 - 46 96 67 WOENSDAG 22 JULI 2015 in Duitsland juli-augustus2015 door onze correspondent Wierd Duk BERLIJN. Scheuren over de Duitse Autobahn op weg naar je vakantie adres zit er niet in deze zomer. Op een recordaantal plekken (366!) zijn er in Duitsland tot en met au gustus wegwerkzaamheden. 2,7 Om het achterstallig onderhoud van het Duitse wegennet aan te pakken, heeft verkeersminister Dobrindt een plan gepresenteerd waarmee 2,7 miljard euro is gemoeid Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijt en vervoer per luxe touringcar Highlights: De Burcht, Koninklijk Paleis, Joodse wijk,'Gouden Straatje', St. Vituskathedraal Een majestueuze stad vol schitterende oude paleizen, kerken en monumenten! Ook stedentrips mogelijk naar: Berlijn - Londen - Parijs - Kopenhagen - Antwerpen door Rik Coverde CAIRO. Tientallen Egyptenaren in verschillende steden zijn de afgelo pen maanden verdwenen, vermoe delijk opgepakt door veiligheids diensten. Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11