De Vries wil wel eens serieus getest worden Tholenaar wordt op open dag gepresenteerd als 12 Negentienjarige middenvelder ziet droom in vervulling gaan met helikopterlanding in De Kuip. Mijlpaal voor Serena Williams Het was niet nor maal druk", zo vatte Thole naar Bart Nieuwkoop (19) de open dag van Feyenoord samen. Zon dagmiddag stapte hij gezamen lijk met de aanwinsten Dirk Kuyt, Marko Vejinovic en Si mon Gustafson en de doorge stroomde talenten Jari Schuur man, Kamil Miazek, Stef Grons- veld en Calvin Verdonk in de helikopter voor de traditionele landing in De Kuip. In het afge laden stadion werd de midden velder, vorig jaar nog A-junior, gepresenteerd als volwaardig lid van de eerste selectie. Niet zo heel lang geleden zat hij nog als toeschouwer in het stadion. „Ik heb de open dag wel een aantal keren bezocht", vertelde Nieuwkoop. „Later heb ik ook nog eens op het veld gestaan, toen ik met de Ai in De Kuip mocht trainen. Maar de helikopter die dan in het sta dion landde, was altijd het hoogtepunt van de dag. Een echte traditie. Als kleine jon gen wilde ik zo graag prof wor den. Dat ik dan nu zo'n entree mag maken, met bijna heel mijn familie op de tribune, is dan wel heel mooi. Ik keek op het veld om me heen en kon het eigenlijk niet geloven. Ik was alleen maar aan het genie ten. Het was een droom die uit kwam." De open dag van Feyenoord trok zondagmiddag tienduizen den fans, waaronder honder den Zeeuwen, naar De Kuip. Het stadion - dat plaats kan bie den aan ruim 51.000 mensen - zat zo vol dat de club zelfs een oproep deed aan nog niet aan wezige supporters om niet meer naar het stadion te ko men. „Ik had dat niet echt door", keek Nieuwkoop daarop te rug. „We waren onderweg met de helikopter en kregen niet echt mee wat er in het stadion speelde. Pas toen we boven het stadion vlo gen, zag ik hoe druk het was. Het is volgens mij nog nooit zo druk geweest als dit jaar. Of dat kwam omdat ik uit de helikopter stapte? Ik denk dat de meeste mensen voor iemand anders kwamen, ha- ha." Ene Dirk Kuyt maakte na zijn buitenlandse avonturen bij Liver pool en Fenerbahge namelijk zijn rentree in De Kuip, waar hij tus sen 2003 en 2006 uitgroeide tot een publiekslieveling. „Hij is een echt leidersfiguur", zo ondervond de Tholenaar al in de voorbije we ken. „Niet alleen voor de jongelin gen zoals ik, maar voor iedereen. Zowel binnen als buiten het veld is hij een speler waar ik heel veel van kan leren." De voorbereiding van Nieuw koop zelf liep nog niet zonder te genslagen. Tijdens zijn vakantie werd ontdekt dat hij de ziekte van Pfeiffer onder de leden had. Het beste medische advies tegen die ziekte: slapen en rusten. „Ik heb daardoor een wat valse start ge maakt, omdat ik het wat rustiger aan moest doen. Het gaat gelukkig al heel wat beter. Ik ben nog niet helemaal van de ziekte hersteld, maar ik heb best veel mee kunnen doen met de eerste selectie. Toch zal ik de komende tijd nog niet te veel forceren, omdat mijn herstel dan alleen maar langer zal duren." Op het trainingskamp in Oos- 'Ik ga ervan uit dat ik bij de beloften zal spelen. Iedere minuut in het eerste is meegenomen' Derde wedstrijd Zomerloop in Groede De serie Rabo Zomerlopen van atletiekvereniging De Wielingen is vandaag alweer aan de derde wedstrijd toe. Groede is ditmaal de plaats waar start en finish zijn gesitueerd. Zoals gebruike lijk gaan de atleten om 19.30 uur van start op de afstanden 3300, 6600 en 9900 meter. Om 19.00 uur begint de jeugd aan een loop over 750 of 1500 meter. Inschrij ven kan in de kantine van de plaatselijke voetbalvereniging. Wielerronde Clinge als afsluiter kermis De wielerronde van Clinge is ook dit jaar weer de afsluiting van de kermis op het Zeeuws- Vlaamse dorp. Vanavond staat er een open wedstrijd op het pro gramma. De koers gaat om 19.00 uur in de Gravenstraat van start en telt voor de renners tachtig wed strijdkilometers. De inschrijving vindt plaats in café Jo Jo's, net als de start te vinden in de Graven straat. Schikking rond verkoop van aandelen ADO Voormalig ADO-ei- genaar Mark van der Kallen heeft een schikking getroffen met Dong Dao en SMC, de partijen die de aandelenverkoop van ADO aan het Chinese United Van- sen begeleidden. De bemiddelaars eisten zo'n zeven ton. Dussuyer bondscoach Ivoorkust Michel Dussuyer is de nieuw bonds coach van Ivoorkust. De 56-jarige Frans man volgt zijn land genoot Hervé Renard op, die na de winst van de Afrika Cup in mei koos voor een dienstver band bij het Franse OSC Lille. Eerste plekken Goudzwaard en Van de Velde In de krant van maandag is ten on rechte bericht dat Willeke Goud zwaard en Wim van de Velde bij de men wedstrijd in Vrou wenpolder tweede werden in hun Mas ses. Ze wonnen bei den juist. Jan-Leen Boot werd tweede. tenrijk maakte hij in het duel met SV Kematen (8-1-overwin- ning) zijn eerste en enige wed- strijdminuten, dertig om precies te zijn. Tegen de amateurtak van Feyenoord, het Duitse Fortuna Düsseldorf en eerstedivisionist VVV Venlo kwam hij niet in ac tie. Er staat voor Feyenoord nog een oefenduel met Southampton (donderdag, 20.00 uur) en een vriendschappelijke wedstrijd te- Didi de Vries liep de blessure za terdag op, net nadat haar broertje Joppe veertiende was geworden bij de nieuwelingen. „Het was een ongelukje", vertelt ze een dag na het NK. „Ik werd hard meege trokken door onze hond, die ach ter een andere hond aan ging. Of ik ermee naar de dokter ben ge weest? Nee, want die had dan mis schien gezegd dat ik het NK niet mocht rijden. Ik wilde deze wed strijd niet missen." De Bevelandse, die eerder in 2008 en 2013 nationaal kampioen werd, gold zondag als favoriet. In de eerdere wedstrijden van de Be nelux Cup was ze immers bijna niet te verslaan. Meermaals heer ste ze in de Ardennen. In de tus senstand staat ze dik bovenaan. 'Het lijkt me mooi om te ontdekken hoe goed ik mee kan komen in wereldbekerwedstrijden' In Zoetermeer was ze meteen goed weg. Bij de eerste klim lag ze al voorop met haar grootste concurrente, Kiki van Asselt. „Wij hebben elkaar toen twee rondes achter elkaar uitgeput. Het ene moment ging zij aan, het an dere moment ik. Uiteindelijk maakte zij een foutje door de ver moeidheid en kon ik een gat slaan. Per ronde liep ik verder uit. Bij de finish had ik 3.15 minuten voorsprong." De Vries beoefende haar sport aanvankelijk bij de Zeeuwse mountainbikevereniging X-tre- me, maar daar ging ze twee jaar geleden uit onvrede bij weg. Ze had niet het idee dat ze haar daar verder wilden helpen. Ze vond on derdak bij het Dare2Be Waasland MTB Team van de Belgische trai ner Kris Henderieckx. „Het zegt genoeg dat ik meteen in dat jaar Nederlands kampioene bij de nieuwelingen werd." Graag zou De Vries zich een keer serieus op de proef laten stel len. In de wedstrijden voor de Be nelux Cup krijgt ze niet voldoen de tegenstand. „Ik zou eigenlijk wel eens UCI-wedstrijden willen rijden. Het lijkt me mooi om te ontdekken hoe goed ik mee kan komen in wereldbekerwedstrij den. Maar ja, ik heb nog nooit iets van de KNWU gehoord en je hebt toch echt de bond nodig om naar zulke races toe te mogen. Je moet ervoor geselecteerd worden. Mis schien dat deze Nederlandse titel helpt?" Nieuwkoop kan door Mitchell Minnaard Bart Nieuwkoop GROEDE CLINGE NEW YORK. Serena Williams is sinds gisteren de vierde tennisster die in totaal 250 weken de wereldranglijst aanvoert. De 33-jarige Ameri kaanse stond dertien jaar geleden voor het eerst bovenaan de WTA-ranking. Williams staat nu 127 weken op rij aan kop van de rang lijst, nadat ze in februari 2013 die positie heroverde, foto Adam Ihse/ANP DEN HAAG ABIDJAN VROUWENPOLDER j\-\ OORYA VT V_ VV V VA Didi de Vries (midden) op het ere podium van het NK mountainbiken. door Roeland van Vliet WILHELMINADORP. Didi de Vries is dit jaar bijna niet te kloppen. Zon dag werd de achttienjarige moun tainbikester uit Wilhelminadorp Ne derlandse kampioene bij de junio ren. Zelfs met een gekneusde pols („Een kwestie van doorbijten") zet te ze in Zoetermeer de concurren tie op grote achterstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61