1.300 effeweg.nl 't Ffeermke MjArtrsreizeHi 4 NIEUWS Speech koning in Straatsburg „Iedereen helpt mee in de zomer. Het is extreem druk. We vergaderen niet eens meer", lacht arts Nicole Boots- ma. „We mogen zelf niet langer dan twee weken vakantie opnemen." Het team hulpverleners is tweehonderd man sterk, inclusief tachtig vakantie werkers. 24/7 bewaken zij de tele foons. Bootsma leidt de medische ploeg van zes artsen die ervoor zorgen dat jaarlijks zo'n vierduizend vakantie gangers die in het ziekenhuis belan den weer veilig thuiskomen. „Soms onder heel verdrietige omstandighe den. Vorige week nog een familie waarvan een zoontje om het leven was gekomen bij een ongeluk." Om zo snel mogelijk een ticket naar huis te kunnen bieden heeft reis bureau BCD drie medewerkers bij de alarmcentrale gestationeerd. Zij kun nen rechtstreeks bij de luchtvaart maatschappijen tickets boeken om mensen in nood naar huis te krijgen. Hoe dat op prijs wordt gesteld blijkt uit de kaarten met dankbetui gingen aan de wand bij het kopieer apparaat. Of uit de brief van een man die op vakantie in Griekenland vori ge maand te horen kreeg dat zijn moeder op haar vakantie op Bali een hersenbloeding had gekregen. Euro cross regelde een vlucht voor hem naar Nederland en meteen door naar Indonesië. „Mijn moeder leefde nog toen wij op 24 juni 's avonds aankwa men. De volgende dag is zij overle den. Mede dankzij jullie waren we dus op tijd en hebben we haar nog vast kunnen pakken." Deze week krijgt Eurocross 1.300 nieuwe medische hulpvragen en 4.300 telefoontjes over bestaande dos siers uit heel de wereld. Kwallenbe- ten, gebroken tenen, uitslag. De lijst ziektes en kwaaltjes is eindeloos. Bij de medische meldingen staan kwet suren door ongevallen op 1, maag darmklachten op 2, gevolgd door in fecties en oorontstekingen. Dokter Bootsma: „Mensen gaan op vakantie dingen doen die ze nor maal nooit doen. Heel hard de berg af met een fiets bijvoorbeeld. En dan vallen ze. Dan krijgen wij telefoon vanuit een Italiaans ziekenhuis dat ze er geen Engels spreken. Ja, dat heb je in een Italiaans ziekenhuis. Men sen zijn soms zó slecht voorbereid. Op vakantie gaan en je insuline ver geten bijvoorbeeld. Of een klacht die we uit Spanje kregen: 'Het is hier zó warm, ik wil nü naar huis.' Heimwee komt ook veel voor. Soms is dat zo ex treem dat we mensen repatriëren. Dan kunnen ze helemaal niets meer." Eurocross is een van de grote alarmcentrales in Nederland waar verzekeraars hun cliënten heen lood sen. Ook voor pechhulp wordt Euro cross gebeld. Zo'n vijfhonderd keer per week. Internationaal hulpverleenster Iris Meijvogel krijgt een Nederlander in de buurt van Auxerre aan de lijn. Me neer Bartels is bang dat hij de turbo van zijn motor heeft opgeblazen. Op eens was al het vermogen weg. „Mijn vrouw en kinderen staan op een par keerplaats met de caravan. De auto had nog net genoeg kracht om met 40 km/uur bij een garage te komen. Wat moet ik nu?" Een uur later heeft Iris geregeld dat de caravan naar een camping in de buurt is gesleept. Later zal ze controleren of de Fran se garage de auto kan maken. „An ders zorg ik voor vervangend ver voer. Daar heeft de familie gezien hun dekking recht op. Gelukkig ston den ze niet langs de snelweg want in Frankrijk mogen wij dan geen hulp verleners sturen. Als ze ons bellen ad viseer ik: loop naar een praatpaal en roep hard: 'Panne, panne, panne!' Dan komt er altijd een bergingsau tootje. Daarna nemen wij het over." EU-diplomaten: eigen servies De diplomatieke dienst van de Europese Unie wil een ei gen servies voor banketten en diners. Het mogelijke prijs kaartje: 1,5 tot 3 miljoen euro. Alleen al het tafelzilver voor de zogenoemde Europese Dienst voor Extern Optreden is begroot op zo'n 2 miljoen euro. 3.000 liter drugsafval in busje De politie heeft gisteren onge veer 3000 liter afval van het maken van xtc gevonden. Het chemische spul zat in meerde re vaten in een Volkswagen busje, dat in mei was gesto len. Het was achtergelaten op een parkeerplaats bij Wijk en Aalburg. Volgens de politie is er nog niemand opgepakt. Koning Willem-Alexander houdt volgend jaar een toe spraak in het Europees Parle ment in Straatsburg. Het staatshoofd spreekt de parle mentariërs toe ter gelegen heid van het Nederlandse voorzitterschap van de Euro pese Unie. Nederland zit de landenunie vanaf 1 januari 2016 een halfjaar voor. Konin gin Beatrix speechte twee keer in het Europees Parle ment in Straatsburg, in 1984 en in 2004. In 1984 was zij het eerste gekroonde staatshoofd dat een toespraak hield tij dens een zitting van het EU-parlement. Bohemen en Praag va €99 Barcelona en de Spaanse kust va €289 Rimini va. €289 Kroatië va. €299 Ierland va. €479 Vraag oiAzze gratt-s broc.hu.re aazu! NU VANAF 1 effeweg.nl www.effeweg.nl/weg of bel 0529 - 46 96 67 bij Continu op scherp Eurocross door Ton Voermans LEIDEN. Heel Nederland heeft sinds af gelopen weekeinde vakantie. Topdruk te voor alarmcentrale Eurocross As sistance in Leiden. Cisteren was de drukste dag van de zomer. Er kwamen niet alleen duizend telefoontjes bin nen, vanuit Eurocross werd gisteren ook nog ruim tweeduizend keer ge beld om de juiste hulp te bieden. Iris Meijvogel van Eurocross helpt een Nederlander in Frank rijk met zijn auto pech. foto Dingena Mol Deze week krijgt Eurocross 1.300 nieuwe medische hulpvragen. Daarnaast krijgt de alarmcentrale 4.300 telefoontjes over bestaande dossiers uit de hele wereld BRUSSEL WIJK EN AALBURG BRUSSEL Koning Willem-Alexander. foto ANP 5-daagse busreis - Verblijf in een 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Highlights: Praagse burcht Sint Vitus kathedraal Boheems Paradijs 8-daagse busreis - Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Andorra Montserrat FC Barcelona Sagrada Familia 8-daagse busreis - Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: San Marino Pesaro Urbino Ravenna Venetië 8-daagse busreis - Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Highlights: Grotten van Postojna Rovinj Porec Eiland Krk 8-daagse busreis - Verblijf in diverse 3* hotels o.b.v. halfpension Highlights: Cliffs of Moher dagtocht Ring of Kerry Cork - Dublin CC 15 X U O cc O meer dan 1 tevreden 1 1 vakantiegangers! 1 Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4