Provinciale zeges Quist en De Voogd Millenaar en Vlassenrood Bruse Boys en Duiveland zijn op dreef in Kloosterzande hofleverancier Schouws team volwaardig lid van eerste selectie Feyenoord 13 1 I i m - i m gen Olympiakos Piraeus augus tus, 20.00 uur) op het programma. „Ik kan donderdag sowieso nog geen hele wedstrijd spelen, als ik daar al voor in aanmerking kwam", zei Nieuwkoop in alle be scheidenheid. „Daar ben ik nog niet fit genoeg voor. Ik ben dit sei zoen sowieso ingegaan met zo min mogelijk verwachtingen. Ik ben jong en zie wel hoe het loopt. Er is natuurlijk behoorlijk wat con currentie op het middenveld..." De geruchten over buitenland se interesse in middenvelders Lex Immers en Karim El Ahmadi gin gen aan hem voorbij. De ontwik kelingen rondom Tonny Vilhena, die graag zou vertrekken, volgt hij ook niet op de voet. Nieuwkoop: „Ik lees zulke be richten niet. Dat laat ik allemaal langs me heen gaan. Ik ga ervan uit dat ik mijn wedstrijden bij de beloften zal spelen. Iedere minuut in het eerste elftal is dan meegeno men." Ineke Quist beleefde met haar eer ste getekende doffer die ze op we duwschap in de mand richting Marseille had gestuurd een pri meur. Om negentien minuten voor tien 's avonds zat hij bij haar op de plank. Met een snelheid van 1060 meter per minuut had hij de 955 kilometer overbrugd en be zorgde hij de inwoonster van Sint Philipsland haar eerste provinciale succes in haar carrière. „Ik kwam terug van een loop rondje met mijn hondjes toen hij op de plank zat, een duif die het dit seizoen goed doet. Ik heb hem drie keer in de mand gehad, twee keer prijs. Een duif waar ik vertrouwen in had en die ik daar om als eerste op mijn lijst had ge zet." Nationaal was de doffer overi gens goed voor slechts een zestig ste plaats. Quist, die in vroegere ja ren het gehele programma vloog met haar duiven, doet de laatste ja ren alleen de grote fond (de ZLU en overnachtconcoursen). In Yerseke bewees Danny de Voogd opnieuw dat hij bezig is aan een ijzersterk seizoen. Dit keer boekte hij succes op het pro vinciale dagfondconcours vanuit Chateauroux, dat veertien dagen geleden wegens de te hoge tempe ratuur werd uitgesteld. De Voogd had twintig duiven ingekorfd: acht duivinnen en twaalf doffers, alles op weduwschap. Hij kreeg een tweejarige geschelpte duivin als eerste thuis. „Ik was op de hoogte van de tij den die mijn collega's in Zeeuws- Vlaanderen noteerden. Ik zag om vijf minuten voor half twee een stipje al van heel ver komen. Dat stipje werd een duif die bij mij zonder de plank te raken bin nenvloog. Ze heeft geen seconde verspeeld. Ik wist dat dit een 'vroege' moest zijn en dat bleek toen de uitslagen werden opge maakt." Met een snelheid van 1375 me ter per minuut had de winnende duivin de 543 kilometer tussen Chateauroux en Yerseke afgelegd. Kort daarop kreeg Danny overi gens al zijn tweede, derde en vier de thuis. Daarmee was hij goed voor provinciaal één en vijf en in het Samenspel de eerste vier noteringen. Het was dit seizoen al zijn tweede provinciale zege. De Voogd won eerder al het eerste midfondconcours vanuit Sens. Ook toen was hij provinciaal goed voor de eerste en vijfde plaats. Ik zag een stipje van heel ver komen. Dat stipje werd een duif die bij mij binnenvloog' In Hulst bezorgde een ge schelpt duivinnetje de 68-jarige Willy Maes zijn eerste grote suc ces. Daar had Maes, die voor dit concours twintig doffers en dui vinnen ingekorfd had, al een aan tal keer net naast gegrepen, maar nu was het op het vitesseconcours vanuit Aubet lez Douai voor jonge duiven dan toch eindelijk raak. Met een snelheid van 1547 meter per minuut over de 117 kilometer was zijn duivinnetje de snelste van Zeeland. Komende week staat het ZLU concours vanuit Narbonne op het programma, met daarnaast de overnacht vanuit Tarbes en voor de jonge duiven het vitessecon cours vanuit Peronne. „Op zich was het een apart duo waar we tegen speelden", vond Se bastiaan Millenaar. „Bas die lekker strak slaat en Martien die alles de lucht ingooit. Vooraf hadden we er dan ook een hard hoofd in. Doordat we echter een paar stap pen naar achter deden konden we veel afsmashen." Millenaar kon er aan het net veel tussenkomen, ter wijl Vlassenrood van achteruit veel pressie uitoefende met zijn fo rehand. „We hebben een uur en drie kwartier op de baan gestaan. Dat geeft aan dat er veelvuldig sprake was van deuce", vertelde Sponse lee. „Ik probeerde veel te vertra gen, maar door de wind kwam mijn spel minder tot zijn recht." In de sterkste mixedklasse klop te Leontine Dingenouts samen met haar broer Bas in de finale het koppel Brigitte Sponselee/René van Gassen met 6-3 6-1. De spelers van Bruse Boys staan drukke dagen te wachten. Vrijdag avond om 19.00 uur spelen ze met hun eigen club een oefenduel met Volendam. Deze eerstedivisionist, die afgelopen seizoen voor promo tie naar de eredivisie tekortkwam tegen De Graafschap, verblijft het hele weekend in Bruinisse. Op vrijdag- en zaterdagochtend is er een open training op sportpark Volharding. Op zaterdag wacht de Bruse Boys de wedstrijd met het Schouws elftal tegen FC Dord recht. Dit duel wordt gespeeld in Burgh-Haamstede, op het veld van DFS. De trainers van Bruse Boys (Wim Nieuwland) en het Schouws elftal (Henk Schouten) hebben in onderling overleg beslo ten dat de Bruse Boys-spelers za terdag een halve wedstrijd zullen spelen. Achttien spelers zijn geselec teerd, afkomstig van zes verschil lende clubs. De derde eilandelijke club die spelers afvaardigt, is MZC'11. De overige drie spelers worden geleverd door clubs buiten Schou- wen-Duiveland, namelijk de eer steklassers Kloetinge, Goes en WGZ uit Zwijndrecht. DINSDAG 21 JULI 2015 het niet geloven Bart Nieuwkoop werd tijdens de open dag na de traditionele helikoptervlucht gepresenteerd als nieuw lid van de eerste selectie van Feyenoord. „Ik was alleen maar aan het genieten." foto Michel Utrecht/VI-images door Fred Rabout OOSTBURG. Ineke Quist en Danny de Voogd mochten afgelopen weekeinde een provinciale zege bij schrijven. Een driejarige blauwe wit- pen bezorgde Quist uit Sint Philips- land op een vlucht vanuit Marseille haar eerste provinciale zege in haar 35-jarige carrière in de duiven sport. Yersekenaar De Voogd boek te op het provinciale dagfondcon- cours vanuit Chateauroux zijn twee de provinciale overwinning van dit seizoen. Danny de Voogd Uitslagen duivensport Chateauroux. Provinciaal, oude duiven: 1,5. D. de Voogd (Yerseke), 2,6. Gebr. Scheele (Ter- neuzen), 3,10. Comb. R&L. Traas (Nieuwdorp), 4. Joh. van Belzen&Zn (Arnemuiden), 7. J. Rom- baut (Koewacht), 8. J. Verschuren (Axel), 9. M. Buijsse (Oostburg). Marseille. Provinciaal, oude duiven: 1Ineke Quist (St.Philipsland), 2. C. Paauwe (Kruinin- gen), 3,8,10. A. Paasen (St.Maartensdijk), 4. P. Oele (Oudelande), 5. Comb. Zegers/Brug- geman (Kapelle),. 6. J. Geluk (Heinkenszand), 7. J. de Bruine (Nieuwerkerk), 9. J. v.d. Kleyn (Tholen). Aubey Ie Douai. Provinciaal, jonge duiven: 1. W. Maes (Hulst). door Henk van de Voorde KLOOSTERZANDE. In het Van Gas sen Vastgoed Kloorianen Dubbel- toernooi wonnen Sebastiaan Mille naar en Dennis Vlassenrood de A-klasse. Op het centre court van het vernieuwde tennispark werd op de finaledag met 6-2 6-3 gewon nen van Bas Dingenouts en TC Hon- tenisse preses Martien Sponselee. door Rudy Boogert VLISSINGEN. Bruse Boys en Duive land leveren beide zes spelers af aan de Schouwse voetbalselectie die komende zaterdag tegen FC Dordrecht speelt. Daarmee zijn de Duivelandse clubs hofleverancier van het eilandelijke keurkorps van trainer Henk Schouten. Selectie Schouwse selectie: Koen van den Berge, Johan Vroegindeweij, Rudi v.d. Bijl, Dominique van den Ber ge, Tom Blomaard en Marco Ketting (Bruse Boys), Ronald Zwager, Albert Verhoek, Robbert de Bruine, Wouter de Jonge, Thijs Rentier en Simon de Bruine (Duiveland), Lars Holm, Ruud van de Linde en Ingmar Quist (MZC'11Julius Bliek (Kloetinge), Di- mitri Hooftman (WGZ), Jeremy Hu- bregtse (Goes). EXIT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43