It X 1 Stekje Geluk vakantie maar aan andere dingen ZEELAND 9 i! li «g&a makkelijk. Zeker nu de Gentse Feesten bezig zijn is dat hartstik ke leuk. Je moet ook niet te moei lijk denken, je kunt tegenwoor dig overal naartoe." En natuurlijk gaat er ook nog wat werk zitten in het op kamers gaan van zijn dochter. „Ze gaat in Antwerpen wonen volgend stu diejaar en dat komt toch ook al weer dichtbij. Dus ja, er zullen wat spullen heen en weer moe ten en eventueel moet er nog wat geverfd worden. Dus ook wat dat betreft is het misschien maar goed dat we wat extra tijd Ik ga natuurlijk liever op vakantie, dat is heel simpel. Maar soms moet je prioriteiten stellen' overhebben door hier te blijven." Douwe vertelt het allemaal met een grote glimlach op zijn ge zicht, maar natuurlijk had hij nu liever in de Franse zon gezeten. „Ja, ik ga natuurlijk liever wel op vakantie, dat is heel simpel. Maar soms moet je prioriteiten stellen en eens een keertje niet is natuur lijk geen ramp. Ik ben een echte francofiel, dus die Franse kust komt wel weer. We hebben het geld dit jaar simpelweg ergens an ders voor nodig." Met zijn gereedschap in de hand bouwt René van Empel zijn stekje voor de komende drie weken op. Zijn vrouw zit binnen aan tafel, met hun kleinkind. „Help je anders even", grapt hij. „Nee, dat komt al lemaal wel goed. Ik doe dit al 25 jaar", doelt hij op het aantal jaren dat hij hier al komt. De komende drie weken ver blijft de Geldropse René van Em pel op Strandcamping Groede, een camping waar hij al jaren komt. „Het bevalt me hier ge woon goed, dus waarom zou ik verder zoeken", verklaart hij het steeds maar weer terugkomen naar dezelfde plek. René blijft dit jaar maar een aantal weken. „Andere jaren doen we een voor- en hoogseizoen hier, maar dat zat er wegens omstandig heden dit jaar niet in. Maar ach, het is niet anders en dus moeten we het maar met een wat kortere periode doen." Over zijn plannen heeft René nog niet nagedacht. „We kennen alles hier al zo'n beet je, na een kwart eeuw", zegt hij la chend. „Maar er is hier altijd wat te doen, we vermaken ons hier wel. Met ons kleinkind naar de speeltuin of naar het Boudewijn Seapark in Brugge. En natuurlijk lekker zwemmen in de zee, daar kun je in Groede niet omheen." 'Het bevalt me hier in Zeeuws-Vlaanderen gewoon goed, dus waarom zou ik verder zoeken' Hugo Feithuis staat al even tjes bij de receptie als hij erachter komt dat hij verge ten is een nummertje te trekken. „Hier, neemt u mijn nummertje, dan pak ik een nieuwe", zegt een jongen die achter hem staat. „Be dankt, dat scheelt toch weer heel wat tijd", antwoordt hij. Hugo staat bij de receptie om uit te checken bij Strandcamping Groe de. „Ja helaas, het zit er alweer op voor dit jaar", vertelt hij. De uit Heerhugowaard afkomstige vakan tieganger heeft er een week in Zeeuws-Vlaanderen op zitten. „Het is prachtig hier, maar het pro bleem is het weer. Daar moet je ge luk mee hebben, en dat hebben we de afgelopen week niet altijd ge had." Toch is Hugo tevreden over zijn vakantie op de camping in Groede. „Het was de eerste keer dat we hier op vakantie waren en mis schien komen we nog eens terug." Samen met zijn vrouw en doch ter is hij een week geleden vanuit Noord-Holland naar hier gereden. „We gaan ieder jaar met de caravan op vakantie en zoeken het nooit heel erg ver weg." Hugo en zijn ge zin hebben niet alleen op het strand liggen luieren. „We zijn naar Sluis en Brugge geweest. En we zijn ook nog in Breskens be land. Dat was ook een erg leuk dorpje, met de haven daar. 'Het was de eerste keer dat we hier op vakantie waren en misschien komen we nog eens terug* Goes Westkapelle Groede Oostkapelle Oostkapelle Wemeldinge Oostkapelle DINSDAG 21 JULI 2015 komt wel weer Douwe Wortman in zijn tuin met twee brandingssurfplanken, foto's Peter Nicolai René van Empel komt al zo'n kwart eeuw in Zeeuws-Vlaanderen. Quiï <32: Hugo Feithuis heeft er een week op de camping in Groede opzitten. Middeleeuws feest bij Terra Maris Oostkapelle. archieffoto Izaak Verkeste Westenschouwen Skelterexpeditie door grootste bos van Zeeland, Natuurinformatiepunt/trampolinecentru m Westerschouwen, Steenweg 13a, 11.00-18.00 uur. Yerseke Rondleiding mosselbedrijf Yerseke, start punt VW, Kerkplein 1,11.00-13.00 uur. Burghsluis Familierondvaart, met passagiersschip Onrust, Nieuwe Havenweg, vertrek 11.00 uur. Colijnsplaat Zeehondentocht met Sportvisserij Zoe- teweij, Visserijweg 1, 11.00-13.00 uur. v.o.f. Vlissingen Kermis Vlissingen, 13.00 uur geopend. Veere Historische rondwandeling Veere met Anna van Borsele, 13.30-15.00 uur, VVV, Markt 5. Breskens Rondleiding St. Barbara Kerk, met hout snijwerken van Omer Gielliet, 13.30 uur, Europastraat 7. Orgelconcert Arno van Wijk, Grote Kerk, 13.30-14.00 uur. Burghsluis Mini cruise tussen Burghsluis, Colijns plaat en Zierikzee, vertrek Burghsluis 13.45 uur, Colijnsplaat 15.30 uur en Zie rikzee 16.30 uur. Ringrijden Hogelichtweg 4, 14.00-21.00 uur. Tholen/Sint Philipsland Sportweek Athletes in Action, 14.00- 16.00 uur, speicaal voor de Thoolse jeugd, kinderen van 6 tot en met 12 jaar, 19.00-21.00 uur, sportclinics voor jongeren vanaf 12 jaar, sportveld naast de Meulvliet, Abraham Beeckmanlaan. Oostkapelle, Walcheren Middeleeuws festijn met spelen en spij zen, Terra Maris, Duinvlietweg 6, 16.30-19.30 uur. Vrouwenpolder Flow Yogales in Subtropische tuin Fort den Haak, Fort den Haakweg 38, 17.00-18.00 uur. Wolphaartsdijk SUP Yoga, Kanoa aan het Veerse Meer, tussen Wolphaartsdijk en Arnemuiden, Muidenweg 225, 18.00-20.00 uur. Rabobank Zomerloop Groede, voetbal kantine, 18.45-21.45 uur. Toren beklimmen en open kerk Oostka pelle, 19.00-20.00 uur. Excursie Eendenkooi Slikkebosch, met gids van Staatsbosbeheer, Vroonweg, 19.30-21.00 uur, advies: verrekijker mee nemen. Zeeuwse Bingo in de Wemel, Dorpsplein 1, 20.00-22.00 uur. The Free Kicks bij De Boschhoek, Vroon- weg 1, optreden akoestisch trio The Free Kicks, 20.00 uur. Oomburg Open avond Protestantse kerk, kerk be zichtigen, orgelspel, boekentafel, presen tatie wereldwinkel, Markt 1, 20.00-21.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39