Polderinternet verovert het buitengebied l'Escaut komt tegemoet aan boze 'Rooie Buurters' 6 WALCHEREN Hutten bouwen 'Voor de uitbreiding hebben we onder meer de graansilo in Zierikzee op het oog' In de regio Terug in de tijd bij Fort Rammekens Excursie naar de eendenkooi Vrouwe van Veere laat stadje zien Mijn dorp, mijn stad Orgelconcert van Duitse organist Concert accordeon en mandoline Ringrijden bij boerderij Schellach door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK. Traag inter net. Het is een grote ergernis van veel bewoners en ondernemers in het Zeeuwse buitengebied. Maar er is hoop: Polderinternet. De aan bieders ervan, twee jonge onderne mers uit Sint-Maartensdijk, hopen het binnenkort in grote delen van de provincie te kunnen aanbieden. Harm en Keesjan van den Dikken- berg, eigenaren van computerbe drijf Cannect, bieden Polderinter net nu zo'n drie maanden aan. „Het was best even spannend, hoor", geeft Harm toe. „Het is een relatief nieuwe techniek. Op pa pier zou het allemaal moeten wer ken, maar de praktijk is vaak een ander verhaal." De eerste ervaringen zijn ech ter veelbelovend. Klanten, veelal campinghouders en ondernemers in de gemeente Tholen, zijn tevre den. „De verbinding is heel sta biel", stelt Van den Dikkenberg. „Een klant van ons in De Sluis (bij Anna Jacobapolder, red) kwam na metingen tot de conclusie dat er een uitval is van slechts twee se conden in vier dagen. Dat is niks." Harm van den Dikkenberg, Cannect Polderinternet werkt met een zogeheten straalverbinding. Can nect heeft op de watertoren van Scherpenisse een aantal antennes geplaatst vanwaar het signaal naar de klanten wordt verzonden. Er is één voorwaarde: er moet een direc te zichtverbinding zijn. Bomen houden het signaal tegen. „In dat geval is meestal nog wel een oplos sing te bedenken, hoor", stelt Van den Dikkenberg. „Zo hebben we voor camping De Muie in Sint-Maartensdijk een omleiding gemaakt via een tussenstation in Gorishoek. Dat is een punt waar zowel de camping als de waterto ren direct zicht op hebben." De aanbieders van Polderinter net stellen dat hun product op dit moment de enige snelle en betaal bare vorm van internet in het bui tengebied is. Een conclusie die de gemeente Tholen inmiddels deelt. Die praatte lange tijd vergeefs met reguliere internetaanbieders over de komst van snel breedbandinter net in de afgelegen gebieden. Van de prijzen van Polderinter net zullen potentiële klanten niet steil achterover slaan. Afhankelijk van de snelheid betalen ze 39 tot 69 euro per maand. Voor dat hoog ste bedrag krijgen ze 100 megabit per seconde. Vanaf de watertoren worden nu de gemeente Tholen en delen van Schouwen-Duiveland, de Be- velanden en West-Brabant ge dekt. De rest van Zeeland volgt nog. „Daarvoor hebben we meer hoge punten nodig", zegt Van den Dikkenberg. „Daar wordt aan ge werkt. We hebben onder meer de graansilo in Zierikzee op het oog." Camping De Muie in Sint-Maartensdijk maakt sinds kort gebruik van Pol derinternet. Vakantieganger Sem Vissers (I), en medewerker Michel Kerdel zijn er blij mee. Rechts staat Harm van den Dikkenberg. foto Dirk-Jan Cjeltema door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. Woningcorporatie l'Escaut in Vlissingen komt tege moet aan de wensen van haar huurders uit de Rooie Buurt, wier huizen worden gerenoveerd. Bij die grootscheepse renovatie worden, op verzoek, ook de vloe ren vervangen. Enkele huurders eisten daarom nieuwe laminaat of vloerbedekking. Dat gaat niet ge beuren, heeft l'Escaut-directeur Jan van Beekhuizen steeds gezegd. „Dat ligt er nu immers ook in. Maar als mensen echt niet bij machte zijn het oude tapijt te ver wijderen, dan helpen wij daarbij en dan leggen wij het netjes te rug", voegt hij er nu aan toe. Ook is de corporatie bereid één of meer wisselwoningen in te rich ten, zodat huurders de dagen dat hun huis wordt verbouwd niet bo ven hoeven te zitten. „Daar kun nen de huurders dan beurtelings gebruik van maken." De maatregelen kosten extra geld, aldus Van Beekhuizen. „Je mist toch een jaarhuur. Of mis schien wel meer dan één. Maar de druk vanuit bewoners en vanuit de ingeschakelde lokale politiek werd te groot. En het laatste wat wij willen, is weerstand. We ho pen dat zo te verhelpen." RITTHEM Een gids van Staatsbosbeheer geeft vanavond om 19.30 uur een rondleiding in het oude Fort Rammekens in Ritthem. Dit oudste zeefort van West-Europa dateert uit 1547 en beschermde ooit de scheepvaartverbinding naar de VOC-haven van Middel burg. Ook de troepen van Napoleon en Duitse bunkerbouwers heb ben er nadrukkelijk hun sporen achtergelaten. De wandeling be gint aan de poort van het Fort in Ritthem. OOSTKAPELLE De boswachter neemt belangstel lenden vanavond mee naar een denkooi Slikkebosch bij Oostka- pelle. In dit normaalgesproken af gesloten stukje Zeeuwse natuur werden vroeger eenden gevan gen 'voor de pot'. Daarnaast is rond de kooiplas een grote aalscholverkolonie te zien en te horen. Ook is er kans dat reeën en damherten gespot worden. De wandeling begint op 19.30 uur aan het hek van Slikke bosch aan de Vroonweg. De kosten bedragen 5 euro, kin deren betalen de helft. Van tevo ren aanmelden is verplicht bij boswachter Karei Leeftink: 06-10943647 VEERE In weinig plaatsen is cultuur historie zo verweven met natuur als in Veere. Anna van Borsele, vrouwe van Veere, zal in middel eeuwse kleding belangstellen den meenemen voor een wande ling door het middeleeuwse stad je. De kerk, de ommuurde tui nen en de haven zullen zeker aangedaan worden. Onderweg wordt een bezoek gebracht aan een museum over de Schotse wolhandel, die is ondergebracht in twee koopmanshuizen aan de Kaai. Deelname kost 8 euro voor volwassenen. MIDDELBURG In de Oostkerk in Middelburg geeft de Duitse organist Andreas Liebig vanavond om 20.00 uur een orgelconcert. Andreas Liebig is sinds 2014 Münsterorganist in Basel. Na do centschappen aan de Musik- hochschulen in Lübeck en Oslo leidt hij momenteel als opvolger van Reinhard Jaud de orgelklas aan het Tiroler Landeskonserva- torium in Innsbruck. Hij behaal de eerste prijzen bij orgelcon coursen in Dublin en Odense. DOMBURG Mandoline-accordeonduo Follie a deux geven morgen een zomer avondconcert in de Grote Kerk van Domburg. Follie a deux be staat uit Marina Eckhardt (mand oline) en Monty van Belzen (ac cordeon). Het repertoire is veelzijdig en ge varieerd: Braziliaanse choro's, Ar gentijnse tango's en volksmu ziek uit Corsica. De beide musi ci zullen ook solowerk ten geho re brengen. Aanvang is 20.30 uur, de toegang is gratis. MIDDELBURG Ringrijders Vereniging Middel burg houdt morgen een wed strijd ringrijden in samenwer king met Kaasboerderij Schel lach. Naast de wedstrijdbaam zal er ook een ringloopbaantje aanwe zig zijn waar alle kinderen hard lopend kunnen proberen ringen te steken. De kaasboerderij en de winkel zijn geopend en het publiek is vrij om overal rond te kijken en vragen te stellen aan de perso neelsleden. Ook is de serrestal te bezichti gen en kunnen dierenliefheb bers kijken bij het melken van de koeien. Kinderen mogen de kalfjes ook aaien. Het ringrijden en ringlopen start om 13.00 uur, de boerderijbele ving om 16.00 uur. Alle activiteiten duren tot 20.00 uur. ■I 1' MIDDELBURG. Voor de kinderen in Middelburg die nog niet op vakan tie zijn, is gisteren de kindervakantieweek begonnen. Aan de Geerses- weg, aan de rand van de stad, kunnen ze weer hutten bouwen. De bouwspeelplaats - die wordt gecoördineerd door Activiteiten Stichting Calimero Middelburg - is vandaag en morgen nog open. Kinderen van 4 tot en met 6 jaar kunnen van 10.00 tot 13.00 uur timmeren aan een hut. Kinderen van 7 tot en met 12 jaar kunnen nog een paar uur langer aan de slag, van 10.00 tot 15.30 uur. Entree kost 2 euro per kind per dag. Alle hutten worden woensdagavond weer afgebroken. Donderdag gaat al het hout op een grote hoop en gaat de brand erin. Het vreugde vuur wordt om 15.00 uur aangestoken. Dat gebeurt in samenwerking met de brandweer, foto Lex de Meester DOMBURG Strandpaviljoen Oase, 10.30-11.30 uur - Beachfitness door Miriam Ra- senberg MIDDELBURG Geersesweg, 10.00 -15.30 uur - Kin dervakantieweek, thema 'flower po wer'; Oostkerk, 20 uur - Orgelconcert Andreas Liebig OOSTKAPELLE Waterstraat 1, 19.00-20.00 uur - Dorpskerk open voor bezichtiging en beklimming met prachtig uit zicht; Kasteel Westhove, 20.30-22.00 uur - wandeling, inclu sief licht medita tief gedeelte VEERE Markt en Kaaien, 10.00-17.00 uur - Historische markt, thema 'kleder drachtshow schapen scheren'; Markt 5, 13.30-15.00 uur - Rondwandeling Veere met Anna van Borsele VLISSINGEN Spuistraat, Bel- lamypark, Nieuw- endijk en Zeil- markt, 13.00-24.00 uur - Kermis VROUWENPOLDER Fort den Haak, subtropische tuin, 17-18 uur - FlowYo- ga o.l.v. Annemari- ke Ruitenbeek ZOUTELANDE Willibrordusplein en Langstraat, 12.00-21.00 uur - Toeristenmarkt; Langendam 10, 10.00-16.00 uur - Demonstratie Schelpen schilde ren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36