Goed voorbereid zwangeren Cel voor ontucht van Super Zomer Festival in Omnium Goes Zakkenrolster veroordeeld ZEELAND 5 en ik was bang dat hij bovenop me zou vallen." Het Apeldoornse echtpaar sluit met hun vier kinderen de vakan tie af in het pop-uppretpark. „We waren blij dat we het nog net kon den meepikken. Vanmiddag gaan we nog zwemmen." Het pop-uppretpark is onder deel van het Super Zomer Festival in het Omnium. Bezoekers kun nen met een toegangsticket niet al leen de springkussens beklim men, maar ook een kijkje nemen in Tropenland (een tuin met tropi sche planten) en Fobialand (een opstelling met informatie over in secten, slangen en krokodillen). Wie wil, kan (voor een meerprijs) ook nog naar het zwembad. De ouders en kinderen die het pop-uppretpark gisteren bezoch- 'Wij vinden alles leuk. Vooral die ene hoge, die ronddraait' ten, zijn enthousiast. „De kinde ren vermaken zich en ik zit hier goed met mijn bakje koffie", zegt Pascalle Janse. „Ik heb drie kinde ren van 6, 9 en 12 jaar: dit is voor alle drie hartstikke leuk." Elly Huijskens uit Goes heeft haar kleinkinderen Jesse (7) en So phie (4) op de eerste dag van de zomervakantie meteen meegeno men. „Ze genieten ervan. En tus sendoor gaan we even naar huis. Dan kunnen ze even tot rust ko men. Dat is wel nodig." De verloskundigen hebben ge merkt dat veel koppels te laat be ginnen met de voorbereidingen voor de zwangerschap, zegt ZorgSaamwoordvoerder René Maas. Zo vergeten sommige vrou wen om extra foliumzuur te slik ken, zowel voor als tijdens de zwangerschap. Foliumzuur ver kleint de kans op ernstige aandoe ningen bij de baby, zoals een open ruggetje. „De gezondheid en leefstijl is van grote invloed op de zwangerschap en de gezondheid van de ongeboren baby", aldus Maas. In het kinderwens-consult geven de verloskundigen algeme ne voorlichting over onder meer vruchtbaarheid, seksualiteit, ou derschap, leefstijl en prenatale scr eening. Ook komen termijnecho, borstvoeding en werk en zwanger schap aan de orde. Op basis van al- 'Gezondheid en leefstijl zijn van grote invloed op de zwangerschap' le informatie wordt extra voorlich ting gegeven over bijvoorbeeld al coholgebruik, vruchtbaarheid, me dische aandoeningen en medica tie. Ook is er aandacht voor niet medische risicofactoren, zoals een oudergezinnen, laaggeletterdheid, slechte behuizing en psychosocia le problemen. Met het kinderwens-spreekuur (voor koppels uit heel Zeeland) hopen de verloskundigen van ZorgSaam dat zwangeren en hun partners zo gezond mogelijk aan de zwangerschap beginnen en de risico's in de zwangerschap zo laag mogelijk te houden. Verloskundigen Manon Ritico en Evelien de Letter houden het spreekuur. MIDDELBURG. De 46-jarige Vir gil L. uit Vlissingen is gisteren na een eis van achttien maan den waarvan zes maanden voor waardelijk, veroordeeld tot tien maanden cel waarvan vier maanden voorwaardelijk. L., die categorisch ontkent, werd ervan verdacht tussen 2007 en medio 2012 zijn stief dochter te hebben verkracht en ontuchtig te hebben betast. Zo wreef hij onder meer over haar rug en buik (en verder) en tikte of kneep hij haar af en toe in de billen. Ook achtte de rechtbank be wezen dat hij het meisje heeft mishandeld. MIDDELBURG. De 44-jarige Bulgaar se P. V. is gisteren door de recht bank in Middelburg voor zakken rollen, pogingen daartoe en pin nen met gestolen pinpassen ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar waarvan drie maan den voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Er was achttien maanden waarvan zes voorwaar delijk geëist. De vrouw werd er van verdacht in 2013 in Middel burg, Goes en Breda zes portemon nees te hebben gerold en ze had twee keer geprobeerd met de ge rolde pinpassen geld uit de muur te halen. Van de zes tenlastegeleg- de feiten achtte de rechtbank er overigens maar drie bewezen. DINSDAG 21 JULI 2015 -1 t i' laat kinderen vliegen Sophie Huijskens (4) uit Borssele glijdt naar beneden op één van de spring kussens. Lieke en Yntze van Eek, uit Goes Nova Lamaine (9) uit Kloetinge pro beert zich op één van de wipe out-at- tracties voort te bewegen. „Ik ben nog niet op het kussen gevallen." Het pop-uppretpark in het Omnium in Goes is maandag voor het eerst open. foto's Marcelle Davidse Luuk Pollemans (2) uit Zierikzee kwam eigenlijk voor de ballenbak, maar vindt de grote legoblokken toch interessanter. In de sporthal van het Omnium staan een stuk of twaalf springkussens en attracties voor de allerkleinsten. door Jeffrey Kutterink TERNEUZEN. Een kinderwens? Be reid je goed voor op de aanstaan de zwangerschap. Omdat lang niet iedereen dat doet, beginnen verloskundigen van ZorgSaam met een kinderwens-spreekuur. René Maas, woordvoerder ZorgSaam Meer informatie: 0115-688442.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35