'City of Dance is toe een volgende stap' Dit leest Nederland deze zomer! BS® Dizzie ni PZC Meeste elektrische auto's in Borsele trein I Pop-up attracties onderdeel 4 ZEELAND 9 het l MÊËgÏE IN Het pop-uppretpark in het Omnium in Goes was gisteren voor het eerst open. In de sporthal kunnen kinderen zich uitleven op springkussens. Priem: „Daar zou je wel eens gelijk in kunnen hebben. Het ging in ieder geval erg goed." 'Alles is perfect gelopen. Van de politie begreep ik dat er maar drie aanhoudingen zijn verricht' „Nee, alles is perfect gelopen. Terwijl het toch volle bak was op beide festivals. Iedereen is super tevreden. De gemeente ook. Het is fijn dat het zo kan in Middel burg. Het was heel mooi, met twee heel verschillende dagen." „Tot nu toe heb ik geen opmer kingen gehad. We zijn ook voort durend bezig met het geluid. Er liepen weer mensen rond met ei gen meetapparatuur. Maar ja, de wind kun je niet beïnvloeden. Zondag tijdens Go Dutch had den we het weer mee, maar de wind tegen. Die stond richting de huizen. Net als vorig jaar heb ben we de mensen in de buurt gratis kaarten gegeven voor Go Dutch. Van hen is 85 procent ko men kijken. Dat is positief." „Go Dutch was helemaal de bom! Op Surrender na is ieder een gekomen. Het is een kindje, dat moet groeien. Daar kunnen we dus naar verbeterpunten kij ken. De belangrijkste les? Geen bands boeken die uit elkaar gaan- City of Dance is na vijftien jaar volwassen. Met dat festival moeten we een volgende stap ma ken. Ik heb al wel ideeën voor vol gend jaar." „Beter. Vooral de entree vanaf de Lange Viele is nu veel beter. Daar staan geen obstakels meer." Twitter De favoriete zomerboeken van 2015, gekozen door bezoekers van Dizzie.nl: de boekensite van PZC. DER VLUGT aan niemand vertellen iifti A Nieuwsgierig naar de rest? Bekijk de hele Zomerboeken Top 25 op Dizzie.nl/zomerboeken Bobbi Eden @BobbiEden Beste @IAMDINAND Zou je zo vriendelijk wil len zijn om komen de twee weken niet langs de A4,As,Ai2 N9 te rijden? Vierdaagse Online Top-5 Instagram e staat op zeker drie meter hoogte. Maar Anouk Ditzel (8) uit Goes twijfelt niet. Ze laat zich naar bene den vallen en ploft la chend in een zacht knalgroen kus sen. „Ik ben er al twee keer vanaf geweest. In het begin vond ik het wel eng, maar nu niet meer. Het is net of je kan vliegen!" De sporthal van het Omnium in Goes is gevuld met een stuk of twaalf splinternieuwe springkus sens. En dat ruik je. De geur van plastic hangt nog in de lucht op de openingsdag van het pop-up pretpark. Kinderen rennen rond: haren in de war en wangen vuurrood. Ze klauteren over ballen die meer dan een meter hoog zijn of krui pen door een gigantische opblaas bare apenbek. Nova Lamaine (9) uit Kloetinge probeert zich op één van de wipe out-attracties voort te bewegen. Ze balanceert op haar knieën op een ronddraaiende cilin der in de lucht. „Ik ben nog niet op het kussen gevallen", zegt ze triomfantelijk, als ze aan de over kant is. De meeste ouders zitten whatsappend aan de tafeltjes die aan de rand van de zaal staan, maar Ronald en Wendy Mels uit Apeldoorn willen de wipe out zelf uitproberen. „We houden wel van uitdaging", zegt Wendy. Maar wat Nova wel lukt, krijgt het echtpaar niet voor elkaar: één voor één kukelen ze naar bene den. „Ik vond het heel erg eng", zegt Wendy lachend. „Ik viel eerst 'In het begin vond ik het wel eng, maar nu niet meer. Het is net of je kan vliegen!' TERNEUZEN. De meeste elektri sche en hybride auto's in Zee land -1,6 procent van het wagen park - zijn te vinden in de ge meente Borsele. Daar rijden 207 auto's (deels) elektrisch. Terneu- zen en Schouwen-Duiveland vol gen op de voet met respectieve lijk 377 en 232 auto's (deels) elek trisch. In totaal 1,2 procent. Dat blijkt uit een analyse van BNR nieuwsradio en kaartenmaker ESRI. Volgens de analyse rijden in Zeeland 2348 elektrische en hy bride auto's. Landelijk rijdt 2,02 procent (deels) elektrisch. Geen enkele Zeeuwse gemeente haalt dat percentage. Terneuzen en Schouwen-Duiveland benaderen het gemiddelde nog het best. Het kleinste aantal elektrische en hybride auto's staat in de ge meenten Veere (0,86 procent) en Sluis (0,93 procent). De Utrechtse gemeente Via- nen heeft de meeste elektrische en hybride auto's, aldus de analy se. In Vianen is maar liefst 8,01 procent (deels) elektrisch In het naastgelegen Houten is dat 7,73 procent. Utrecht is van de grote steden het groenst. In de Domstad is 5,27 procent van auto's elektrisch of hybride. door Maurits Sep MIDDELBURG. De optredens, de opstelling van podia, het vernieuw de Plein 1940 - alles was goed voor City of Dance en Co Dutch Festival. En misschien nog wel het meest is organisator Martin Priem te spreken over het publiek. „Geen calamiteiten, iedereen ging rustig weg. Alsof ze precies weten hoe dat moet op een festival." Er zijn ook steeds meer festivals, dus mensen doen ervaring op. Martin Priem, organisator festivals De politie nam van drie bezoekers harddrugs in beslag. Zij kregen ook een boete van 250 euro. Verder geen wanklank gehoord? Ook geen klachten gehoord? Ge luidsoverlast op zondag bijvoor beeld? Hoe is de tweede editie van dit Ne derlandstalige muziekfestival ge gaan? Plein 1940 is opnieuw ingericht door de gemeente. Hoe is dat beval len? SIMONE VAN pA U L A hawkin: LATRS keple Voormalig Kane-zanger Dinand Woesthoff streed eerder met succes tegen billboards waarop een halfnaakte pornoster Bobbi Eden webcamseks aanprees. Gisteren doken soortgelijke borden op met daarop de trans- seksuele Kelly van der Veer. In Nijmegen draait deze week al les om het grootste wandeleve nement van de wereld. Vanaf vandaag begint de Vierdaagse officieel en gaan duizenden lo pers de weg op voor hun eerste tocht. Op onze website hebben wij de berichten over de Vier daagse gebundeld. U vindt er het laatste nieuws, foto's en vi deo's. www.pzc.nl/vierdaagse 1. Eerste asielzoekers komen aan in Zeelandhallen in Goes 2. Schaapskudde plotseling ver dwenen van 'bloemdijken' Zuid-Beveland 3. Drietal opgepakt na mishan delen van zwangere vrouw in Westkapelle 4. Go Dutch is feestje voor ie dereen 5. Nieuwe, zeer giftige snoer- worm in Oosterschelde 'Wie heeft niet leren zwemmen in het kanaal door Walcheren?' schrijft Jan Jansma in het lezers fotoalbum op onze website. De Vlissinger fotografeerde zijn kleinkinderen in het kanaal. Zet ook uw foto in het lezersalbum op www.pzc.nl/foto Kijk op www.pzc.nl of 0 GPpzcredactie fï facebook.com/depzc @pzcredactie Pretpark door Cornelleke Blok Anouk Ditze, uit Goes door Ab van der Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34