Freeke: 'Maand gratis parkeren' Droom Bart Nieuwkoop komt uit Tijdelijk pretpark laat kinderen vliegen Terneuzen stelt ton beschikbaar voor eerste fase Sas van Gent kan aan de slag met gedaantewisseling van gebied aan boorden Kanaal Gent-Terneuzen. Freeke deed zijn oproep giste ren, nadat in het nieuws was ge komen dat in Gardigan, Wales, de parkeermeters al weken ka pot zijn. Het stadje van 4200 in woners had daarop veel meer bezoekers getrokken en de mid denstand zou in de vrij-parkeer- weken zelfs 50 procent meer omzet hebben gedraaid. „In Terneuzen zouden we dat ook een maandje moeten doen", vindt Freeke, „en augus tus is daar bij uitstek een ge schikte maand voor. Het is zo mer. Aan de kust zitten veel toe risten. Als we dit doen, zal dat snel gaan rondzingen en kun nen de winkeliers daar ook op inspelen." 'Waar een wil is, is een weg. Ik vraag ook niet het hele jaar gratis parkeren in te voeren' Het kost Terneuzen wel in komsten, onderkent Freeke. Jaar lijks haalt Terneuzen ruim 1,2 miljoen euro aan parkeergeld op. De inkomstenderving voor één maand zou een ton zijn. Freeke is niet onder de indruk. „Waar een wil is, is een weg. Ik vraag ook niet het hele jaar gra tis parkeren in te voeren." Hij ci teert een uitspraak van bijzon der hoogleraar detailhandel Cor Molenaar van de Erasmus Uni versiteit in Rotterdam. „We moeten bezoekers niet langer straffen als ze naar de binnen stad komen. Parkeerkosten zijn een reden om juist niet te gaan winkelen." In 2012 besloot de Terneuzen se gemeenteraad op voorstel van D66 al tot het invoeren van gratis bovengronds parkeren op zaterdagen dat de Westerschel- detunnel tolvrij is. Onderdeel van het plan wat meer energie en geld zal vergen, de herin- j richting van de nu v al drukbezochte camperplaats, illustratie V+C Architecten Flair ander onderdeel van het plan, dat meer energie en geld kost. Herin richting van de historische (water- sport)haven vergt ook extra's, waarbij Goethals zich vooral zor gen maakt over wat Rijkswater staat met de oevers aan de Westka de wil. Die zijn aan vernieuwing toe. Rijkswaterstaat zou er vol gens hem een 'lelijke, hogere dam- wand' willen slaan. „We houden de damwand op dezelfde hoogte", reageert Rijkswaterstaatomge- vingsmanager Roy van der Voort. Wel komt er een hoger, gemetseld keerwandje, 'passend in de omge ving'. „We zijn erover in gesprek met de gemeente." Najaar 2016 is dit werk gepland. Sas* wil er een wandelprome nade aan het wa ter. Het leek een wel erg hooggegrepen plan voor het Ka naaleiland in Sas van Gent. Het nu nog vrij troostelo ze gebied langs het Kanaal Gent-Terneuzen moest worden omgetoverd tot een trekpleister voor bewoners en toeristen. Maar driekwart jaar later zijn flinke stappen ge- zet. Guido Goet hals van V+G Ar chitecten in Sas van Gent, één van de initiatiefnemers binnen onder nemersvereniging Sas*, staat er zelf van te kijken. Een al jaren ver laten fundering voor de bouw van appartementen op de kop van het Kanaaleiland is onlangs door de gemeente gekocht van aanne mingsbedrijf Van der Poel. Terneu zen geeft bovendien een ton voor de herinrichting van het gebied, zoals ondernemersvereniging Sas* voor ogen heeft. „We kunnen met de eerste fase van ons plan beginnen", kijkt Goethals vooruit, „en dat is hart stikke mooi." De eerste fase be staat uit de aanleg van een speel tuin, een bloemenweide, volkstui nen en een fitnessplek onder een stuk bos. De speeltuin komt op de fundering van voorheen Van der Poel. Krijgt die toch nog een nutti ge bestemming. Gelukkig valt carnaval volgend jaar vroeg, 7 tot en met 9 februari. „We willen daarna aan de slag gaan met vrijwilligers", geeft Goet hals aan. „Tot carnaval is iedereen toch met dat feest bezig in Sas van Gent." Voorjaar 2016 moet het ge beuren. „Hebben we tijd om alles voor te bereiden." Het groener aankleden van de al drukbezochte camperplaats op het Kanaal eiland is een PAGINA 4 5 PAGINA 12 13 j\*\ V www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DINSDAG 21 juli 2015 Zeeland Kanaaleiland krijgt van alle kanten steun door Harmen van der Werf TERNEUZEN. Een maandje gratis parkeren zal de Terneuzense bin nenstad een oppepper geven. Cees Freeke, raadslid voor 55Ter- neuzen, wil daarom van augus tus een 'vrij-parkeer-maand' ma ken. 'Het is nog niet te laat!', roept hij het college van B en W op zijn idee over te nemen. Cees Freeke, raadslid Terneuzen 5E Dome MSi Het is maandag druk met campers op het Kanaaleiland in Sas van Gent, zoals bijna altijd met goed weer, ook al zijn er nauwelijks voorzieningen. Ondernemersvereniging Sas wil de camperplek verder aankleden. door Harmen van der Werf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31