22% TO©S Kade te slecht voor schepen van de Sail Hennepkweker wil niets terugbetalen zomerfoto Uittocht 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Er zijn nooit genoeg toeristen in Zeeland. Uw Mening ONEENS paul kusters Vlissingen Maritiem '15 Muntje uit aardappel ADRZ is stoma-proof Taxus tegen kanker dinsdag Marleen Blommaert Met een verschil van bijna twintig graden tussen Ja pan en de tempera tuur gisteren hier voelt het een tikje winters aan. Terwijl iedereen vrolijk de vakan tie inrolt, ga ik weer aan de slag. De interne klok is nog niet op or de. Ik dreig om vier uur 's mid dags spontaan in slaap te vallen en ik ben om vier uur 's ochtends klaarwakker. Gelukkig hebben we twee hopeloze honden en dito katten. Het schijnt dat je per uur tijdsver schil een dag nodig hebt om bij te komen. Dat betekent nog een paar dagen sukkelen en dan zitten we weer in ons kikkerlandjeritme. Het heeft wel voordelen om te werken als iedereen vrij is. Je kunt ongestoord lekker doorwerken. Daarnaast wordt er thuis druk ge werkt aan de voorbereidingen van de kinderen die dit jaar alle bei in een andere stad gaan stude ren en wonen. Boeken, kamers, laptops, OV-chipkaarten met mis producten en tal van praktische zaken die geregeld moeten wor den voordat ze goed en wel kun nen beginnen. Vol goede moed gaan ze in sep tember allebei van start met hun opleidingen. Plotseling is het huis weer van de columnist en haar echtgenoot. Nooit meer geklungel met fietsendragers of midden in de nacht gymspullen in de droger stoppen voor de gymles van de volgende dag. En geen wiskunde- sommen meer, vooral dat laatste is iets waar ik naar uitkijk. Het le ge-nest-syndroom valt alles mee. Ik heb de indruk dat meneer B. er wat meer moeite mee heeft na bijna dertig jaar fulltime vader schap. Stiekem hield hij ze liever nog wat onder zijn vleugels. Gelukkig hebben we twee hopelo ze honden, dito katten en een tuin die twee tuinmannen zou kunnen verdragen. We hoeven dus niet voortdurend op eikaars lip te zitten of onszelf of elkaar te vervelen. Bovendien zullen ze ze ker de eerste tijd nagenoeg ieder weekend thuiskomen met twee weekendtassen vuile was, zodat ik ook in de weekenden voorlopig niet voor ledigheid hoef te vre zen. We gaan het beleven. Ik heb begrip voor de acties van het ambulancepersoneel. 122 reacties toosenhenk.nl D GESEVENS VAN MILJOENEN VREEMfeSANSERS OP STRAAT 1 Koninklijke Harmonie Ons Genoegen verzorgt donder dag 27 augustus het ope ningsconcert van Vlissin gen Maritiem 2015. De ope ning vindt plaats in de Sint Jacobskerk aan de Oude Markt. De kerk is open van af 19.15 uur. Om 20.00 uur houdt Dick Schipper, van Stichting Sail de Ruyter, een toespraak waarna het concert begint. Vrijdag 28 augustus om 19.30 uur treedt de Blue Jeans Big Band op. Zaterdag is er een openluchtconcert met Ons Genoegen bij het Dokje van Perry om 20.00 uur. Wie een drankje bestelt in podium Gebouw-T in Ber gen op Zoom, kan dat bin nenkort doen met een muntje dat is gemaakt van aardappelzetmeel. Het Bergse podium ontpopt zich als groen voorbeeld project. Bekers zijn van bio- plastic en schoonmaakmid delen zijn vervaardigd uit fruit en bladgroen. Ge bouw-T werkt voor dit pro ject samen met Biobased Delta, waar Zeeland ook aan meedoet. Andere pop podia zoals De Melkweg in Amsterdam overwegen nu ook te 'vergroenen'. Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis voldoet aan al le normen die de Neder landse Stomavereniging heeft vastgelegd in de zoge heten stoma zorgwijzer. Dat heeft de vereniging be kendgemaakt. De normen staan op: www.stomazorg- wijzer.nl. De zorgwijzer geeft stomadragers infor matie over hoe de stoma- zorg in ziekenhuizen is ge organiseerd en in hoeverre het ziekenhuis voldoet aan de verwachtingen van de stomavereniging. Kanker bestrijden vanuit de eigen tuin? Dat kan nu door Taxus te snoeien en gratis te laten ophalen. Taxussnoeisel wordt ge bruikt als grondstof voor chemokuren. Het gaat dan wel specifiek om jonge twij gen van de Taxus Baccata. Eén kuub snoeisel is goed voor één chemokuur. Bel 'Vergroot de hoop' in Bever wijk (0251-860251) om zak ken te bestellen. Snoei ver volgens de haag en verza mel alleen het schone en jonge Taxussnoeisel in de zak. Bel op en Vergroot de hoop haalt de zak op. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. De kade van de Vlis- singse Dokhaven is zo slecht dat er geen schepen kunnen afmeren tijdens Vlissingen Maritiem. Ook kan de Scheldekraan er niets meer op plaatsen. Nadat de loswal aan de overkant gammel bleek, liet de gemeente Vlissingen alle havenkades in specteren. Nu blijkt ook de kade aan de kant van de Machine fabriek, tussen de voetgangers brug en de Koningsbrug, niet al te best. Logisch na zo veel jaren, zegt Hans van Houdt van de ge meente Vlissingen. „Het is een betonnen kade op houten palen. Door de speling van hoog en laag water raken die rot. Inspec teurs hebben ons daarom geadvi seerd de kade aan landzijde niet langer te belasten en aan water zijde niet te gebruiken om sche pen aan af te meren." Dat betekent dat de schepen van Vlissingen Maritiem, het ma ritieme evenement dat plaats vindt op 28, 29 en 30 augustus, door middel van betonnen blok ken aan de bodem moeten wor den vastgemaakt. „Lastig", er kent Van Houdt, „maar het kan." Zeker voor dit jaar is dat een prima oplossing, zegt Dick Schip per, voorzitter van de Stichting Vlissingen Maritiem. „Tegen de tijd dat de volgende editie van Vlissingen Maritiem plaatsvindt, in 2017, is hopelijk de hele Dok haven verbeterd." Het is de be doeling dat die verandert in een jachthaven. Zodra dat zeker is en zodra duidelijk is hoe de nieuwe Koningsbrug komt te liggen, én zodra de gemeente Vlissingen geld heeft, is de kade rijp voor re paratie. Die nieuwe brug komt er 'einde 2016 of begin 2017'. Voor exploitatie van de jacht haven praat de gemeente mo menteel niet met een specifieke partij, aldus Van Houdt. Wel wordt rekening gehouden met enkele tientallen nieuwe ligplaat sen voor jachten bij de Timmer fabriek, maar ook daarvoor zijn nog geen concrete plannen. 'Tegen de tijd van Vlissingen Maritiem 2017 is hopelijk de hele Dokhaven verbeterd' MIDDELBURG. Wat de rechtbank in Middelburg ook moge beslis sen, de 33-jarige Axelaar Willem van der H. wil absoluut geen rooie cent betalen. Gisteren stelde de officier van jus titie in Middelburg dat Van der H. maar liefst 128.550 euro moest hebben verdiend met zijn hen nepkwekerij en dat dat crimineel verkregen geld in de staatskas moet worden gestort. Van der H. ontkende begin 2013. Hij werd toen door de Middelburgse recht bank conform de eis veroordeeld tot een celstraf van vijf maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Ook gisteren ontkende hij in eer ste instantie. Negenentwintig oogsten moest hij hebben gehad, zo was er gereconstrueerd aan de hand van onder meer foto's die op zijn computer waren aange troffen. Na lang trekken kwam Van der H. met de 'bekentenis' dat er hooguit twee oogsten wa ren geweest. Maar het bedrag wat daaruit zou voortvloeien is hij evenmin van plan te betalen. Op 18 oktober 2012 ontdekte de poli tie in zijn woning een hennep kwekerij met 176 planten en 2745 gram afval. Ook vonden ze nog 124 xtc-pillen. Uitspraak 30 augustus. honder- zonnigste E-MAIL UW FOTO NAAR zomerfoto@pzc.nl Stuur uw naar de PZC Stuur je leukste foto naar de PZC. Gewoon in je eigen woonplaats gemaakt of misschien wel op den kilometers afstand. De grappigste, of bijzonderste zomerfoto's verschijnen in de krant. Alle inzenders maken kans op weekprijzen en/of de hoofdprijs. Vermeld waar de foto is gemaakt, wie hem heeft gemaakt en wie op de foto staat. c VIEZE VUILE SMERK3E VENT HOE KOM JE t>E PRIVACY VAN MILJOENEN MENSEN HACKEN I» VLISSINGEN BERGEN OP ZOOM GOES VLISSINGEN Dick Schipper, Vlissingen Maritiem door Ad Roos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2