Ferry Doedens: 'Ik heb een drugsprobleem' L i i Figureren is ondankbaar werk 24 CULTUUR SHOW Carice van Houten niet bedreigd Nick van Simon gaat trouwen [11 Filmredacteur Ab Zagt wilde het voor één keer meemaken: figurant zijn in een speelfilm. Hij kreeg de kans op de set van Prooide nieuwste speelfilm van Dick Maas. Show Entertainment t A A Carice van Houten is in tegenstelling tot wat de Engelse boulevardkrant The Sun gisteren beweerde nooit met de dood be dreigd door fans van de serie Game of Thrones, zo stelt zij. Ze heeft ook geen in terview gegeven aan The Sun, zoals deze krant wel suggereerde. Nick Schilder (van het populaire duo Nick Simon) heeft zijn vrien din Kirsten onlangs ten huwelijk gevraagd. Ze willen juni volgend jaar op Ibiza in het huwelijksboot je stappen. Het stel heeft al twee kinderen. Sinds vrijdag bekend werd dat Ferry Doedens is ontslagen door GTST-producent Ende- mol, wordt druk gespeculeerd over de reden van zijn vertrek. Aan alle speculaties maakt de ac teur nu zelf een einde, met een verklaring aan RTL die gistera vond is vrijgegeven. 'Ik heb de afgelopen periode niet naar behoren kunnen func tioneren vanwege een drugspro bleem', erkent Doedens. 'Ik ben op dit moment hard aan het werk om mijn drugsprobleem en het daarmee samenhangende gedrag onder controle te krijgen. Ik ben mezelf keihard tegen ge komen en ben daar erg verdrie tig over.' De acteur, die afgelopen jaren in de huid kroop van het veelbe sproken personage Lucas San ders, zegt veel spijt te hebben. 'Ik probeer nu alles op alles te zetten om mezelf en mijn omge ving weer recht in de ogen te kunnen kijken. Ik hoop dat mij de rust wordt gegund om hier goed en positief uit te komen.' Doedens was gisteren niet be reikbaar om zijn verklaring toe te lichten. Ook zijn muziekma- nager Marcel Wentink wilde niet reageren. Zijn voormalige te levisiemanager Linda Hagel- aar reageert bij RTL: „Ik heb mij hard ingezet om hem tot inzicht te doen komen dat hij daadwerkelijk een probleem heeft." De acteur is niet de eer ste die om drugsproble men weg is gestuurd bij de soap. Jimmy Geduld, die tot 1999 Arthur speelde, gaf na zijn ont slag toe verslaafd te zijn aan cocaïne. Hij kwam zijn verslaving te boven en pre senteerde twee jaar terug sa men met Peter van der Vorst het televisieprogramma Verslaafd! op RTL4. Het is niet duidelijk welke drugs Doedens in de problemen hebben gebracht. Een aantal jaar geleden werd hij eens beschul digd van cokegebruik, maar dat ontkende hij toen stellig. Voorafgaand aan zijn ontslag kwam Doedens ook al onder vuur te liggen omdat hij een aan tal opmerkelijke uitspraken had gedaan in een interview met Het Parool. „Het maakt niet uit waar ik ben, élke Nederlander kent mij", liet hij zich toen ont vallen. En: „Lag ik op mijn strandbedje te bakken, word ik gewoon aangesproken of ik op de foto wil. Bekend zijn heeft voor- en nadelen." Zijn fans blijven hem steu nen door dik en dun. Op Face- book werd afgelopen weekeinde een pagina opgericht 'Ferry Doe dens verdient een tweede kans'. Ook nu bekend is dat drugsge bruik de reden was voor ontslag, laten fans hem niet vallen. Meer dan 1.200 fans laten op de Face- bookpagina weten het te respec teren dat Doedens met zijn pro bleem naar buiten is getreden. 'Ik wens je veel kracht toe. Je bent en blijft een kanjer', zegt fan Marianne op Twitter. 'Ik vind de reactie van Ferry erg moedig en bewonderenswaar dig,' schrijft Mark Knoops. 'Ik hoop dat mij de rust wordt gegund om hier goed en positief uit te komen' v aarlijks bekijk ik beroeps- halve rond de 250 speel- I films. In al die producties I zie ik duizenden figuran- I ten aan het werk. Meestal in een flits, meer zit er A vaak niet in. Ik heb me al tijd afgevraagd wat men sen bezielt om dit ondankbaar lij kende werk te doen. Zeker nu ik zelf een lange avond op een filmset heb gebivak keerd als figurant realiseer ik mij dat dit vak vooral een lesje in ne derigheid is. Om te beginnen: nie mand wordt er rijk van. De ver goeding bedraagt tussen de 30 en 40 euro, waarbij de reiskosten nog voor eigen rekening komen. In de uitnodiging voor mijn fi gurantenrol in Prooi, de nieuwe film van Dick Maas over een gi gantische leeuw die Amsterdam onveilig maakt, stond dat ik mijn eigen filmkleding moest meene men: een chique pak en nette schoenen. Dus trek ik het kos tuum uit de kast dat ik voor het laatst droeg op de trouwdag van mijn dochter. Eenmaal aangekomen op het parkeerterrein achter het Hotel van Oranje in Noordwijk, krijg ik ter ondertekening een quitclaim, een figurantenovereenkomst, on der mijn neus geduwd. Of ik het formulier, waarin ik van al mijn auteurs- en uitzendrechten afzie, maar even wil ondertekenen. Daarna moet ik mij in een hal ve tent verkleden. Een figurant heeft natuurlijk geen recht op een eigen kleedkamer. De kleed ster controleert of alles tiptop is. Ik krijg een compliment voor de kleur van mijn kleding. „Geluk kig, geen zwart tenue." Mijn stropdas wordt zo strak dichtge knoopt dat ik even naar adem hap. Paniekerig Alle opgetrommelde figuranten spelen bezoekers in een bar waar de hoofdrolspelers uit Prooi - een dierenarts (Sophie van Winden) en een leeuwenjager (de Ameri kaanse acteur Mark Frost) - ver wikkeld zijn in een gesprek dat nogal paniekerig eindigt. Ik maak kennis met mijn 'te- Cultuur door Chantal Blommers Ferry Doedens (25) is ontslagen bij Goede Tijden Slechte Tijden omdat hij een drugsprobleem heeft. Dat geeft de acteur toe in een verklaring. 'Ik ben mezelf kei hard tegen gekomen en ik ben daar erg verdrietig over.' Ferry Doedens acteur 1 Vier uur acteren voor een scene door Ab Zagt Ferry Doedens. foto PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25