Hitlergroet Queen zorgt voor reuring Jansen aan het roer Telegraaf Rechter 'Agent nam willens en wetens risico' effeweg.nl WORLD EXCLUSIVE NIEUWS 7 Finish Tour de France Parijs Dit keer met de publicatie van op zijn minst ongemakkelijke beel den uit het privéarchief van de Britse koninklijke familie. Op een korrelige zwart-wit fa miliefilm uit vermoedelijk 1933 is te zien hoe de toenmalige prinses Elizabeth van York - de huidige koningin Elizabeth II - in de tuin speelt met haar jongere zusje Mar garet (3) en als zevenjarig meisje een fascistische groet brengt. Ze wordt daartoe aangemoedigd door haar moeder, de latere Queen Mum, en haar oom David, destijds de prins van Wales en toekomstig koning Edward VIII. 'Het is teleurstellend dat 80 jaar oude beelden zijn bemachtigd en geëxploiteerd' Woordvoerder Buckingham Palace Volgens hoofdredacteur Abel ging het niet om het gedrag van de kleine Elizabeth maar om een historisch document en hadden de Britten er recht op te zien hoe prins Edward, die in 1936 korte tijd koning Edward VIII zou zijn, sympathiseerde met de nazi's. En The Sun zou The Sun niet zijn als er geen vette woordspe ling bij was bedacht: 'Their Royal Heilnesses', zeg maar in plaats van het formele 'Hunne Koninklijke Hoogheden' iets plagends als 'Hunne Koninklijke (Sieg) Heilhe- den'. Hoe de krant aan de pri- vé-beelden van de Windsors was gekomen wilde hoofdredacteur Abel niet zeggen. Wel dat het ma teriaal op legale wijze was verkre gen. Dat laatste is geen overbodige toelichting voor de kranten van de Australische mediamagnaat Ru pert Murdoch. News of the World, sinds mensenheugenis de zondagse zusterkrant van The Sun, kwam vier jaar geleden voor het laatst uit. Allerlei onthullingen uit het le ven van tv-sterren, voetballers en politici bleken gebaseerd op ge hackte voicemails. Einde News of the World. Aan smartengeld en proceskosten betaalde Murdoch in middels al ruim 50 miljoen euro. 'Het is teleurstellend dat 80 jaar oude beelden zijn bemachtigd en geëxploiteerd', zo heette het in een verklaring van Buckingham Palace. Een anonieme bron binnen het paleis ging wat verder en hekelde de 'suggestieve en misleidende' publicatie maar vertrouwde erop 'dat mensen de beelden in de juis te context zullen plaatsen'. De 17 seconden durende clip toonde vooral een 'spelende familie' in een jaar dat Adolf Hitler welis waar aan de macht kwam maar de wereld nauwelijks kon vermoe den welke verschrikkingen zou den volgen, zo luidde de monde linge toelichting aan verschillende Britse media. Daarbij de aanvul ling dat veel mensen in de jaren dertig 'spottend' de nazigroet na deden. Dat laatste was misschien iets te veel van het goede want Edward VIII en nog meer zijn om streden Amerikaanse vrouw, de gescheiden Wallis Simpson - voor wie de koning aftrad om te kun nen trouwen - waren bewonde raars van Hitier. „Hij is heus niet zo'n slechte vent", zei Edward over de dictator na een allervrien delijkste ontmoeting in 1937. ROTTERDAM. Paul Jansen wordt binnenkort be noemd tot de nieuwe hoofdredacteur van De Te legraaf, bevestigen diverse bronnen. Hij volgt Sjuul Paradijs op die onlangs vertrok. Jansen krijgt de op dracht om flink te snijden in het redactiebestand. De Telegraaf Media Groep (TMG) verkeert in zwaar weer. Het concern besloot eerder het totale aantal drukpersen terug te brengen van tien naar vier, waardoor ongeveer 168 mensen boventallig werden verklaard. Para dijs ruimde in het tumult het veld. Jansen zou zich heb ben gecommitteerd aan hardere bezuinigingen. Hij werkt ai sinds de ja ren negentig bij De Tele graaf en is nu chef van de parlementaire redactie. Momenteel is hij politiek commentator en ver schijnt vaak op tv. MAASTRICHT. De veroordeling van een 30-jarige Limburgse agent tot een gevangenisstraf van twee jaar heeft niet alleen geleid tot veel op hef binnen het politiekorps, er zijn ook veel vraagtekens gerezen over de motivering van de recht bank om tot deze uitzonderlijke strafmaat te komen. Doodsbang was de agent naar eigen zeggen toen hij op 22 augus tus 2013 op de parkeerplaats van coffeeshop The Brothers in Heer len op een auto schoot. Met daar in een man die werd gezocht voor een aantal ramkraken. De politie man raakte echter niet de verdach te, maar de bijrijder. Een spoedo peratie redde diens leven. De rechter oordeelt echter dat de agent buitenproportioneel en ondoordacht heeft gehandeld. De rechtbank acht een poging tot doodslag bewezen en vindt dat de politieman zich niet kan beroepen op noodweer of overmacht. De rechter baseert zich onder meer op een 21,3 seconde durende videoreconstructie van het schiet incident door het Nederlands Fo rensisch Instituut (NFI). Dat heeft daarbij beelden van het incident gebruikt van ruim een jaar eerder, opgenomen door vier bewakings camera's op het terrein van de cof feeshop. Terwijl de politieman verklaart dat hij vreesde dat de verdachte hem of zijn collega's omver zou rij den, trekt de rechtbank aan de hand van de reconstructie een an dere conclusie. Noch de agent, noch zijn collega's waren in ge vaar omdat de auto met daarin de bestuurder en het slachtoffer rela tief langzaam (maximaal 13 kilo meter per uur) reed. Uit de beel den blijkt volgens de rechter dat de agent zich op geen enkel tijd stip zorgen hoefde te maken dat hij in aanraking zou komen met de auto. Voordat hij het schot loste, be vond de agent zich aan de rechter kant van de auto en wist dus dat er een passagier naast de bestuur der zat. Door op korte afstand door het autoraam te schieten, heeft de agent naar mening van de rechtbank 'willens en wetens' het risico genomen dat hij moge lijk de bijrijder zou kunnen raken en daarbij zou doden. Daarmee vervalt een beroep op noodweer. De hoogte van de straf, twee jaar, wordt eveneens door de rech ter beargumenteerd. Door zonder noodzaak zijn dienstwapen te ge bruiken, heeft de agent zich schul dig gemaakt aan een poging tot doodslag. Een van de meest ernsti ge strafbare feiten uit het Wet boek van Strafrecht, waarbij een gevangenisstraf van vier jaar op z'n plaats is. Vanwege de impact van de gebeurtenis voor de betrok kene, het ontbreken van een straf blad en het feit dat het incident twee jaar geleden plaatsvond, hal veert de rechtbank deze straf. Het OM heeft onmiddellijk aan gekondigd om in hoger beroep te gaan, net als de agent. Korting€40 - van€4-53" voor€119 Stedentrip Parijs va 109 www.effeweg.nl/weg of bel 0529 - 46 96 67 MAANDAG 20 JULI 2015 door Bob van Huët LONDEN/ROTTERDAM. De Brit se sensatiekrant The Sun is er weer eens in geslaagd het land op zijn kop te zetten en wereldaan dacht te scoren. De editie van The Sun met het gewraakte beeld, foto AP door Marcel de Veen 4 daagse busreis-Vertrek op: 24 juli Beleefde finish van de Tour de France en breng een bezoek aan Parijs. Kom uw favoriet aanmoedigen op de Champs Elysées en duik in de sfeer van de tourkaravaan! Dit is een unieke mogelijkheid om een busreis naar Parijs te combineren met de legendarische Tour de France. INCLUSIEF Verblijf in een 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt Vervoer per luxe touringcar Boek nu met actiecode 2130 -> Laatste plaatsen! 3/4/5 daagse busreis - Verblijf in 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt -> Highlights: Eiffeltoren, Sacré-Coeur, Louvre, Champs Elysées vraag oiA,ze gratis brochure aarv! CC 3 X U O cc cc cc <0 Fouten voorbehouden. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting alleen geldig op nieuwe boekingen gemaakt vanaf 20-07-2015 met actiecode 2130.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 8