Vakantie: in file en hitte naar het zonnige zuiden Aandeel Google doet het beter dan ooit Achtervolgd door de Belastingdienst Kermis NIEUWS 5 pretatie van uitzonderingsgron den bij rechters neergelegd, maar die zijn niet eenduidig in hun oordeel. Vergelijkbare kwes ties bij gebrekkige pacemakers, implanon-staafjes en slotjes bij onrustbanden (een hulpmiddel) hadden verschillende uitkom sten. In november vorig jaar oor deelde het Gerechtshof in Den Bosch in een tussenvonnis dat al le schade die voortvloeit uit de PIP-implantaten voor rekening is van een ziekenhuis of kliniek waar ze geplaatst zijn, ongeacht of deze wisten dat ze slecht wa ren. Wijne: „Rechters moeten één lijn trekken. Diezelfde wet bepaalt ook dat aanne mers aansprakelijk zijn als de spullen die ze gebruiken niet werken. Waarom zou dat niet voor artsen en zie kenhuizen gelden?" Letsel schadeadvocaat Roth ziet zelfs een 'positieve prik kel'. „Ik hoop dat zieken huizen nog beter uitzoe ken of een hulpmiddel vei lig is en niet blind vertrou wen op een CE-keurmerk." Yvonne Greven is onder tussen samen met ruim 180 andere Nederlandse vrou wen nog verwikkeld in een megarechtszaak in Frankrijk, waarbij duizenden vrouwen een claim indienen tegen TÜV Rheinland, het Duitse bedrijf dat de PIP-implantaten goed keurde. Hoewel de inhoudelijke be handeling van de Nederland se dossier in Frank rijk later deze maand is, vernie tigde het ge rechtshof daar onlangs in ho ger beroep van de Fran se cliënten een vonnis van de rechtbank dat TÜV aan sprakelijk is. Daarom is deze zaak in Nederland belangrijk voor Greven. „Het ziekenhuis vertrouw ik niet meer. Er zijn zo veel fouten gemaakt", zegt Gre ven. „Artsen zullen niet bewust hebben gelogen, maar horen te weten wat in implantaten zit. Ze hadden alerter moeten zijn bij het inkopen, risico's beter moeten inschatten en patiënten beter moeten voor lichten." Lerato van Gelder uit Bene den-Leeuwen zou in 2013 10.000 euro hebben verdiend. Daarover moet ze 20.000 euro belasting be talen. „Onze Lerato komt uit Leso tho, we hebben haar geadopteerd. Ze is nog maar sinds 2012 in Ne derland", vertelt haar moeder, Connie van de Bovenkamp. „Vo rig jaar kregen we een aanslag van de Belastingdienst. Ze moest in komstenbelasting betalen over 2013. Omdat we nog niet eerder een kind hadden geadopteerd, dachten we dat het er misschien bijhoorde." „Ik heb de Belastingdienst ge beld, en die zeiden dat het een fout was, dat we de brief als niet verzonden konden beschouwen. Ondertussen bleven er aanmanin gen komen. Dus belde ik weer, nu een beetje boos. Je wilt er geen problemen mee krijgen. Ik kreeg te horen dat Lerato uit het sys teem was gehaald. Dat klopt, in die zin dat we over 2014 geen nieu we aanslag hebben gekregen." Over 2013 bleven er maar nieu we brieven komen. „Afgelopen vrijdag kwam de definitieve aan slag. Ze had een geschat inkomen van 10.000 euro, en moest 2.000 euro belasting betalen. Nu laten we het er verder bij. Ik ga er niet weer achteraan. Ik heb vrijdag wel een foto en een stukje op mijn Facebookpagina gezet." De Belastingdienst laat op de website van de NOS weten dat de zaak wordt uitgezocht en is van plan het recht te zetten. LYON Nederlanders die zaterdag naar het zuiden vertrokken, had den geen relaxt begin van hun va kantie. In de zinderende hitte stond op de Route du Soleil (A7) 120 kilometer file. En dan moet de échte zwarte zaterdag nog ko men... Rond het middaguur stond in Frankrijk 640 kilometer file, ter wijl er vorig jaar op de derde za terdag in juli 'slechts' 343 kilome ter stond. De wachttijd voor de Mont Blanctunnel liep op tot twee uur, puur het gevolg van de massale vakantie-uittocht. En dat bij temperaturen die opliepen tot 34 graden. Bij de Alarmcentrale van de ANWB stond de telefoon rood gloeiend. Zaterdag kwamen er 11.000 telefoontjes binnen, zeker twee keer zo veel als normaal, zegt woordvoerder Ad Vonk van de ANWB. „In Zuid-Frankrijk, maar ook in Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland was het veel druk ker dan verwacht." De grote drukte zorgde voor lan ge wachttijden voor vakantiegan gers die op de vluchtstrook wa ren gestrand. Niet voor iedereen was bovendien een vervangende auto beschikbaar. De ergste vertra gingen verwacht de Franse ver keerspolitie op 1 augustus, de dag waarop de meeste Fransen op va kantie gaan. SUIKERSPINNEN, KANEELSTOKKEN EN ATTRACTIES Beleggers waren verheugd over de goede tweedekwartaalcijfers die Google vrijdag bekendmaakte. Het bedrijf kondigde daarbij aan zijn kosten en investeringen beter in de hand te gaan houden. Die belofte viel in goede aarde bij investeerders. Die reageerden in het verleden nogal eens gefrus treerd op miljoeneninvesteringen van Google in projecten die niks met zijn core business, zoeken en adverteren op internet, van doen hadden. Met een waardestijging van 65 miljard overtreft Google Apple, dat tijdens één handelsdag in april 2012 46 miljard dollar meer waard werd. De iPhonefabrikant is zelf echter nog altijd een stuk meer waard dan de zoekmachinegigant: 750 miljard tegenover 468 miljard dollar. De grootste profiteurs van de opmerkelijke waardestijging zijn Google-oprichters Larry Page en Sergey Brin. Zij werden elk 4 mil jard dollar rijker althans op papier. Ook de 57.000 medewerkers profi teerden, omdat zij allemaal aande len bezitten. MAANDAG 20 JULI 2015 Yvonne Greven stelt het ziekenhuis dat haar borstpro- thesen plaatste aansprakelijk voor haar gezondheidsklach ten en slechte voorlichting, foto Annemiek Mommers BENEDEN-LEEUWEN, De 9-jarige Le- rato van Gelder moet duizenden euro's inkomstenbelasting betalen. Een typisch gevalletje Kafka, zo lijkt het. Lerato van Gelder met haar belastingaanslag, foto Jan Rikken door Annemieke van Dongen In Frankrijk stond Q /I O zaterdagmiddag 640 kilometer file, 2 keer zo veel als diezelfde dag vorig jaar TILBURG. Bezoekers genieten in een van de vele attracties op de Tilburgse kermis. De grootste ker mis van de Benelux vindt voor de 445e keer plaats in de binnenstad van de Brabantse stad. Over een lengte van 3 kilometer staan 230 attracties uit binnen- en buiten land verspreid, foto Remko de Waal/ANP NEW YORK. Op de Amerikaanse beurs steeg de koers van internet bedrijf Google vrijdag met 16 pro cent. Dat is de grootste waardestij ging van een bedrijf ooit in één dag. door Menno Pols

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6