Piraatjes op zoek naar de schatkist Kajakken in Het Verdronken Land van Saeftinghe is niet voor 'mietjes' ZEEUWS-VLAANDEREN 19 Een buitenkans voor wie kan en durft: de geulen en schorren ontdekken vanuit een wiebelig bootje Kajakinstructeur en natuurgids Guido Krijger van Out door Inspiration wist zaterdag pre cies wat voor vlees hij in de kuip (of liever kajak) had, maar toch nam hij geen en kel risico: de zes geoefende deelne mers aan de kajaktocht door Saef tinghe kregen voor de vier uur du rende tocht een zeer uitgebreide training. Kajakken door Saeftinghe werd door deelnemer Jouke Heringa uit Middelburg vergeleken met een schaatstocht. „Je kunt langs het water lopen of rijden, maar óp het water krijg je een heel ander beeld van de natuur en de omge ving. Zo is dat met kajakken ook." Voor de twaalf kilometer lange tocht begon, kregen de zes Zeeuw se deelnemers een uitgebreide vei ligheidsinstructie op het droge, op de zonovergoten pier bij het ha ventje van Paal, met uitzicht op het Speelmansgat. Ze leerden wat te doen als de kajak onverhoed zou omslaan. „Rustig blijven en wat je ook doet, niet het contact met de kajak verliezen!" De uitrus ting, zoals het wetsuit en het zwemvest werden uitgebreid ge controleerd en elkaar werd zelfver trouwen, moed en enthousiasme ingesproken. Wandelaars en fiet sers, die even halt hielden bij het pittoreske haventje, zagen het tafe reel met verbazing aan. „Gaan ze nou echt? Met die kleine bootjes? Helemaal de geulen in?" En een unieke ervaring was het. Bij vloed peddelden zes Zeeuwse kajakkers, onder leiding van Krijger en zijn Haagse assis tente Sandra („Ik hoop dat we veel lepelaars gaan zien!") rich ting de geulen van Saeftinghe. Steeds kronkeliger en smaller was de vaarweg naar het plekje waar ze met zijn allen gingen pauzeren en picknicken op het schor. Krij ger zorgde goed voor zijn clubje. Ook minder begiftigde kajakkers kunnen volgend jaar, in een kleiner groepje, Saeftinghe ontdekken „We gaan onszelf op het schor ver wennen met zelfgemaakte soep. Lekker en perfect voor de nodige energie voor de terugtocht!" Krij ger is erg bekend met Saeftinghe; hij deed er vroeger onderzoek naar de invloed van het getij op de bewoners van het schor en kon de kajakkers, ook allemaal fervent natuurliefhebber, alles over het unieke gebied, de ontstaansge schiedenis en de vele vogels en plantensoorten vertellen. Op het schor werd vervolgens het afgaand water afgewacht, want eerder konden de kajakkers immers niet terugkeren. Heringa: „Nou, als we maar terug kunnen dan hè? Want lukt het de eerste keer niet, dan moeten we twaalf uur wachten." De kajaktochten, zaterdag was de laatste, zijn bij wijze van proef gehouden. Volgens jaar wil Krij ger ook minder begiftigde kajak kers, de kans bieden in kleine groepjes Het Verdronken Land van héél dichtbij te ervaren. „Dich terbij de natuur kun je eigenlijk niet komen. Al kajakkend ben je één met het getij." TERNEUZEN. Speeltuin Oranje kwartier in Terneuzen is de zo mer begonnen met een piraten- festijn. Samen met enthousiaste vrij willigers van Stichting Sporteve nementen Zeeuws-Vlaanderen worden de hele vakantie ge plande, maar ook verrassingsacti viteiten gehouden voor kinderen uit Terneuzen en verre omstre ken. Zaterdag deden zo'n 150 kin deren een speurtocht door de speeltuin, waarbij ze vaak langs iets lekkers te drinken of een snackje werden geleid. Ze kregen een letter cadeau na spelletjes zo als 'oberen voor de kapitein' en het overbrengen van kanonsko gels. Alle letters samen vormden een woord: schatkist. En daar mochten ze in grabbelen. Super de luxe wellness verblijf in het Thermen Bussloo hotel normaal €180 MAANDAG 20 JULI 2015 Behoedzaam peddelen de Zeeuwse kajakkers de eerste meters door het Speelmansgat. foto Peter Nicolai Natuurlijk een avontuur door Sheila van Doorsselaer Gisele (4) voorzichtig op weg met water voor de kapitein, foto Peter Nicolai 1 overnachting en 2 dagen entree tot de wellness Inclusief uitgebreid ontbijt en diner vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64