Zachtjes gaan de paardenvoetjes Eigen potje voor schade door sluis 18 ZEEUWS-VLAANDEREN Niet ouderwets, maar vintage In de regio Dankzij het marktvriendelijke weer waren er al vroeg in de mor gen vooral veel inwoners van Pe tit Paris zelf op de been. De offi ciële opening, met het traditione le zingen van het Zeeuws-Vlaam- se volkslied met de daarop aan sluitende de duivenvlucht, wil den maar weinig mensen mis sen. Direct na de opening, dit jaar met een extra aubade voor een ja rige burgemeester van Sluis, gin gen het ringrijden van start. Acht koetsen en maar liefst 21 rijders gingen de strijd aan voor het kampioenschap. Onder de ringrij- Winnaar ringrijden: Koen Minderhoud (winnaar Pollepel); winnaars versierde sjezen: Lieneke en Adriaan Reijnierse ders een achttal dames, onder wier Kimberley de Visser (21) uit Biervliet: „Het is toch een beetje een sport van de overkant, maar we hebben daar familie wonen, allemaal ringrijders. Zo kwam ik al heel jong in aanraking met de ze sport en wilde zelf graag deel nemen. Ik ben lid geworden van een ringrijdersvereniging en heb een paard (Bregje) ter beschik king dat ik zo vaak en zoveel no dig mag meenemen. Met Bregje doe ik meestal aan twaalf evene menten mee. Nee, ik win nooit, ik oefen ook nooit. Ik doe dit echt alleen voor de lol." Op de Grote Markt, tussen het parcours van rijders en sjezen, was alle ruimte voor tientallen oude ambachten. Imkers, stoelen- matters, pottenbakkers, een net- tenbreier van het Visserijmu seum en vrijwilligers van paar denmelkerij Nortier stonden tus sen de mosterdmaker of tuigma- ker. Verder trokken vooral mer rie Kelly te Zande met haar veu len Emma veel belangstelling, net zoals naast de hoefsmid en de mannen met de dorsvlegel, die techniek naast spierkracht toonden. Volgend jaar viert IJzen- dijke alweer de 45e editie van de Folkloristische Dag. Aangezien Rijkswaterstaat niet van zins is een schaderegeling te treffen voor als onverhoopt wo ningen in Terneuzen beschadigd raken door de aanleg van de nieu we zeesluis, moet Terneuzen er zelf maar aan geloven, vindt Freeke. Volgens Freeke zal 'met aan ze kerheid grenzende waarschijn lijkheid' schade voor de binnen stad ontstaan als gevolg van de bouw van de nieuwe sluis. In de jaren zestig ontstond immers ook schade bij de bouw van een veel kleinere. Terneuzen heeft slechts via een motie Rijkswater staat een schaderegeling ge vraagd, maar die is tot niets ver plicht. „Van Rijkswaterstaat valt dus totaal niets te verwachten", zegt Freeke. Met een eigen voor ziening verplicht de gemeente Terneuzen zich de schade op zich te nemen. Freeke: „Welis waar is de rijksoverheid daarvoor de eerst aangewezene, maar om dat deze niet haar verantwoorde lijkheid neemt, moet de gemeen telijke overheid dit doen. Mocht Rijkswaterstaat gelijk krijgen en er geen schade optreden, dan kan de voorziening na de bouw van de sluis worden opgeheven en aan de algemene reserve worden toegevoegd." Doe Week voor kids bol van activiteiten De kinderopvangorganisaties Ti- voli, de Kindervilla, Foxkidz, Pin keltje en 't Poppeke houden deze week een Doe Week. Vandaag is er in Den Dullaert een sportdag, dinsdag is er in De Praktijkschool vertier met circus Reinardi, woensdag staat hutten bouwen op het programma, donderdag zijn er waterspelletjes en vrijdag is het smikkelen, smullen en bin go bij Tivoli. De 'doe dagen' begin nen steeds om 10.30 uur en duren tot 14.30 uur. Dronken bestuurder ramt een betonblok Een 38-jarige automobilist uit Sas van Gent is in de nacht van zater dag op zondag aan het Zandertje in Breskens in dronken toestand tegen een betonblok gereden. Na de klap is de politie erbij ge haald. Agenten vonden de man uiteindelijk gewond op zijn ach terbank. De man is ter behandeling naar het ziekenhuis gebracht. Daar is meteen ook een bloedproef afge nomen. Het rijbewijs van de Sas- senaar is ingevorderd. Fotoduo exposeert in het ziekenhuis De fotografen Niek Goossen uit Zaamslag en Linda van der Vee ken uit Vogelwaarde exposeren tot eind september in ZorgSaam Ziekenhuis in Terneuzen. Het is hun vijfde gezamenlijke expositie sinds ze in 2012 hun samenwer king bezegelden. Beide hebben een eigen kijk op de streek waarin ze opgroeiden en laten dat zien in hun foto's; van aansprekende natuurfoto's tot de schoonheid van de streek. Te zien in gang Fo. Niet dansen, maar Yoga aan Zee Aan de zeekant van de dijk tegen over camping Perkpolder in Wals oorden wordt maandagavond een uur gratis yoga gegeven. De zon op je huid, de wind door je haar, de ruisende golven; volgens de yo- ga-lerares brengt yoga in de na tuur de deelnemer meer in ba lans. Een yogamat of grote bad handdoek en eventueel een flesje water is al wat nodig is. De les be gint om 19.15 uur en duurt een uur. Ook op 17 en 24 augustus wordt een uur Yoga aan Zee gege ven. Mijn dorp, mijn stad Ouderen naar de film met Vier het Leven De organisatie Vier het Leven, die (eenzame) ouderen mee neemt naar theater, concert of film, heeft vanavond, samen met Film by The Sea een filmavond opgezet bij Cinecity Terneuzen. Ze bezoeken de film The Fare well Party. Vier het Leven zorgt voor de kaartjes, prettig gezel schap, consumpties en vervoer. Ook 10 augustus staat een film avond in Cinecitu Terneuzen ge pland. Voor deelname en meer in fo: www.4hetleven.nl George Lernout voorzitter 50PLUS De partij 50PLUS Zeeland heeft op haar congres eenstemmig een nieuw bestuur gekozen, met als voorzitter oud-Rabobank direc teur George Lernout(66) uit Sint Jansteen. Lernout volgt Willem Willemse op wegens diens verkiezing tot lid van de Provinciale Staten. Speerpunt van 50PLUS Zeeland is het ijveren voor een goed en be taalbaar openbaar vervoer en het behoud van goede zorg in Zee land. Tentoonstelling werk Raveel in het Casino Voor het eerst zijn de meest groot schalige werken van de Vlaamse excentrieke kunstenaar Roger Ra veel (1921-2013) voor het grote pu bliek te zien buiten het Raveelmu- seum in Machelen-aan-de-Leie. Ze hangen nu in en bij de monu mentale Consciencezaal van het Casino in Blankenberge. De reizende tentoonstelling 'Ra veel XL' omvat oeuvre van meer dan zeven decennia. Raveel liet zich niet beteugelen door locaties. Hij ervoer de begrenzingen van het tweedimensionale schilderij als een beperking. Hij zocht daar om de ruimte bewust op en be trok de omgeving in zijn kunst waarbij hij bewust de confronta tie opzocht. Tot en met 27 septem ber is de expositie dagelijks tus sen 14.00 en 18.00 te bezichtigen. AXEL. De Halle, 10.00 uur: formulie renbrigade; 14.00 uur: kaarten; Gregoriuscentrum, 13.00 uur: biljarten; Winkelgedeelte, 13.00 uur: zomer- markt; Happerij, 14.30 uur: kermisschieting; HULST. Curamus Zoutestraat 28, 14.00 uur: creatief, spelletjes; De Serre, 14.00 uur: gymnastiek, bingo; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: handwer ken; 14.00 uur: sjoe len; De Lieve, 9.00 uur: vrij biljarten; 13.00 uur: biljarten, jeu de boules; Praktijkschool gym zaal, 18.00 uur: ta- Grote Markt, 8.30 - 16.00 uur: week markt; WZC Antonius, 10.30 uur: Witte 't Nog; 11.30 uur: 't Frietpaleisken; 12.00 uur: thema maaltijd; 14.00 uur: internetcafé, kaarten; KOEWACHT. Schut- tersterrein, 14.30 uur: schieting op staande wip; OOSTBURC. Dorps centrum, streekpro- ductenmarkt Portaal van Vlaan deren, 12.30,14.00 en 15.00 uur: rond vaarten en rondlei dingen. In opperste concentratie stormt John Bart Louwerse en zijn paard Bien- venue af op de ring. foto Peter Nicolai door Wilma Valk IJZENDIJKE. Het geklik van hoeven op de klinkers is, naast gehinnik en het zo speciale paardenluchtje, de eerste indruk van de vele hon derden bezoekers van de Folkloris tische Dag bij aankomst in IJzendij- ke. door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN. Cees Freeke van de fractie 55 Terneuzen wil dat de ge meente Terneuzen zélf een 'voor ziening schade vanwege bouw nieuwe sluis' opneemt. HULST BRESKENS TERNEUZEN WALSOORDEN TERNEUZEN SINT JANSTEEN Raveel BLANKENBERGE TERNEUZEN. Waar anders dan in Oud-Terneuzen kan zo'n gezellige Vinta ge Day worden gehouden? De entourage van de oude pandjes zorgde za terdag al meteen voor de juiste sfeer en de waardinnen droegen kekke fifties-jurkjes. DJ Radio Makito draaide heerlijke bossanova en swing, het was een feest voor iedereen die graag in de goeie ouwe tijd was blijven hangen of vond dat-ie te laat geboren was. Dozen vol langspeelplaten stonden in rijen opgesteld en veel liefhebbers hebben ze ongetwijfeld al lemaal door hun handen laten gaan. Ook was er ruimte voor meubels, mode, strips, pick-ups, cassettedecks en 8-bit-videospelletjes. Voor de een ouderwets, voor de ander pure vintage. Cultfilms werden vertoond en DJ's en bandjes zorgden tot zaterdagavond voor gezelligheid. Eén gast was niet komen opdagen: de look-a-like Armand. Die vond het mis schien te min. Hij weet niet wat-ie heeft gemist, foto Peter Nicolai CADZAND- BAD. CLINCE. Bistro de iji; KLOOSTERZANDE. PHILIPPINE. Dorps- hart, kermis TERNEUZEN. Roger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63