Kasteel Kerckebosch SPORT 15 Menner uit Ovezande werkt al tien jaar met hetzelfde ras pony's €199, Bij wedstrijd in Vrouwenpolder werkt zevenkoppig team van Van 't Westende nog niet optimaal samen. Drie districtskampioenen VROUWENPOLDER. Tien jaar is Jac- co van 't Westende al bezig met het 'doorselecteren' van zijn po ny's. „En nu pas heb ik het idee: dit is een vierspan voor de toe komst", zei de menner uit Ovezan de gisteren, na zijn deelname aan de samengestelde wedstrijd in Vrouwenpolder. „Maar ik ben er nog niet. Dit viertal zal nog wel op elkaar ingespeeld moeten ra ken." Van 't Westende werkt alleen met Hackneys. „Dat weten ook al le handelaren in Nederland. Als ze er eentje hebben die zo gretig is als ik ze graag wil, bellen ze mij", vertelde hij. „Dit ras heeft een enorm doorzettingsvermogen. En als je eerlijk tegen ze bent en fair met ze omgaat, zijn ze goud waard. Dan gaan ze voor je door het vuur. Maar ze zijn ook sensi bel. Je kunt ze best corrigeren, maar niet te agressief. Aan sommi ge paardensoorten kun je een stomp uitdelen en die stappen daar snel overheen. Hackneys niet. Die zijn dat twee weken later nog steeds niet vergeten." Eén van de vier pony's heeft Van 't Westende pas kort. „Die moet nog wennen. Zaterdag wilde hij te weinig lopen, vandaag juist te veel. Daarom is deze wedstrijd niet geworden wat ik ervan ver wacht had. Maar er staat hier geen chagrijnig man, hoor. De pony is nog jeugdig. Bij een wedstrijd wer ken we met z'n zevenen: vier po ny's, twee grooms en ik. Als er eentje een mindere dag heeft, zie je dat terug in het resultaat. Dat weet je van tevoren." Dat het op manege De Een dracht minder voortvarend ging dan gehoopt - de Bevelandse men ner eindigde in de middenmoot van klasse 3 - lag ook aan Van 't Westende zelf. Hij liep vorig jaar door een ongeval een schouder blessure op en werd in december geopereerd. Hij is nog niet hele maal de oude. „Eerder in het sei zoen heb ik al een paar wedstrij den gereden, maar dat ging niet", zei Van 't Westende. „Ik was te vroeg weer begonnen, de schou der raakte overbelast. Toen heb ik wat tijd rust genomen. Hier in Vrouwenpolder was het weer de eerste keer dat ik aan de start stond. Het was nog niet ideaal, maar deze wedstrijd is te mooi om over te slaan." De inwoner van Ovezande merkte dat hij van zijn schouder last kreeg als de vierspan te gretig was. „En dat was-ie bij elke hin dernis vandaag. Ik heb wel graag dat ze alsmaar willen gaan, maar je moet het gecontroleerd doen. Dit keer was die controle er net niet." Die felheid van de Hack neys zorgde er wel voor dat Van 't Westende op spectaculaire wijze door de waterbak ging. Dat is de meest in het oog springende plek bij de marathon, het derde en laat ste onderdeel van een samenge stelde wedstrijd. Het publiek zag de pony's en de koets op hoge vaart door het vennetje gaan en vakkundig de juiste wendingen maken in het water. Andere rui ters en amazones lukte dat min der goed. Die zagen hun schrikke rige paarden soms met een slak- kengangetje over dat gedeelte van het parkoers gaan. Tijdens de samenge stelde wedstrijd in Vrouwenpolder zijn drie Zeeuwse men ners districtskam pioen geworden. Wim van de Velde uit Domburg werd tweede in klasse 1 van de enkelspan paarden, maar de nummer één kwam niet uit het district. Hetzelfde gold voor Willeke Goudzwaard uit Burgh-Haamste- de, die meedeed in klasse 2/3 voor enkel- span paarden. Jan- Leen Boot, eveneens inwoner van Burgh- Haamstede, werd gis teren derde bij de tweespan pony's, maar had daaraan voldoende voor de ti tel. Perry Boogaard uit Heinkenszand, een week eerder nog suc cesvol in Midden- Beemster, kwam nu niet verder dan de achtste plaats in de klasse 2/3 van de en kelspan paarden. Vorstelijk genieten in de bossen Prijs €199,- Boek nu deze lezersreis "VU? pzc.nl/webwinkel reizen rondreizen Slechts MAANDAG 20 JULI 2015 Dol op felle, sensibele Hackneys door Roeland van Vliet Jacco van 't Westende «55 Perry Boogaard baant zich een weg door de waterbak. De ruiter uit Hein- kenszand had niet zijn beste weekeinde, foto Lex de Meester Ons sfeervolle en kleinschalige kasteel is prachtig gelegen in de bosrijke omgeving van de Utrechtse Heuvelrug te Zeist. Een kasteel vol sfeer, persoonlijke gastvrijheid en culinaire verrassingen. Het authentieke 120 jaar oude kasteel is voorzien van de hedendaagse gemakken en vormt daar door het perfecte decor voor een ontspan nen verblijf. Wij ontvangen u met een welkomstcocktail in onze sfeervolle lounge. Onze hostess bege leidt u graag persoonlijk naar uw kasteelkamer waar u twee nachten verblijft. Wij serveren u een informeel twee gangen diner op de dag van aankomst. De tweede avond geniet u een prachtig 5-gangen Experience Menu in ons populaire Restaurant Kerckebosch. Onlangs is ons restaurant als 'zeer goed' gerecenseerd door de heer Nijdam van De Telegraaf. Als het weer het toelaat, dan serveren wij het diner op ons prachtige zonnige terras, met zicht op de kasteeltuin en de bossen. In Zeist en omgeving is gedurende de zomer maanden veel te doen. Uiteraard is de Utrechtse Heuvelrug een geweldig fiets- gebied, welke u kunt combineren met be zichtigingen aan bijvoorbeeld Paleis Soestdijk of de Pyramide van Austerlitz. Slot Zeist is deze zomer ookte bezichtigen en ligt op steen worp afstand van ons idyllische kasteel. Het luxueuze ontbijt wordt beide ochtenden geserveerd bij u aan tafel. Het enige wat u nog hoeft te doen is ontspannen en vooral genieten! ARRANGEMENT 2 overnachtingen in een kasteelkamer Luxe geserveerd ontbijt aan tafel Welkomstcocktail in de lounge Informeel 2-gangen diner op dag van aankomst Culinair5-gangendiner'Menu Experience'in Restaurant Kerckebosch Gratis Wifi Gratis parkeren op het landgoed Gratis wandel- en fietsroutes over de Utrechtse Heuvelrug Meer informatie en boeken Dit arrangement is te reserveren op basis van beschikbaarheid. Te reserveren op iedere dag van de week (bij aankomst op zaterdag zal 5-gangen diner op dag van aankomst worden geserveerd). Deze lezersreis is te reserveren in de periode 15 juli t/m 29 februari 2016. Arrangement is zowel telefonisch (030 6926666) als online (www.kasteel- kerckebosch.com, vouchercode WEGENER) te reserveren. Supplement extra bed 25,- per nacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49