Vader krijgt in modder trappers voortdurend rond Zeeuws trio dupe van wanprestatie Kans op vierdaagse rittenkoers aanwezig Zeeuws elftal verliest nipt van eerstedivisionist SPORT 13 Mobach sluit af met etappewinst KOUDEKERKE. Het Zeeuws elftal riep 22 spe lers op, maar ook de se lectie van FC Dordrecht herbergde Zeeuwse voet ballers. Jelle Klap (We- meldinge), Bradley de Nooijer (Oost-Souburg) en Jeroen de Jonge (Ka- pelle) waren opgeno men in de selectie voor het vriendschappelijke duel, maar maakten geen minuten. „De basis spelers presteerden niet", verklaarde assis tent-trainer Gérard de Nooijer. „Ze verdienden geen wissel. In de eerste helft hebben ze niet hard genoeg gewerkt, dus ze mochten in de tweede helft laten zien dat ze wél wilden win nen. Want dat straalde er niet van af." De Jonge (Jong FC Dor drecht) en De Nooijer (Ai) debuteerden afgelo pen week in een vriend schappelijk duel met Leonidas in de hoofd macht, Klap (ook Jong FC Dordrecht) maakte eerder in de voorberei ding al zijn eerste minu ten. Voor het drietal blijft de hoop op een duel met het Zeeuws elf tal levend. De Nooijer: „We zijn goed ontvan gen, alles was goed geor ganiseerd. We zouden graag eens terugkomen." Vader, die een bespreekgeval was voor het EK, liet op het glooiende parkoers rond de skihal van Zoetermeer zien dat hij een technisch begaafde coureur is. Op de modderpaadjes - omhoog en omlaag - hield hij het beste stand. „Vanmorgen heb ik Buienradar nauwlettend in de gaten gehou den", vertelde de negentienjarige Walchenaar. „Om te kijken wan neer het droog zou worden. Voor de wedstrijd heb ik nog met ande ren overlegd over mijn bandenkeu ze. Het was weliswaar drie kwar tier voor de race gestopt met rege nen, maar toch ben ik maar op modderbanden gestart." Met die banden onder zijn fiets kon Vader zijn trappers 105 minu ten lang rond krijgen. De concur rentie lukte dat niet altijd. „Ik wist dat Thijs Zuurbier, van wie ik de meeste tegenstand te ver wachten had, foutjes zou gaan ma ken als het parkoers te lastig werd. Ik heb daarop gewacht. Toen hij na anderhalve ronde bij een be klimming een stukje moest lopen, ben ik vol doorgegaan. Ik sloeg een gaatje en heb hem geen kans meer gegeven om terug te ko men." Vader finishte uiteindelijk met zo'n twee minuten voorsprong op Zuurbier. Hij pakte de vijfde natio nale titel in zijn carrière. Drie kampioenstruien Mede door de gouden plak voor Vader werd het een zeer succesvol NK voor de Zeeuwen. In totaal gingen er drie kampioenstruien mee terug naar Zeeland. En dat terwijl er in tien verschillende klasses gereden werd. Didi de Vries uit Wilhelmina- dorp greep de eerste plaats bij de junior-vrouwen. In dezelfde cate gorie legde Aimée Schoe uit Vrou wenpolder beslag op het brons. De derde Zeeuw die met goud aan de haal ging, was Tim van Dij- ke uit Wissenkerke. Hij won bij de nieuwelingen. Tweelingbroer Mick maakte er een familiefeestje van: hij werd tweede. Zoë Mulder uit Heinkenszand nam eveneens een zilveren me daille mee naar huis. Zij reed bij de nieuweling-meisjes. Met enig chauvinisme kan ge zegd worden dat er nog een vierde rood-wit-blauwe trui naar Zee land ging. Anne Terpstra, opge groeid in Zierikzee en al lang woonachtig in Apeldoorn, prolon geerde namelijk haar titel bij de elite-vrouwen. De mogelijkheid dat de ritten koers volgend jaar met nóg een dag wordt uitgebreid, is aanwezig, zei Stevens. „Al moeten we eerst gaan evalueren en kijken of dat volgend jaar al haalbaar is. De wens is er in elk geval." Deze editie maakten naast Phi lippine de Belgische plaatsen Sint-Laureins en Zelzate onder deel uit van de vrouwenkoers. Als daar volgend jaar een plaats aan toegevoegd wordt, is dat naar alle waarschijnlijkheid een Belgische. „We gaan stap voor stap bekijken wat mogelijk is. De editie van 2016 vindt in elk geval weer in de zelfde periode plaats." Doordat Jolien D'Hoore dit jaar drie etappes won en vorig jaar ook al twee, heeft ze nu in totaal vijf van de zeven etappes gewonnen van de BeNe Ladies Tour. Is dat nog wel goed voor de wedstrijd, kun je je afvragen. Stevens denkt van wel. „Als ze goed is, dan is ze goed. Zo is dat ook met Marianne Vos. Met haar hebben we een prachtige winnares." SCHWANENSTADT. Wielrenner Jar- no Mobach uit Philippine heeft de laatste etappe van de Oostenrijk se rittenkoers Oberösterreich Ju- niorenrundfahrt op zijn naam ge schreven. In de heuvelachtige etappe, die van start ging in Bad Wimsbach en 86 kilometer ver derop finishte in Schwanenstadt, wist Mobach met vijf seconden voorsprong op een groep van vijf tien achtervolgers te finishen. De Zeeuws-Vlaamse wielrenner, die uitkomt namens Willebrord Wil Vooruit, sloot de driedaagse rit tenkoers voor junioren af met een dertiende plaats in het eindklasse ment, wat hem de beste Nederlan der maakte. Ook deed Mobach mee in de strijd om de sprinters trui. Hierin werd hij vierde. MAANDAG 20 JULI 2015 kafrwfit door Roeland van Vliet ZOETERMEER. Milan Vader reist morgen vol vertrouwen af naar het EK in het Italiaanse Alpago. De Middelburgse mountainbiker won gisteren in Zoetermeer namelijk het NK voor beloften met over macht. blijft aanlokkelijk Uitslagen Zeeuwen. Amateurs/ sportklasse: 10. Thijmen van de Vree- de (Goes). Nieuwelingen: 1. Tim van Dijke (Wissenkerke), 2. Mick van Dijke (Wissenkerke), 8 Marijn Vermue (Nis- se), 27. Jarmo Visser (Heinkenszand), 28. Thijs Barendregt (Kruiningen), 29. Damy Vader (Middelburg). Junioren: 11Erik Boer (Wolphaartsdijk), 27. Niels Haisma (Zierikzee). Beloften: 1. Milan Vader (Middelburg). Nieuwe ling-meisjes: 2. Zoë Mulder (Hein kenszand). Junior-vrouwen: 1. Didi de Vries (Wilhelminadorp), 3. Aimée Schoe (Vrouwenpolder). Elite-vrou wen: 16. Simone Cornelisse (Middel burg). Kidsrace (40 min): 10. Rob Kastelein (Burgh-Haamstede). Kidsrace (30 min): 1. Dies Moelker (Kloetinge), 10. Bart Kastelein (Burgh-Haamstede). Kidsrace (20 min): 11Martijn Steen blok (Heinkenszand). NB: de Kidsra- ces waren geen officiële NK's. Milan Vader komt met de Neder landse vlag over de finish. Eindwinnares Jolien D'Hoore. Etappewinnares Alison Tetrick. foto's Peter Nicolai door Arwin Willemsen ZELZATE. De tweede editie van de BeNe Ladies Tour duurde met zijn drie dagen één dagje langer dan de editie van vorig jaar. „Een voltref fer", vertelde organisator Geert Ste vens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47