Mosselen en friet helpen Tetrick aan ritzege Dolf Roks: Er zit nog veel rek in deze groep 12 SPORT Pattinama en Eikenhout gehuldigd Duel Zeeuws elftal - FC Dordrecht (1 -2) blaast nieuwe lucht in proefballon van de voorstanders van een Zeeuwse profclub. Sport kort Van Anrooij weer Europees kampioen Voor het tweede jaar op rij is Lindy van Anrooij (19) Euro pees kampioene crosstriatlon geworden. De Kapelse won gis teren in het Duitse Schluchsee de wedstrijd bij de junioren. Na 750 meter zwemmen, 15 kilome ter mountainbiken en 5 kilome ter hardlopen finishte ze in 1.34.04 uur. Ze had een minuut voorsprong op de concurrentie. In 2014 won Van Anrooij het EK bij de vrouwen onder 23. Daar was nu geen aparte wed strijd voor. Minderhoud mag met zilver naar EK De uit Westkapelle afkomstige dressuurruiter Hans Peter Min derhoud is gisteren tweede ge worden tijdens het Nederlands kampioenschap dressuur. Met een score van 82,125 procent moest Minderhoud alleen Edward Gal (87,425 procent) voor zich dulden. Voor hem was het zijn zevende titel. Door zijn goede prestatie op het NK is Minderhoud tevens opgenomen in de selectie voor het Europees kampioenschap in Aken van volgende maand. Marco Boogers zei me in de rust dat het elf tal wat de eer ste helft speel de om de veer tiende plaats mee zou doen in de Jupiler League", vertelde Piet Kos ter, voorzitter van Stichting Zeeuws Elftal, met een gulle glimlach. Het Zeeland vertegen woordigend elftal kon zich me ten met eerstedivisionist FC Dor drecht en verloor op het kunst grasveld van VCK maar nipt met 2-1. In Koudekerke werd daardoor weer hardop gefilosofeerd over een Zeeuwse profclub. Dolf Roks vond een bondge noot in Boogers, technisch direc teur van De Schapenkoppen. „Ik heb altijd al gezegd dat een ploeg met alleen maar Zeeuwen ge woon onderin mee zou kunnen draaien in de Jupiler League", ver telde Roks, coach van het Zeeuws elftal, maar ook hoofd jeugdopleiding en scouting bij Sparta en actief bij de JVOZ. „Ik heb op dinsdag en donderdag KARAKTERISTIEK met ze mogen trainen, heb ze nu tegen Dordrecht bezig gezien en dan beginnen je handen toch wel te jeuken. Er zit nog veel rek in. Deze jongens trainen twee keer in de week, maar ze ontwikkelen zich nog veel sneller wanner ze zes keer in de week zouden trai nen." Dat het vriendschappelijke duel met FC Dordrecht - de ver vanger van het Spaanse Real Zara- goza, dat de trip naar Nederland annuleerde - verloren ging, leek even bijzaak. „We hebben verlo ren, dus dat zijn geen punten en is geen resultaat", moest Roks nog wel kwijt. „Maar ik kijk ei genlijk niet naar het resultaat", gaf Gérard de Nooijer, assistent trainer van FC Dordrecht, er zijn eigen draai aan. „Het is wel lekker dat je wint, want daar ben je toch trainer of speler voor. Maar ik kijk naar het spel en dat was van onze kant niet best. We verdedigden als pu pillen. Maar ik moet ook zeggen dat ik het elftal dat in de eerst helft op het veld stond, de beste tegenstander vond die we tot nu toe tegen zijn gekomen." Dordrecht had alle moeite met het elftal bestaande uit enkele re gionaal ervaren jongens (Giovan ni Siereveld, Josimar Pattinama, Reguillo Vandepitte) aangevuld met beloftevolle spelers (Renzo Roemeratoe, Dennis Tukker, Bart Deprez). „Maar de jongens die de tweede helft speelden, hebben het qua resultaat beter gedaan", doelde De Nooijer op het feit dat alle doelpunten (twee van Dord- recht-spits Jafar Arias en een tref fer van Goes-aanvaller Deprez) in de eerste helft vielen. „Het is trouwens ook wel mak kelijk om te zeggen dat zo'n ploeg met Zeeuwse jongens mee kan draaien onderin de Jupiler League. Ze wisten allemaal dat ze maar een helft zouden spelen, dan speel je toch anders. Maar dat doet niets af aan het resultaat. Ik vind ook dat er een uitzonder lijke groep Zeeuwse voetballers op het veld stond." Voorlopig lijkt het echter bij dagdromen over een Zeeuwse profclub te blijven. Wie de beste Zeeuwse amateurvoetballers sa men aan het werk wil zien, moet zich vastklampen aan die ene wedstrijd in de voorbereiding. Roks: „Vaker samenkomen met deze selectie is bijvoorbeeld al lastig. Iedere club heeft zijn ei gen belangen." Mosselen en friet waren de to verwoorden (of het tovermenu) van het succes van de dertigjarige Amerikaanse. „Tijdens mijn solo dacht ik alleen maar aan het probe ren van friet en mosselen van avond", grapte ze. „Hoe meer ik daar aan dacht, hoe sneller ik bij de finish kwam." De rijdster van de Op- tum-ploeg reed in de 115 kilome ter lange slotetappe op een kleine 25 kilometer van de meet solo weg uit het peloton. Ze bedreigde daarmee zelfs even de eindzege van de Belgische Jolien D'Hoore, die door haar winst in de twee za terdagetappes nog steviger in de blauwe leiderstrui was komen te zitten. Tetrick had iets voor het ingaan van de laatste tien kilometer bijna een minuut bij elkaar gereden en met de bonificatieseconden daar bij opgeteld had ze de eindzege virtueel in haar bezit. Dat was voor de troepen van D'Hoore (Wiggle-Honda) en Elena Cecchi- ni (Lotto-Soudal), achter Floortje Mackaij, de uiteindelijke nummer drie van het klassement, het teken om de gashendel open te draaien. Vooral door het werk van de Lotto-vrouwen nam het verschil snel af. Zo snel zelfs, dat het vlak voor de finish de vraag was of Te trick überhaupt wel iets aan haar Alison Tetrick reed gisteren solo naar de zege in de slotetappe van de BeNe Ladies Tour solo zou overhouden. Gelukkig voor de vrouw uit Californië kon die vraag met 'ja' worden beant woord. De grote blondine knokte in de laatste kilometers voor wat ze waard was en zag haar num mer beloond worden met een mooie overwinning. Een overwin ning die vermoedelijk wel wat weghad van een van de veertien Amerikaanse tijdrittitels van haar opa Paul Tetrick, die net als de va der van Alison Tetrick (American Football-speler) de sportgenen in het bloed heeft zitten. „Ik ben hier zó, zó blij mee", glunderde Tetrick, voor wie het pas de tweede zege was. „Ik voel de me de hele dag al sterk, dus wil de het proberen. Op een kilome ter van de finish wist ik zeker dat ik het ging halen." Op diezelfde kilometer voor de finish wist eindwinnares D'Hoore dat de eindoverwinning binnen was. Het verschil met Tetrick was geruststellend en na haar tweede plek in het eindklassement van verleden jaar was het nu dus wel raak. „Iedereen keek vandaag naar ons en er waren veel rensters die probeerden weg te rijden. Omdat wij hier maar met vier rensters zijn, konden we niet overal op rea geren. Toch heb ik hem niet heel erg geknepen." Voor D'Hoore is het nu een kwestie van uitrusten richting La Course van komende zondag. „Dit was daarvoor een prima opmaat. Nu moet het zondag gebeuren op de Champs-Élysées!" KOUDEKERKE Josimar Pattinama (midden) heeft zaterdag de prijs voor zijn overwinning in het PZC-topscorersklassement in ont vangst genomen. Ook de nummers twee en drie, Arjen de Koeijer en Bart Deprez (I), werden in het zonnetje gezet. Daan Eikenhout (r) werd gehuldigd als trainer van het jaar. Hij leidde Zeelandia Middel burg naar de titel in de tweede klasse, foto Lex de Meester SCHLUCHSEE ERMELO SINAAI-WAAS Zeeuwse atletes succesvol in België Bij de Stenen Muur loop in het Belgische Sinaai-Waas hebben twee Zeeuws-Vlaam- se atletes zaterdag voor succes gezorgd. Op de 7000 meter eindigde Cathy Pop- pe uit Terneuzen op de eerste plaats en Sabine Vasseur uit Axel werd tweede op de 3500 meter. SINT-KATELIJNE Jumelet op podium Wielrenner Michiel Jumelet uit Bruinisse is derde geworden tij dens een elitekoers in het Belgische Sint-Katelijne-Waver. De coureur zat in een vroege kopgroep die tot het einde standhield. Eloy Raas uit 's-Heer Hendrik skinderen werd ne gende. Ook was er succes voor Arjan Po- leij (14) uit Kruinin- gen. Hij won dit weekeinde een Fran se koers. De Zeeuw se wielrenner finishte met meer dan een minuut voorsprong. PLOVDIV Debuut de Nooijer Voetballer Jeremy de Nooijer (foto) heeft zaterdag zijn officiële debuut voor Levski Sofia gemaakt. De uit Vlissingen afkom stige middenvelder speelde negentig mi nuten mee in het duel met Botev Plov div (1-1). De Nooijer verliet Sparta on langs voor de Bulgaar se hoofdstedelingen. Zeeuwse profclub door Mitchell Minnaard Zeeuws elftal-FC Dordrecht 1 -2 (1-2). 31. Jafar Arias 0-1,32. Bart Deprez 1-1, 44. Jafar Arias 1 -2 (strafschop). Scheidsrech ter: J. de Bat (Goes). Aantal toe schouwers: 800. Zeeuws elftal eerste helft: Mat thew Lentink; Renzo Roemera- toe, Milton Roemeratoe, Gio vanni Siereveld, Dennis Tukker; Aart Veldhof, Bart Deprez, Reguillo Vandepitte; Kyle Does burg, Josimar Pattinama, Ra mon Janson. Zeeuws elftal tweede helft: Brian Meulmeester; Daniël Jan sen, Sander Ouwerkerk, Roycel James, Remon de Vlieger; Yan- nick van de Woestijne, Ibrahim Eryürük, Bjarne de Vreeze; Ge- raldi Geerman, Daniël Wissel, Tom Wuyts. Daniël Jansen (links) troeft een Dordrecht-speler af onder toe ziend oog van Sander Ouwerkerk (midden), foto Lex de Meester door Arwin Willemsen ZELZATE. Wie gisteren bij de finish van de derde etappe van de BeNe Ladies Tour kwam kijken, maar net te laat was, dacht vermoedelijk dat Lucy Garner de slotrit had gewon nen. De Britse won de sprint van het peloton en kwam juichend over de streep, niet wetende dat de Amerikaanse Alison Tetrick even daarvoor al op knappe wijze de etappe had gewonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46