y tuJdsirffjzjfLfjJ da gaadkaapsipl ï&al vajriraJsgara23 Scheveningse brievenbusfirma mogelijk in beeld bij FBI NIEUWS 3 Hobbycabaretier 'bezit1 op papier miljoenenbedrijf dat is gelieerd aan FIFA-verdachten. re 399,- wee in het FIFA- schandaal verdachte sportmarketingbedrij- ven komen samen in het Nederlandse be drijf Torneos Traf fic Sports Marketing BV, zo blijkt uit onderzoek van deze krant. Op papier wordt het bedrijf - waar miljoenen euro's staan geparkeerd - geleid door een hobbycabaretier uit Geldrop. De FBI zal bij haar onderzoek naar het FIFA-schandaal met meer dan gemiddelde interesse kij ken naar de Nederlandse brieven busfirma. De bv, met een post adres in Scheveningen, blijkt geli eerd aan twee verdachte sportmar ketingbureaus uit Zuid Amerika. Volgens de FBI hebben deze bu reaus FIFA-officials omgekocht om lucratieve tv-rechten van voet baltoernooien te bemachtigen. Wist de 32-jarige Maarten van Genuchten in welk wespennest hij zijn neus stak, toen hij zich op 1 oktober 2014 liet inschrijven als bestuurder van de bv? Hij kon in elk geval niet weten dat ruim een halfjaar later 14 FIFA-bobo's en sportmarketeers zouden worden opgepakt in een wereldwijd onder zoek naar voetbalfraude. Eén van de gearresteerden is Alejandro Burzaco, hoofd van het Argentijnse Torneos y Competen- cias. Hij heeft huisarrest in af wachting van zijn proces. Samen met de Braziliaanse Traffic Group van José Hawilla zou hij via omko ping tv-rechten hebben verwor ven van onder meer de Copa Ame rica en de Zuid-Amerikaanse Champions League. José Hawilla heeft als één van de eersten bekend en is schuldig bevonden aan afpersing, samen zwering, witwassen en valsheid in geschrifte. Hawilla moet het as tronomische bedrag van 152 mil joen dollar betalen en kijkt tegen een gevangenisstraf tot 20 jaar aan. Volgens de Amerikaanse justi tie zijn miljoenen dollars via post- Achter de oranje gevel aan de Dr. Lelykade blijken maar liefst 75 internationale bedrijven schuil te gaan. busfirma's over de hele wereld weggesluisd. Wie een visje gaat eten in de haven van Scheveningen, zal het anonieme bedrijfspand zo voorbij lopen. Maar achter de oranje gevel aan de Dr. Lelykade blijken maar liefst 75 internationale bedrijven schuil te gaan. De meeste van de ze bedrijven bestaan slechts op pa pier. Ze dienen als doorvoer van gelden naar belastingvriendelijke landen. Eén van de bedrijven in de Scheveningse haven is de Torneos Traffic Sports Marketing BV, waar in 2013 een kapitaal van ruim 2 miljoen euro is geparkeerd. De bv is eigendom van een hol ding in belastingparadijs Cyprus. Het bedrijf telt precies nul werk nemers en één zelfstandig bevoeg de bestuurder: de 32-jarige Maar ten van Genuchten. De in Geldrop geboren Van Ge nuchten is niet de eerste die je aan het hoofd zou verwachten van een sportmarketingbedrijf met miljoenen in kas. Enkele ja ren geleden vormde hij nog met een vriend een cabaretduo in Am sterdam, maar een doorbraak zit er niet in voor de mannen. Van Genuchten trouwt in 2014 met een Argentijnse en vestigt zich daar in de studentenstad Córdoba. Hij gaat er aan de slag als zelfstandig vertaler, blijkt uit het cv op zijn Linkedinpagina. Daarna wordt hij manager bij een tolk- en vertaalbureau. Opmerke lijk genoeg laat hij één topfunctie onvermeld: die van bestuurder van het sportmarketingbureau in Scheveningen. Wie heeft de Nederlander in Argentinië gevraagd om zich in te schrijven? Is het een echte be stuursfunctie, of is hij slechts een stroman? En heeft hij weet van de verdenkingen bij Torneos en de Traffic Group? Deze krant neemt via Skype contact op met Maarten van Genuchten, die aanvankelijk vriendelijk reageert. Maar zodra we vragen stellen over zijn relatie tot de sportmarketingbureaus, houdt hij de boot af. „Ik wil eerst bespreken met anderen of dit de bedoeling is." Vervolgens laat hij niets meer van zich horen. Zijn aan tv-rechten verdiende miljoenen ook weggesluisd via Ne derlandse bv's? Het is niet onwaar schijnlijk, want er zijn meer aan de Traffic Group gelinkte bv's in Nederland. Ook Traffic Sports Eu rope BV zetelt in Den Haag. Het openbaar ministerie in New York weigert commentaar te geven over eventuele betrokken heid van de Haagse vennootschap pen bij het FIFA-schandaal. Ook het Nederlandse OM laat niet los of er zogeheten rechtshulpverzoe ken uit Amerika zijn gekomen om de brievenbusfirma's door te lich ten. 10 dagen Florence en Rome 10 dagen Barcelona en Andorra Het Prinsdom Andorra 10 dagen Kust van Dalmatië 12 dagen Dubrovnik/ Makarska Riviera KMBTIË- vRass 15 dagen Rondreis schatten van Andalusië Klassiek Spanje MAANDAG 20 JULI 2015 Nederlandse bv met link naar FIFA-schandaal door Emiel Poeiert en Koen Voskuil FIFA VAN BIJEEN Sepp Blatter en alle leden van het uitvoe rend comité van de FIFA komen vandaag in Zurich bijeen voor een speciaal belegde vergadering. Belang rijkste agendapunt: het uitschrijven van nieuwe verkiezingen voor het voorzitter schap van de interna tionale bond. Verder staat op de agenda de hervorming van de FIFA, die nodig is om de voetbalbond uit de ergste crisis ooit te halen. Zie verder de sportbijlage FIFA-voorzitter Sepp Blatter tij dens de persconfererentie waarin hij zijn aftreden bekend maakt. foto Ennio Leanza/EPA I Comfo Vertrekdata: 31 aug 28 sept/12 okt 7 Vertrekdata: 20 juli 3,17, 24 31 aug/7,14 21, 28sept/5,12 okt Vertrekdata: 24 aug 7,21 sept 5 okt Vertrekdata: 20 juli 3,17. 24 31 aug 7,14 21 sept 5,12 okt Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Reizen zijn inclusief hotelovernachtingen o.b.v. half- pension, comfortclass touringcar en afscheidsbuffet. Vertrekdata: 24 aug 14 sept 5,26 okt Brochure en boekingen: (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3