Aan zee Blije kids QlJiT ZOMER 21 tie. „Dat doe je snel vanuit Zeeuws-Vlaanderen, want je bent er zo", geeft Jordy op als re den. Maar gelukkig hebben de twee ook genoeg te doen in de ei gen provincie. „Lekker uit eten, hier en daar een terrasje pakken en barbecueën met vrienden", somt Renee de plannen van haar en Jordy op. Het stel kent elkaar al vanaf de middelbare school maar ander halfjaar geleden sloeg de vonk over. Eigenlijk heeft Renee het aan haar schoonbroer te danken dat Jordy toen op haar afstapte. Haar schoonbroer is namelijk een goede vriend van Jordy en drong erop aan dat hij naar Re nee toe zou gaan. De twee wer den verliefd en gingen op vakan tie naar het Griekse eiland Corfu. Dit jaar zit dat er dus niet in. Al smokkelen ze wel een klein beet je. „We gaan nog een paar dagen naar de Ardennen, maar dat is een verjaardagscadeau", vertelt Renee. „Dus dat telt niet." Kort om de twee hebben genoeg te doen deze vakantie en zullen zich echt niet vervelen. Een ding staat vast. Het stel zal proberen zoveel mogelijk te genieten tij dens hun laatste zomer in Zee land. Nou ja de laatste? „We zul len volgend jaar denk ik wel een weekje vrij nemen om terug naar Zeeland te komen", zegt Jordy tot slot. Op plaats 294 van cam ping Scheldeoord in Baarland staat de fami lie Van de Kuijt met hun caravan. Al voor het vierde jaar op rij komt het gezin vanuit het Friese Drachten naar Zeeland. Vier jaar geleden zochten de Frie zen een vakantieadres vlakbij zee. Vanaf camping Scheldeoord is het een kwestie van de dijk overste ken en je staat met je voeten in het zand. Maar dat is niet de enige reden dat het gezin hier graag komt. „Er is hier de hele dag wat te doen", vertelt zoon Dylano ter wijl hij een croissant je naar bin nen werkt. De familie Van de Kuijt heeft genoeg plannen voor de komende 2,5 week. „Winke len", roept dochter Dyonne. Ook een bezoekje aan de Tropical Zoo in Langeweegje en pannenkoekres taurant Spek mie Stroop in 's-Hee- renhoek staan op het programma. „De kinderen vinden het gewel dig om daar te gaan eten", vertelt moeder Gabriëlla. Zelf wil ze nog eens een dagje naar Veere en naar Vlissingen. Vader Gerard en zoon Dylano zullen zich daar wel ver maken. „Wij gaan dan lekker een visje eten op de boulevard", zegt vader. Dochter Dyonne zou het liefst gaan winkelen tijdens haar verblijf in Zeeland, maar er is nog veel meer te doen De Belgische Sarah Ap- peltans is druk bezig met het inladen van de auto. Zij en haar gezin hebben tien dagen vakantie ge vierd op camping Scheldeoord in Baarland. „Het was een goede va kantie, de kindjes waren gelukkig, dus mama ook", vertelt ze. „We gaan met pijn in ons hart weer te rug." Het was niet de eerste keer dat het gezin vanuit Leuven naar Zeeland kwam. De camping is goed bevallen met een kindje van anderhalf en eentje van 2,5 jaar. „Die vonden het zwembad gewel dig", vertelt ze. Ze vindt wel dat de camping in een heel rustig ge bied ligt. „Dat hadden we mis schien even wat beter uit moeten zoeken", aldus de Belgische. Ge lukkig, zo zegt ze zelf, ligt alles hier dicht bij elkaar en dus is het gezin er een paar keer op uitge trokken. Zo zijn ze een dagje naar Middelburg en naar Vlissingen ge weest en hebben ze een bezoekje gebracht aan Blijdorp in Rotter dam. Sarah's favoriete Zeeuwse stad is Vlissingen. „De eerste keer dat we in Zeeland waren, gingen we naar Vlissingen en ik denk dat we daar ergens ons hart zijn verlo ren", aldus Sarah. 'Het was een goede vakantie. De kindjes waren gelukkig, vooral met het zwembad, dus mama ook' MAANDAG 20 JULI 2015 Meer agendanieuws op onze website Domburg Beach Yoga op het strand in Domburg. Deelname: 8 euro pp. Locatie: Strand- overgang Watertoren Oost, van 9.30 tot 10.30 uur. Domburg Seizoensmarkt. Locatie: Weststraat, Markt, Ooststraat, Stationsstraat, van 10.00 tot 21.00 uur. Vlissingen Kermis. Locatie: Bellamypark, Nieuwend- ijk, Zeilmarkt, van 13.00 tot 00.00 uur. Middelburg Boeken- en verzamelmarkt. Locatie: Markt, van 11.00 tot 17.00 uur. Oostkapelle Korren en zeeschuimen: kinderen ont dekken het bodemleven. Deelname: 3,50 per persoon. Aanmelden via www.terramaris.nl of via telnr. 0118-582620. Locatie: Duinvlietweg 6, van 11.00 tot 12.30 uur. Oostkapelle Zomerbingo VV Oostkapelle. Locatie: In gang Schoolstraat (Clubhuis Voetbalver eniging Oostkapelle), vanaf 19.30 uur. Brouwershaven Zomerweekmarkt. Er rijdt ook een boe- meltrein van Park Port Creve in Den Os- se naar Brouwershaven en terug. Voor de kinderen is er zweefmolen. Locatie: De Markt, van 10.00 tot 17.00 uur. Burghsluis Familierondvaart met passagiersschip de Onrust. Locatie: Nieuwe Havenweg, van 11.00 tot 12.30 uur. Burghsluis Mini-cruise tussen Burghsluis, Colijns- plaat en Zierikzee. Het is mogelijk naar een van de aanlegplaatsente fietsen en een stuk mee te varen met het schip, maar mensen kunnen vanuit Burghsluis ook de gehele vaart mee maken. Vertrek Burghsluis 13.45 uur (Nieuwe Haven weg), vertrek Colijnsplaat 15.30 uur, ver trek Zierikzee 16.30 uur. kost veel geld Thuisblijvers Renee Burm (I) en Jordy Franssens op het terras in Hoedekenskerke foto Marcelle Davidse 0iN Dyonne en Dylano van de Kuijt Sarah Appeltans Boeken- en verzamelmarkt in Middelburg, archieffoto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23