Chili en vossenjacht voor kinderen vakantiekamp Humanitas Veere Paardenpolo'ers spelen voor de QM-cup WALCHEREN 19 Vamos, vamos: De paarden snuiven, de mallets tikken: Paardenpolo in optima forma. Te Aagtekerke, jawel! BËÊiiÊÈÊSi Het grasveld aan de Hereweg, zo'n zes voetbalvelden lang, ligt er strak bij. Goed gedrai neerd, geen gaten van wilde konijnen. Kortom: klaar voor de QM-cup. Paardenpolo op het Walcherse platteland. Tien dagen lang. lbs- sen Aagtekerke en Domburg om precies te zijn. Het domein van Quirinus van der Kloot Meijburg. „Men noemt mij meestal Q, van daar QM cup." Immense paardentrailers geven aan dat de deelnemers zich niet met één paard in de strijd bege ven. Zo'n vier paarden de man (pardon, vrouw; de teams zijn ge mengd) is toch wel gebruikelijk. De wedstrijden, bestaande uit vier chukkers van een minuut of zeven, zijn erg intensief voor de dieren. Na iedere chukker wisselt de ruiter dan ook van paard. Zij berijden veelal de fraaie, Ar gentijnse Criollo's. 'Mixen' met Engelse volbloeden winnen ter rein. Snelheid is immers een ver eiste. Volgens Quirinus kunnen er snelheden van een kilometertje of vijftig gehaald worden. Spaans lijkt hier de voertaal aan de voet van de duinen; zowel op het veld als bij de trailers. Van der Kloot Meijburg: „Argentinië is hét land van en voor paardenpolo. Daar zitten de profs. Wij hebben hier in Nederland ooit een prof speler gehad." Snuivend: „Dat was geen succes. Trainers, scheidsrech ters en verzorgers zijn ook vaak Ar gentijnen." Even verderop maakt de 18-jari- ge Lex van team Waalre zich klaar voor de wedstrijd. Helm, hoge le deren laarzen, kniepads en mallet (slaghout). De benen van zijn paard zijn gebandageerd. Mams zit met miniatuur-hondje in de ar men aan de rand van het veld. Lex speelt al een jaar of vijf polo. Zijn 25-jarige broer poloot ook. Het ge zin bezit daartoe negen paarden. Een gemiddeld polopaard kost al snel tienduizend euro. Geen volkssport dus. „Ja", zucht Q., „de Domburg Polo Trophy: 23 t/m 26 juli, 16-19 uur. Zeeland Polo Cup: 31 juli t/m 2 augustus ,16-19 uur. Terrein Hereweg Aagtekerke recessie heeft ons wel parten ge speeld. Bij mijn poloclub Wasse naar hebben we nog maar tien le den." Hij poloot zelf ook. Dochter Savine en zoon Philip spelen in Aagtekerke mee. Ze eindigen res pectievelijk als derde (hot Cone jos) en vierde (QM Polo-team). De Zeeuwsvlaamse familie De Cloedt is goed vertegenwoordigd. Pa, in team Hot Chillies, en twee zoons in team Hot Conejos. Se nior valt zaterdag echter uit door een gebroken voetbeentje. De strijd tussen vader en zoons wordt dit weekeind dus niet be slecht. Waalre wint zondag in een spannende finale van PV Polo. Nu op naar donderdag; de Domburg Polo Trophy. Ook bij Aagtekerke. VEERE. In oldtimers werden de 81 kinderen voor het Humanitas Kinderkamp naar hun tijdelijk verblijf in het Poldertje bij Veere gebracht. Een rij van maar liefst 33 oude voertuigen vertrok zater dag aan het begin van de middag van de Middelburgse Loskade. Het kamp, de 34-ste editie in middels, biedt kinderen die niet of nauwelijks op vakantie gaan, even een weekje ontspanning in de natuur. Zonder telefoon. Alge meen coördinator Arno Wouters: „Mobieltjes mogen inderdaad niet mee. Anders zitten de kinde ren hele dagen te appen en te bel len. Bovendien willen we niet dat er allerlei foto's van het kamp via social media opduiken. De be doeling van het kamp is dat de kinderen lekker buiten genieten. Zeilen, knutselen, vossenjacht, hi- ken, speurtocht; zulke dingen. Wij willen dat de kinderen echt Het Humanitas Kinderkamp in Veere telt dit jaar 81 kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 15 iaar. genieten, los van alles." Inmiddels kent het kamp, voor kids van vijf tot en met vijf tien jaar, een aantal vaste deelne mers die jaar na jaar meedoen. 'Tot volgend jaar!', is dan ook een veelgehoorde afscheidskreet na af loop. Zaterdag kregen de kinderen chili con carne voorgeschoteld, zondag stond bietenstamp op het menu. Wouters: „De kookploeg heeft een ingewikkeld schema; vegetarisch, halal, veganistisch, glutenvrij, van alles en nog wat." De oudste kinderen hadden zondag een uitstapje; zeilen en een overnachting in 'frietzakken' op de natuurcamping in Veere. Super de luxe wellness verblijf in het Thermen Bussloo hotel normaal €180 vanaf MAANDAG 20 JULI 2015 Spaans galmt over het veld Aagtekerke is tien dagen het toneel van paardenpolo. Na de QM Polo Cup vanaf donderdag de Domburg Polo Trophy en vanaf 31 juli Zeeland Polo Cup. foto Izaak Verkeste door Annemarie Zevenbergen door Annemarie Zevenbergen 1 overnachting en 2 dagen entree tot de wellness Inclusief uitgebreid ontbijt en diner

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21