Weer brand op park Marina Beach Hoek Salami-salaris PZC COLOFON Drone Vijftiende editie City of Dance 16 ZEELAND Middelburgs festival biedt liefhebbers verschillende stijlen op het gebied van dance. COMMENTAAR Zeeland wacht nieuwe stiptheidsacties van ambulance personeel. Werkgevers en vakbonden kunnen het maar niet eens worden over een nieuwe cao. Dus volgen er weer acties waarbij de acute patiëntenzorg niet in ge vaar komt. Spoedritten worden altijd gereden. Het protest staat niet op zichzelf. In meer publieksdiensten klinkt de roep om be tere betaling. Zo voert de - jarenlang door bezuinigingen geteis terde - politie al een tijd acties voor een betere cao. De eisen zijn begrijpelijk. In beide gevallen zijn het (mentaal) zware beroepen. Agenten en ambulancemensen rukken bij nacht en ontij uit, zien de gruwelijkste taferelen, belanden in geweldssi tuaties en moeten omgaan met agressief gedrag op momenten dat ze juist hulp komen bieden. Onderwijl staat het salaris van een agent al zes jaar stil. Per saldo een salami-salaris. Ook op de am bulance is het geen vetpot. Een ambulanceverpleegkundige die 10 jaar in dienst is, verdient los van toeslagen bruto 3000 euro per maand, een chauffeur 2150 eu ro. Bij de politie liggen de salarissen nog iets lager. Gevoelsmatig lijkt het rechtvaardig de mensen die elke dag klaarstaan om de burger hulp en veiligheid te bieden, een plusje te geven. Nu de economie aantrekt, moet dat geld te vinden zijn. Agenten en ambulancemensen rukken bij nacht en ontij uit en zien de gruwelijkste dingen T: 0118-434021 T: 0118- 434021 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak Inbreken gaat niet zomaar. Een Zeeuwse buurt werd opgeschrikt door een rare snuiter. Hij parkeerde zijn au to aan het einde van een doodlopende straat en liep dagenlang doelloos rond te kijken. Bewoners vermoedden een mogelijke inbreker te signaleren. De politie werd gebeld om signale menten door te geven. De buurvrouw lag zelfs foto's te maken vanuit haar tuin. Want wat moest die man toch in dat hoge gras, steeds wegduikend als iemand keek? Uiteindelijk had een buurman het lef om te vragen wat hij deed. „Ik ben mijn drone verloren", was het onschuldige antwoord. Straat blank na leidingbreuk In de wijk Goese Polder zijn zaterdagochtend enke le wegen afgesloten we gens wateroverlast. Bij de rotonde van Thorbecke- en Troelstralaan bleek een ondergrondse leiding ge sprongen. Straten en een fietspad kwamen blank te staan. Het water liep tot in de Savornin Lohmanlaan. Delta-personeel en brand weer slaagden er vrij snel in het gat te dichten. De politie was paraat om het verkeer in goede banen te leiden. Rotterdammer bijt agent in pink Een 25-jarige Rotterdam mer beet vrijdagavond een politieagent in zijn pink op het station van Goes. Agenten wilden de man aanhouden omdat hij drugs bij zich had. Tijdens zijn arrestatie ver zette de man zich hevig. Tijdens de worsteling wist hij zijn tanden in de pink van een van de agenten te zetten. De bijter werd meegeno men naar het politiebu reau en de drugs zijn in be slag genomen. De agent heeft aangifte gedaan van mishandeling. Politie betrapt vier drankrijders Bij alcoholcontroles afgelo pen weekeinde heeft de po litie vier drankrijders be keurd. Vrijdagavond rond 19.30 uur kreeg een 32-jarige man op de Oost-Westweg in Wissenkerke een pro ces-verbaal omdat hij be schonken achter het stuur zat. Zaterdag werden twee automobilisten bekeurd; een 21-jarige bestuurder uit Serooskerke op de Gre- velingenstraat in Zierikzee en op de Vissersweg in Ou- werkerk kreeg een 27-jari- ge automobilist uit Nieu- werkerk een proces-ver- baal. Zondag raakte een 22-jarige beginnende be stuurder uit Halsteren op de Roelandsweg in Renes- se zijn rijbewijs kwijt om dat hij te veel gedronken had. Politie haalt zatlap van A58 Een 52-jarige man uit Hoo- gerheide is zaterdagavond op de A58 ter hoogte van Rilland opgepakt, nadat hij na een ruzie thuis dron ken en emotioneel in de auto was gestapt. Slingerend haalde hij ver schillende auto's rechts in. Ook reed hij stukken over de vluchtstrook. Uiteinde lijk gaf de man gehoor aan de stoptekens van politie agenten. Hij zat vier keer boven de alcohollimiet. Zijn rijbewijs is ingevor derd. Al ver voor het festi valterrein komt de bass van het hoofdpodium je tegemoet. Zater dag heeft in Mid delburg de vijftiende editie van City of Dance plaatsgevonden. Op het terrein begeef je je in de wereld van bass en drums. Op vijf verschillende podia worden alle kanten van de dance belicht. City of Dance biedt voor elk wat wils. De Quinceanera-stage is de plaats waar de houseliefheb- bers hun hart kunnen ophalen. Onder andere The Partysquad vermaakt een met vlagen dansen de massa met de bekendste Ne derlandse en buitenlandse hip hop-nummers. Vooraan op het podium bewegen danseressen in felgekleurde pakjes uitdagend mee op de maat van de muziek. Het publiek ontkomt hier bij wei- VAN DE VOOR PAGINA nig dj's aan de grootste hit van dit moment. Alle Tieners Zeggen Ja Tegen MDMA komt in de mees te sets wel voor en er wordt elke keer weer even hard meegezon gen. Broodje Even tot rust komen, kan bij de Beachboom. De dj's die draaien op dit podium zijn L vooral thuis in de lounge- I dance, een wat gemoedelij- I ker genre. Er wordt dan ook gretig gebruik ge maakt van de - soms al inge storte - campingtafels om rus tig een broodje te kunnen eten. De hardcorefans kunnen te recht in de Candy Club. Hier rammen onder anderen Mental Theo en Reza de hele dag snelle bassdrums door de speakers. En stel nou dat je daar even genoeg van hebt, dan is er gelukkig nog het We Are Techno-podium, met optredens van Juan Sanchez en De melding kwam even na één uur 's nachts. Bij een caravan was brand ontstaan, die werd ge blust door alerte parkgasten. De brandweer is nog wel ter plaatse geweest. De caravanbrand is het derde incident in een paar dagen tijd. In de nacht van donderdag op vrijdag hadden twee auto's vlamgevat. Eén auto brandde vol ledig uit, de ander raakte licht be schadigd. Volgens de politie zou er toen ook sprake zijn geweest van brandstichting. Mogelijk wa ren de autobranden het gevolg van een akkefietje tussen vakan tiegangers. Parkbeheerder Adriaan van der Sar heeft aangifte gedaan van de caravanbrand. Of de twee inci denten met elkaar te maken heb ben, weet hij niet. „De caravan brand was op een heel ander deel van het park." Van een pyro maan wil hij ook niet spreken. De parkleiding blijft intensief surveilleren op het park. Van der Sar: „We willen niet dat één hal ve zool de vakantie verpest voor de rest." Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeling Direct Sales reeio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl GOES GOES WISSENKERKE RILLAND Massa gaat Mental Theo achter de draaitafels, foto's Lex de Meester door Sheila van Doorsselaer HOEK. De brandweer is in de nacht van zaterdag op zondag op nieuw uitgerukt voor een brand melding op vakantiepark Marina Beach aan de Braakman bij Hoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18