Eerst was er alleen een stamelend 'hoi', later kwam de eerste kus 12 NIEUWS Dwars door Europa fuiven verslaggevers Carla en Hanneke deze zomer elke dag mee met een feestje. Klein of groot, festival of verjaardag, als er iets te vieren valt, zijn ze erbij. Vandaag: het tienjarig huwelijk van Rasmin en Mirjam. MAANDAG Waar is dat feestje? I DINSDAG Langs de Nederlandse kust i WOENSDAG Waar is dat feestje? I DONDERDAG Vakantielie WAAR IS DAT FEESTJE DEEL 7 Hij past nog. Mirjam Gootjes draait een rondje in haar trouw jurk. De zijden stof danst rond haar enkels. Tien jaar geleden droeg ze hem voor het laatst, op die ene gro te dag die ze op precies dezelfde plek in Bessais le Fromental vierde. De trouwerij met Rasmin vond plaats tussen de gouden graanvelden, temidden van haar familie en liefste vrienden. Net als toen wacht hij op haar bij die bruine staldeuren van de voor malige boerderij, die nu het buitenhuis van de familie Gootjes is. In 2005 was het bloedheet, vandaag schijnt de zon net wat minder uitbundig. En alles is net iets minder strak georgani seerd. Haar trouwschoenen is Mirjam verge ten - dan maar teenslippers. Schoonzus Lin da komt aansnellen met een zojuist ge plukt veldboeketje. En waar is de bruide gom? Ah, daar. Als een keurmeester staat hij gebogen over de bruidstaart. In zijn korte broek en T-shirt - 'mijn net te pak was voor vanavond toch?' - wandelt Rasmin naar de deur. Eerst met glinsteren de ogen van pret, maar al snel nat van de tranen als zijn vrouw voor de tweede keer naar buiten stapt. Recht in zijn armen. Ze kussen. Weer en weer. Ook bij haar schieten de tranen in de ogen. Ze zag hem 22 jaar geleden voor het eerst lopen, op school in Leeuwarden. Eerst durfden de twee alleen een stamelend 'hoi' uit te wisselen, later kwam de eerste kus, op het station van Leeuwarden, waar hij haar heenbracht nadat zij een lekke band had gekregen. Daarna was er de postbode, die hun liefde tot grotere hoogtes stuwde, met de liefdesbrieven, de geparfumeerde beertjes die hij door de deur frommelde. Gniffelend luistert broer Igor aan de picknicktafel wat Rasmin toen allemaal uit de kast heeft getrokken. Hij is er ook, voor dit weekend van jubilea. Niet alleen het tienjarig huwelijk van Rasmin en Mirjam wordt gevierd, een neefje en een nichtje vieren eveneens hun verjaardag. En dan is er nog het 45-jarig samenzijn van Rasmins ouders die precies 12,5 jaar geleden dit va kantiehuisje kochten. Voor dat alles is Bessais le Fromental de gedroomde locatie. We zagen het 's och tends pas echt goed, na een avond waarin VW-bus Henri zich door de donder en de bliksem een weg hierheen ploegde. „Als je naar het einde van de wereld wilt, moet je naar Bessais", hadden we na het zoveelste slingerweggetje gegrapt. Maar aan het ein de van de wereld wacht het paradijs. Balen hooi die op het kortgewiekte land liggen te pronken, klaar om geschilderd te worden door Van Gogh. Hagedissen die voor de voe ten wegschieten, paarse bloemen, een oud melkhuisje waar nu vlaggetjes en gekleur de lampjes aanbungelen, en verrukkelijke klodders chocopasta - de bruidstaart bij dertig graden - op kartonnen bordjes. Rasmins vader Adri bemachtigde dit huis op het moment dat hij de hoop op een ideaal buitenverblijf had opgegeven. En nu verwelkomt hij er ook de familie van zijn schoondochter Mirjam en wacht er een waslijst aan 'plechtige' momentjes. Eerst zijn de neefjes en nichtjes aan de beurt, die zich al knuffelend op oom Ras min en tante Mirjam storten en hen een fo tocollage in de handen drukken. Mirjam Tien jaar later, weer terug Mirjam met kinderschare. Het bruidspaar had graag eigen kroost maar de ze wens werd nooit vervuld. Rechts met vriendinnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13