Veerboot botst tegen tanker bij Cöteborg Chauffeur Portugese bus in staat van beschuldiging ONZE NEUS VOOR BETROUWBARE OCCASIONS NIEUWS 9 CheckCheck AutoTrack CÖTEBORG. Veerboot Jutlandica van rederij Stena Line had in de nacht van zaterdag op zondag een aanvaring met een tanker in de buurt van het Zweedse Göteborg. Ondanks een groot gat in de romp kon het schip doorvaren. De passagiersferry van Stena Li ne was met 531 passagiers en 89 bemanningsleden onderweg van Frederikshavn in Denemarken naar Göteborg in Zweden. Dat is een overtocht die ook door veel Nederlandse vakantiegangers wordt gebruikt. De reis duurt zo'n drie uur. Rond 02.20 uur in de nacht van zaterdag op zondag ging het mis. „Ik lag even te sla pen in een van de stoelen aan boord, toen ik wakker werd van een klap en een schurend geluid. De boot ging ook even heen en weer", vertelt de Zeeuwse vakan tieganger Edwin Biskop. Het onge luk leidde volgens hem wel tot consternatie, maar niet tot paniek aan boord. Het schip maakte weliswaar wa ter, maar de ferry kon gewoon doorvaren. Er vielen voor zover be kend geen gewonden. Bij aan komst in Göteborg zagen de passa giers een gat in de romp, waar door een flinke auto kon. heeft gekost, buiten de verliezen die zouden zijn geboekt in het toe risme. De Kamer van Koophandel van Athene schat dat er momen teel 4.500 'geblokkeerde' contai ners in de haven staan. Ze mogen van wantrouwige buitenlandse le veranciers pas worden afgeleverd als de rekening is betaald. Ondertussen heeft premier Tsipras zaterdag zijn nieuwe mi nistersploeg ontvangen. Vijf be windslieden van de linkervleugel van Syriza werden vervangen na de revolte van afgelopen week. Dissidenten als ex-minister Pana- giotis Lafazanis (Energie) en de ex-staatssecretarissen Dimitris Stratoulis (Arbeid) en staatssecre taris Costas Isychos (Defensie) zeggen te blijven vechten tegen het hervormingsakkoord. Dat er dit najaar nieuwe verkiezin- Amerikaanse multmiljardair War ren Buffet kocht daags nadat het Griekse parlement had ingestemd met de noodsteun voor 15 miljoen een eiland in de baai van Aegina. Hij heeft er onroerendgoedplan- nen. De krant Kathimerini becijfer de dat alleen de bankensluiting van de laatste drie weken het land een slordige drie miljard euro Hotels hebben tot de herfst om de btw te verhogen, maar er zijn toeristen die meteen een toeslag kregen gen gehouden zullen worden lijkt zo goed als zeker. Blijkens een peiling van het afgelopen weekend zou premier Tsipras die winnen met 42 procent van de stemmen en een absolute meerderheid in het Griekse par lement. Het tekent het enorme wantrouwen tegen de gevestig de partijen - die de problemen zo uit de hand hebben laten lo pen. 73 procent van de Grieken wil de euro houden, ondanks de nieuwe bezuinigingen en prijsverhogingen. Bij het eenzijdige ongeval kwa men vier Nederlandse toeristen om het leven en raakten er 26 ge wond. Ook de chauffeur moest naar het ziekenhuis. „De bestuur der is weer uit het ziekenhuis. Hij is nu verdachte in het onder zoek", bevestigt een woordvoer der van de Portugese politie. Het onderzoek naar de crash loopt nog. „Daarom kunnen we nog niets zeggen over de toedracht." De bus was op 17 juni onder weg van Faro naar Portimao. In de bus zaten 34 Nederlandse va kantiegangers die waren geland op het vliegveld van Faro. De shuttlebus van de maatschappij Frota Azul zou hen naar hun ho tels brengen. Op de snelweg ter hoogte van Albufeira ging het mis. De bus raakte van de weg en belandde onder aan het talud te gen de muur van een viaduct. Drie Nederlanders overleden ter plekke, een vierde later in het zie kenhuis. Passagiers vertelden dat de chauffeur, een 53-jarige Portu gees, zonder te remmen op de bocht afreed. Een vrouw riep nog: 'Blijf op de weg'. Eerst werd gemeld dat de chauffeur onwel zou zijn geworden. Maar een Ne derlandse vrouw die in de bus zat vertelde tegen deze krant dat de man veel te hard reed. „Hij reed roekeloos, te hard en deed dingen achter het stuur die niet kunnen", aldus de vrouw wier man een van de dodelijke slacht offers was. Het Openbaar Ministe rie in Albufeira moet nu beslui ten of er een rechtszaak komt. HET GEHELE AANBOD GECHECKT MAANDAG 20 JULI 2015 nu komt de pijn De Griekse premier Alexis Tsipras verlaat zaterdag het presi dentiële paleis in Athene, verge zeld van enkele van zijn net-be- noemde ministers, foto Yiannis Kourtoglou/Reuters door Cyril Rosman ROTTERDAM/FARO. De chauffeur van de shuttlebus die half juni ver ongelukte in de Algarve, is door de Portugese justitie officieel als verdachte aangemerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10