Juf Elly gaf haar klas met hart en ziel les Veiligheidssituatie in Hulst roept vragen op Minder Zeeuwen werkloos •Ja» 4 ZEELAND Driewerf doei op Zwin College "Y uf Elly Tieleman-Luteijn, op II de valreep 59 jaar, nam donder- I dag afscheid van haar leerlin- gen, van haar school De Win gerd in Terneuzen en van het on derwijs. Juf Elly stond veertig jaar voor de klas. Dan mag de riem er wel af. In t975 begon kleuter juf Elly in het speciaal onderwijs en ze is met hart en ziel haar hele loop baan met verstandelijk gehandi capte leerlingen blijven werken. Ze begon op De Regenboog in Hulst en maakte diverse fusies mee. Uiteindelijk ontstond, door het samengaan van De Regen boog met De Wingerd in Terneu zen en later met een afdeling van de Willem Alexanderschool in Oostburg, één school voor zeer moeilijk lerende kinderen in Zeeuws-Vlaanderen. Elly werkte zowel in de jongste groepen als met de oudere leerlin gen. Ze staat bekend als een hard werkende, zeer precieze juf. „Door haar consequente en duide lijke optreden kon ze leerlingen een veilige omgeving bieden, waardoor er in haar klas rust heer ste", zegt Aart Jobse van De Win gerd. Juf Elly gaat zich nu wijden aan haar hobby's, zoals fietsen met vriendinnen en zich inzetten voor het Axelse museum Het Waren huis. Veel inwoners voelen zich onvei lig in Hulst, wist CDA-fractievoor- zitter Piet van Kerkhove. Burgers worden geconfronteerd met inbra ken, vernielingen, vechtpartijen en 'drugsgerelateeerde overlast'. Hij eiste daarom in een motie dat het college 'passende maatregelen' neemt om de overlast te verminde ren en dacht daarbij onder meer aan cameratoezicht. Mulder ontkende niet dat er ook in Hulst wel eens wat ge beurt, maar de gemeente 'tole reert geen geweld' en hanteert - samen met horecaondernemers - een streng toegangsbeleid. Klan ten die zich misdragen, komen een poos geen café of restaurant meer in. De burgemeester riep burgers op nog eerder de politie te bellen. „Bel 112 als je iemand met een breekijzer ziet lopen." MIDDELBURG. In juni zaten er 200 Zeeuwen minder in de WW dan in mei. Zeeland is straks echter vooral benieuwd naar de cijfers over juli; per 1 juli ging namelijk het nieuwe ontslagrecht in. Voor die datum probeerden nogal wat werkgevers personeel te lozen, want ze vrezen er na 1 juli moeilijker vanaf te komen. Daar naast probeerden ook werkne mers nog een goede vertrekrege- ling te treffen, omdat die na t juli mogelijk minder profijtelijk is. Uit de cijfers over juli moet blij ken of het ingevoerde ontslag recht heeft geleid tot een stijging van het aantal WW-uitkeringen. Uit de jongste cijfers van uitke ringsinstantie UWV blijkt dat in juni ruim 7600 Zeeuwen een WW-uitkering hadden. In mei waren dat er 7842. De daling doet zich voor in alle gemeenten, behal ve op Tholen. Terneuzen telt het hoogste aantal WW'ers (1127), Noord-Beveland de minste (168). Ten opzichte van de dezelfde pe riode in 2014 is de werkloosheid in Zeeland met 1 procent afgeno men. Landelijk is dat 5 procent. In Zeeland daalt het aantal mannen in de WW, maar stijgt het aantal vrouwen. In de regio Vier grote Sluise avondmarkten Middenstandsvereniging Sluis houdt ook deze zomer vier avondmarkten. Ze zijn uitge groeid tot dé publiekstrekker van West-Zeeuws-Vlaanderen. De activiteiten beperken zich overigens tot de avonduren. Marktkooplui zorgen al vanaf 11 uur voor een gezellige sfeer. De winkels zijn open tot 22.00 uur en vanaf 17.00 uur is er volop en tertainment met straattheater, muzikale optredens én levende standbeelden. Wie wil kan ook in een plastic bol over het Kaai- water lopen. Data: dinsdag 28 juli en 4,11 en 18 augustus. Piratenpuzzeltocht in Oranjekwartier In speeltuin Oranjekwartier in Terneuzen staan in de zomerva kantie tal van activiteiten op het programma. Zaterdag is de speel tuin gratis open vanaf 10.00 uur. Er staat een hamburgertent en 's middags om 13.00 uur begint een leuke spel-puzzeltocht rond het thema 'Piraat'. Deelname kost 1 euro, maar daar voor krijgen de kinderen wel een prijsje en eten en drinken. Voor de hele kleintjes en kinde ren met een beperking zijn er aparte attracties. Open Muziek Café Rode Kruisgebouw In het Rode Kruisgebouw in de Tabakstraat wordt zaterdag het tweede Open Muziek Café ge houden. Er kan gedanst en ge zongen worden. Bovendien is er een bingo met mooie prijzen. Het café wordt om de twee maanden gehouden. Mensen met een verstandelijke beper king kunnen mensen leren ken nen. De organisatie is in handen van vrijwilligers. Het café is open van 20.00 tot 22.30 uur. Parkeerplaatsen Feesten uitgebreid Bezoekers van de Gentse Feesten die met de auto komen, wordt geadviseerd te parkeren bij Flan ders Expo in Gent-Zuid. Daar waren al 4000 parkeerplaatsen beschikbaar en daar zijn er nu nog ruim 900 aan toegevoegd. Vervoersmaatschappij De Lijn zet naast de pendeltram, die iede re vijf minuten vertrekt, ook bus sen in van en naar het stadscen trum. Connexxion zet een nacht bus in, die om middernacht en 3.00 uur naar Terneuzen rijdt. Mijn dorp, mijn stad Café Lazarus viert twee dagen feest Café Lazarus bestaat vijftien jaar en dat wordt zaterdag en zondag uitbundig gevierd. Het café wordt omgetoverd in tropische sferen voor een pool party en ja wel: er is water! De muziek wordt verzorgd door topparty-dj Mike van Dijk, ma ker van verschillende singles en al enkele keren winnaar van de award van beste Nederlandse dj. Kaartjes kosten 2,50 euro. Zondag vanaf 15.00 uur staat de Lazarus Top Mini Disco Show op het programma, een show voor kinderen onder leiding van dj Peet. Rommelmarkt nog maar één dag De traditionele tweedaagse rom melmarkt tijdens de Vestingda- gen (zaterdag 29 en zondag 30 augustus) wordt dit jaar alleen nog op zaterdag gehouden. De belangstelling voor de zondag- markt op het 's-Gravenhofplein liep steeds verder terug, 's Zater dags zijn op het plein 190 ver koopplaatsen beschikbaar. Er mogen alleen Hulstenaren aan de markt meedoen. Kaarten voor deelname worden zaterdag 22 augustus verkocht in de ge meentewinkel. Ja, daar is dan toch echt meester Edie... „Waar is meester Edie?", vroegen de leerlingen van de Terneuzen- se basisschool De Zeemeeuw zich gisteren terecht af toen ze de krant open sloegen. Hun hoofd van de school nam woensdag afscheid van De Zee meeuw en het onderwijs, waar in hij ruim veertig jaar werk zaam was. De leerlingen hadden voor hem een feestdag op poten gezet, met toneel, spelletjes en zang. Zo zongen ze het lied 'Zie je daar die meester Edie?!' en zwaaiden hem toe met kleurige papieren handjes. De fotograaf van deze krant was erbij om dit moment vast te leg gen, maar bij het ter perse gaan, bleek dat de foto uit de vorm was geschoven en dat uitgere kend meester Edie van de foto was verdwenen. Dat maken wij graag goed en daarom zingen wij allemaal: „Ziedaar! Meester Edie!" AXEL. Gregoriuscen- trum, 13.15 uur: Vrij kaarten, biljar ten; De Halle, 13.30 uur; Creatief, schilde ren, bingo; CLINGE. Zaal Mal- pertuus, 13.00 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: KBO prijskaarten, wan delen; GRAAUW. Gemeen schapshuis, 14.00 uur: KBO koers- bal; GROEDE. De Twee Duiven, 19.30 uur: Jubileumconcert Adrie Oosterling; HULST. De Blaau- we Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 10.15 uur: Nia dans; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Jeu de boules, bridge; Curamus Zoute- straat 28,14.00 uur: Schilderen; Basiliek, 20.00 uur: Orgelconcert; Albert, 13.00 uur: Kaarten; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaar ten; SLUISKIL. Meulen- gat, 9.30 uur: Taiji; 13.30 uur: Biljar ten; SPUI. De Drie Gehughten, 20.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN. De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Klaverjassen, soos; De Kameleon, 20.00 uur: Bingo; ZUIDDORPE Schut- tersterrein, 19.00 uur: Schieting op staande wip. Juf Elly Tieleman-Luteijn van De Wingerd doet samen met haar leerlin gen spelletjes op haar afscheidsdag. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer door René Hoonhorst HULST. Vertegenwoordigers van de politie zullen de Hulster gemeente raad en fractievolgers dit najaar ver tellen wat er allemaal gebeurt om Hulst veilig te houden. Burgemees ter Jan-Frans Mulder wil dat alle ge meentebestuurders te weten ko men hoeveel en wat de politie doet. Hij reageerde daarmee op kri tiek in de gemeenteraad op de vei ligheidssituatie in Hulst. door Frank Balkenende SLUIS TERNEUZEN HULST GENT SINT JANSTEEN HULST Nu alsnog: meester Edie BIJ NADER INZIEN OOSTBURG. Aan elk eind van een schooljaar, eindigen ook de werkza me jaren van docenten. Het Zwin College in Oostburg nam donderdag na 41 jaar afscheid van aardrijkskundeleraar Nico Praat (65), van gym leraar Peter Don (63) die 38 jaar lichamelijke oefening gaf en van ge schiedenisdocent Jan van de Linde (62) die 36 jaar voor de klas heeft volgemaakt. In de aula van het Zwin College werd voor het trio een afscheidsrecep tie gehouden, met aansluitend een etentje met muzikale omlijsting. Al gemeen directeur van het Zwin College, Frank Neefs, stelt dat Praat, Don en Van de Linde zeker zullen worden gemist. De docenten van de oude stempel krijgen geen vervanging: de school gaat verder met drie docenten minder, foto Peter Nicolai SAS VAN GENT. St. SINT JANSTEEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68