i 58% TO©S Dick Verboom stopt als wethouder Vlissingen 11*35 Raadsman ziet extra reden voor vrijspraak Kwartet opgepakt voor inbraak Husky Event Queeste m 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl De Stormvloedkering hoort op de Werelderfgoedlijst. Uw Mening ONEENS Reuzen naar windpark Delta wijst op colporteurs Wie maakt hét sliklied? paul kusters vrijdag Maan Leo Mijn zoektocht voer de me naar de don kerste hoeken van het internet. Ik vroeg toestem ming lid te worden van een exclu sieve groep lotgenoten. Na een maand wachten kwam het verlos sende antwoord: hun genade was mij deelachtig geworden. Op grond waarvan en door wie was onduidelijk, maar al spoedig nam ik onder een schuilnaam deel aan allerlei disputen: 'The wires need to sit flush against the sternum'. 'Ik werd door schone deernen naar weelderige vertrekken getroond' 'For my FOT's only Comexim works', '28I =34F if UK, but 28I=75G if EU.' Ik leerde dat Polen het land is waar ik de Heilige Graal zou kun nen vinden. Derhalve struinde ik Poolse websites af, vertrouwend op Google Translate. Telkens op nieuw maakte ik zloty's over en verschenen er beduimelde pakket jes op mijn drempel. Met ingehou den adem maakte ik ze open, gre tig graaiend in een lawine kranten- snippers om uiteindelijk te stuiten op het begeerde object. Maar tel kens opnieuw bleek dat nét niet te stroken met mijn ideaalbeeld. Moe van mijn omzwervingen in het digitale domein beproefde ik mijn geluk in de echte wereld. In een schemerig nerinkje gebaarde een grijs vrouwtje me naar achter te komen. Daar staarden vleeskleu rige monsters mij aan. Geschrok ken deinsde ik terug. Het vrouw tje verzekerde mij dat ze me kon helpen, strekte haar rimpelige han den uit om mij de maat te nemen, maar reeds had ik het hazenpad ge kozen. Verwoed zocht ik voort, in het Verenigd Koninkrijk ditmaal. In de Britse winkels werd ik door schone deernen naar weelderige vertrekken getroond, alwaar ik op lichtroze pluche op al mijn wen ken werd bediend. Maar eenmaal thuisgekomen verloren mijn aan kopen al hun glans en bleken ze me toch niet te kunnen bekoren. En zo vervolg ik mijn queeste, ver lang ik naar opperste gelukzalig heid, reik ik naar volmaaktheid. Zo moeilijk kan het vinden van de ideale bh toch niet zijn? Geef kinderen een week eerder vrij. toosenhenk.nl D LEVENSGEVAARLIJKE CRIMINEEL ONTSNAPT Twee grote draagconstruc ties voor substations van het Gemini Windpark, 85 kilometer ten noorden van Groningen, zijn donderdag vanuit de haven van Vlis- singen vertrokken. De com binatie Cofely Fabricom, CG and Iemants bouwde de 'jackets'. Elektriciteitska bels van 120 kilometer lang verbinden de stations met het vasteland. Gemini wordt het grootste wind park van Nederland. Het le vert straks stroom voor 785.000 huishoudens. Del ta gaat de stroom afnemen. Energiebedrijf Delta wijst in een tweet haar Zeeuwse klanten op colporteurs van energiemaatschappijen die aan de deur mensen willen overhalen om over te stap pen. Wie geen verkopers aan de deur blieft, kan bij Delta een anti-colportage- sticker krijgen. Delta stuurt zelf nooit verkoop teams langs de deuren. Sommige andere energie maatschappijen doen dat nog wel. Zo is onder meer Oxxio actiefin Zeeland. Het is het VN-jaar van de bodem. Daarom roept het Zeeuws Platform Bo dembeheer Zeeuwen op een lied te maken over slik dan wel modder. Het lied moet bovenal grappig zijn. Wie mee wil doen, kan zijn nummers digitaal op sturen. Surf naar zeeuwsbo- demvenster.nl en tik 'slik- liedje' in. Of stuur naar slikliedje@zeeland.nl Mensen Tip of reactie? redactie@pzc.nl Verboom deed de mededeling gisteravond op het allerlaatste moment van de Vlissingse raads vergadering, toen de meesten hun tassen al pakten. „Hedenmorgen heb ik mijn collega-wethouders en de burge meester medegedeeld dat ik mijn functie als wethouder neer leg", zei hij, om te vervolgen met de overtuiging dat de beslissing geen politieke grondslag heeft. „Integendeel: ik onderschrijf het ingezette beleid volledig." Verboom is al jaren verbon den aan D66 en heeft altijd in het bedrijfsleven gewerkt. Hij zegt in zijn baan als wethouder tot de conclusie te zijn gekomen dat het publiek bestuurderschap hem niet past. „En ik ben van mening dat men volledig gecom- miteerd en met volledige inzet moet functioneren. Ik merk dat het mij zwaar valt om deze moti vatie op te blijven brengen. Dat is niet goed voor mijzelf, mijn omgeving, maar vooral niet voor Vlissingen." Verboom hield zich als wet houder bezig met onder meer openbare ruimte, accommoda ties,Scheldekwartier en Kennis- werf. Fractievoorzitter Josephine Elliott van D66, die respect zei te hebben voor Verbooms beslis sing, zei op zoek te gaan naar een vervanger. 'Ik merk dat het mij zwaar valt motivatie op te blijven brengen om geïnspireerd leiding te geven.' Hij liet gisteren de leden van de Middelburgse rechtbank we ten dat een onderzoek door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) hem niet op andere gedach ten heeft gebracht. Net als eind vorig jaar vindt hij dat G. veroor deeld moet worden tot een cel straf van achttien maanden waar van zes voorwaardelijk. Raadsman Ab Sol ziet in het onderzoek juist een bewijs dat zijn cliënt niet schuldig is aan verkrachting. Volgens hem moet er dan ook een vrijspraak volgen. De verdachte zelf was niet aan wezig bij zijn rechtszaak. Vol gens Sol heeft de beschuldiging van verkrachting forse gevolgen voor hem en is hij bang. De verdachte zou volgens het Openbaar Ministerie op 23 juli vorig jaar het misdrijf hebben ge pleegd. Zij was toen aan het jog gen, hij reed op zijn brommer, trok haar omver, sprong boven op haar, pakte haar bij haar keel en verkrachtte haar. Volgens de verklaring van de verdachte botste hij per ongeluk tegen haar en rolden ze samen van een dijk en belandde hij boven op haar. Het NFI heeft onderzocht of het verhaal van de vrouw kan kloppen of het verhaal van de verdachte. Omdat er geen dna-sporen van G. in de broek van de vrouw zijn gevonden, vindt het instituut dat de kans dat hij het niet heeft gedaan gro ter dan dat hij haar wel heeft ver kracht. Uitspraak 30 juli. Bij Husky Event werden eind april 32 husky's in beslag geno men. Volgens de Inspectie waren ze ondervoed en verwaarloosd. Kort daarop werd het bedrijf fail liet verklaard. De vier Bressiaanders zouden kort daarna, op 7 mei, hebben in gebroken bij Husky Event. Vol gens eigenaar Wouter Decaluwe ging het veel verder: hij zou zijn bedreigd en mishandeld. Daarop is hij met zijn vrouw en kinde ren gevlucht en elders onderge doken. In de periode daarna zou zijn huis nog diverse keren zijn bezocht, waarbij vernielingen zijn gepleegd. Volgens Decaluwe moeten de daders worden gezocht in de hoek van 'dierenvrienden', die hem en zijn vrouw mishande ling van de honden verwijten. Op Facebook verwijten de ver dachten Decaluwe daarnaast meer misdaden, zoals kindermis handeling. 334 reacties NET NL» WE ONZE NIEUWE TENT IN EISEN TUIN TESTEN VLISSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG Subsidies voor centrum Onderwijsexcellentie Het vorig jaar opgerichte Roosevelt Centrum voor Onderwijsexcellentie in Mid delburg scoort in nationale competities. Het heeft deze zomer al drie belangrijke subsidies binnengehaald voor onderwijsonderzoek, onder meer voor het delen van kennis van docenten in Europa. In totaal gaat het om ruim een half miljoen euro. Het Centrum is vorig jaar in september geopend door koningin Maxima. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN. Dick Verboom (D66) stapt na de zomer op als wethou der van Vlissingen. Het publiek bestuurderschap past hem niet. Hij zegt zich meer manager te voelen. MIDDELBURG Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk blijft erbij dat Davy G. (29, Sluiskil) schuldig is aan verkrachting. BRESKENS. Vier mensen die woensdagochtend in Breskens zijn opgepakt door de politie, wor den verdacht van een inbraak bij het voormalige Husky Event aan de Catsweg in Groede, begin mei. De politie bekijkt momenteel of daarbij ook geweld is gebruikt. Dat zegt een woordvoerster van de politie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2