Licht glooit voor Sasse Cuyperskerk Voetbaltalenten keren terug naar Zeeland Laatste dagen van het schooljaar vallen zwaar Leerlingen van de basisschool zijn moe aan het eind van extra lang schooljaar. Juffen en meesters zorgen voor afleiding. P^NEIVIAIV/V vakantie, want zij zit op de mid delbare school." Hij trekt er een sip gezicht bij. „Dat vind ik niet eerlijk." Het warme weer van de afgelo pen tijd maakte de laatste school dagen extra zwaar, denkt Pascal Habets, vader van Mavin (6) en Maxwell (4). „Ze zijn uitgeput, merk ik. Ik moet ze uit bed halen, terwijl ze normaal altijd zelf op staan. Ze tellen af hoeveel dagen het nog is tot de vakantie en vra gen 's ochtends: 'moet ik nu wéér naar school?' Maar als ze er een maal zijn vinden ze het hartstikke leuk hoor. We gaan deze zomer een paar weken naar Thailand. Daarvan krijgen ze vast weer nieu we energie." Twee marktpartijen hebben in teresse om activiteiten in de kerk te ontwikkelen, vertelt Jan Vinke, eigenaar van communicatiebedrijf Recht door Zee in Sas van Gent en één van de initiatiefnemers van de stichting. „De kerk zal in elk geval een openbaar karakter houden", is het enige dat hij er ver der over kwijt wil. De interesse van de marktpar tijen is zo serieus dat Vinke met onder anderen oud-huisarts Frank Puylaert, bouwondernemer Frans van den Hemel en architect Guido Goethals de stap naar oprichting van een stichting durfde te zetten. Het idee is de kolossale kerk van de Elisabethparochie voor een symbolisch bedrag over te nemen, als er meer duidelijkheid is over een nieuwe invulling. Vinke wil daar nog geen termijn op plakken. „Na de vakantie gaan we verder in gesprek. Het heeft tijd nodig. Mis schien staan er ook wel meer par tijen op, nu we zover zijn." De spanningsboog is korter. Daar om zingen we veel liedjes, bewe gen we veel en spelen de kinderen veel buiten." Terwijl kinderen in het noor den en midden van het land al één of twee weken vakantie vie ren, moeten basisschoolleerlingen in Zeeland nog twee dagen naar school. Het schooljaar duurt net iets te lang, ziet ook invalleer- kracht Stephanie van der Linden van groep 5 en 6 op de Aventurijn. „De motivatie is soms ver te zoe ken: kinderen hangen op tafels of zitten voor zich uit te kijken. Met een grapje of een klopje op de schouder probeer ik ze ertoe te be wegen om toch weer aan de vol gende som te beginnen. We doen bewust wat vaker spelletjes of zin gen een liedje." En dat werkt: de kinderen heb ben zin in vakantie, maar vonden de laatste weken op school leuk, vertellen ze. Groep 8 was druk met de voorbereidingen voor de musical, die woensdagavond opge voerd wordt voor ouders, 's Mor gens mogen de andere leerlingen van de school alvast de generale re petitie meemaken. Storm van der Meijden (10) uit groep 6 heeft veel zin om op va kantie te gaan. „We gaan naar Frankrijk, naar een hele leuke cam ping. Maar de laatste weken op school waren leuk", zegt Storm. „We mochten vaak buiten spelen en keken soms film. We moesten natuurlijk ook nog rekenen, maar daarvoor kon ik me niet zo goed meer concentreren." Swen van Iwaarden (8) uit groep 5 kan niet wachten tot het schooljaar voorbij is. „Want dan gaan we bij de Efteling in een huisje slapen! Mijn zus heeft nu al 'We doen bewust wat vaker spelletjes of zingen een liedje' In groep 1 van kindcentrum De Aventurijn in Middel burg hangen drie kleuters tegen juf Katinka van den Dool aan. Een jongetje zit met met vuurrode wangen op een stoeltje. Zijn klasgenootje staart voor zich uit, met vingers in de mond. De kinderen zijn moe, weet Van den Dool. „Ik merk het de laatste twee weken heel erg. Ze kunnen moeilijk op hun beurt wachten, er gebeuren allerlei onge lukjes in de klas en ze zijn niet meer in staat om lang op te letten. SPORT 12 13 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DONDERDAG 16 juli 2015 Zeeland Snakken naar zomervakantie SAS VAN GENT. Voor de eind 2012 gesloten rooms-katholieke Cuy perskerk in Sas van Cent gloort licht aan de horizon. Een stichting is in oprichting om te helpen het monumentale godshuis uit 1892 nieuwe functies te geven. Francisca Statema (11) wordt geschminkt door Anna Stroomberg voor de musical van groep 8 van de Aventurijn. Op de achtergrond kijken Rona Kasse (11Noa Bogaerts (12) en Sofie Nouse (12) toe. foto Lex de Meester door Cornelleke Blok Stephanie van der Linden, juf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67