Kruiningen heeft zijn hart terug Laatste noodlokaal D'n Akker naar Krabbendijke 6 BEVELANDEN en THOLEN Het nieuwe techniekhuis in Goes 'De raming was 475.000 euro en het heeft uiteindelijk maar 459.000 euro gekost' In de regio Enquête provincie over gsm-bereik Spullen verkopen voor tien euro Herdenkingsconcert van stadsbeiaardier Prof op symposium over veiligheid Mijn dorp, mijn stad Tentoonstelling met Thoolse taferelen Met wethouders spreken over wijk iPhone en iPad voor slechtzienden De heringerichte Markt in Kruiningen met op de achtergrond de muziek tent. foto Marcelle Davidse door Willem Adriaansens Komt de koning ook?", vroeg een kind aan haar oma terwijl de aanne mer nog snel probeerde de Markt in Kruiningen van de laatste restjes vuil te ontdoen. „Nee, de koning komt niet", moest oma haar wachtende klein kind teleurstellen, maar wethou der Sinke was een waardige ver vanger. Onder toeziend oog van zo'n honderd belangstellenden Jaap Sinke, wethouder Reimerswaal heropende hij gisterochtend in een miezerregentje de Markt, die drie maanden volledig overhoop lag. Hij roemde in zijn toespraak het nieuwe plein en repte over een voornaam en volwaardig dorpscentrum; hij sprak over 'de nieuwe huiskamer van Kruinin gen.' Met een druk op de knop ont hulde de wethouder vervolgens de muziektent, die na 49 jaar weer terug is op de Markt. „En toch zijn we keurig binnen ons budget gebleven", aldus Sinke. „De raming was 475.000 euro en het heeft uiteindelijk maar 459.000 euro gekost." De Reimerswaalse wethouder noemde de herinrichting van de Markt een financiële uitdaging. „Maar uiteindelijk hebben we de middelen gevonden. Het geld komt voor een deel uit wat we zelf gespaard hebben, uit een potje van het Kruseveer, de gewone onder houdsbudgetten en voor een deel is er WMO-geld voor gebruikt. De Markt is nu volledig toegankelijk voor rolstoelen; aan allebei de kan ten zijn de stoepen weg." De nieuwe Markt zou nu aan trekkelijker moeten zijn voor het winkelend publiek. Naast de mu ziektent beschikt het plein voortaan over meerdere bankjes, fietsenrekken en een oplaadpunt voor E-bikes. Verder ligt er een suggestie-wandelpad, dat het auto verkeer wat moet afremmen. Binnenkort worden er leilindes geplant, die voor een groene aan vulling moeten zorgen. Dat laatste is volgens een bewoner van de Markt ook wel nodig. „Eerst keek ik vanuit huis tegen bomen aan. Die zijn voor deze herinrichting gekapt. Nu zie ik alleen maar lelij ke achterkanten van auto's." door Joeri Wisse WAARDE. Het ruimtegebrek van de Julianaschool in Krabbendijke wordt opgelost. De reformatori sche basisschool haalt binnenkort een overbodig noodlokaal van christelijke basisschool D'n Akker in Waarde naar Krabbendijke. De gemeente Reimerswaal is Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden Onze pruiken en haarwerken zijn televeren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Ook krullen en/of meerdere kleuren in één haarwerkzijn mogelijk. kapsalon| derrie r" werken Binnenhof 1,4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237, www.haarsalongerrie.nl bereid de tijdelijke unit voor de komende tien jaar aan de Julia naschool te geven, maar heeft geen geld om de boel te verplaat sen. Daarom moet de Julia naschool het transport en de aan sluitkosten van 20.000 euro zelf ophoesten. Wel heeft het college van B en W besloten 1500 euro aan leges voor het brandveilig gebruik voor haar rekening te nemen. Ook be taalt de gemeente het bestraten van het gat dat ontstaat na de ver plaatsing. D'n Akker is ook blij met de verplaatsing, omdat hier mee het schoolplein groter wordt. De verhuizing van de tijdelijke unit is indirect het gevolg van de sluiting van openbare basisschool D'n Bogerd in 2013. D'n Akker nam dit gebouw toen over, waar door de eigen noodlokalen overbo dig werden. Eén ervan is vorig jaar al naar de reformatorische Zandbaan in Rilland verplaatst. ZEELAND De provincie Zeeland wil met te- lecomproviders de gsm-dekking in kaart brengen. De partijen vra gen burgers om een enquête in te vullen over de ontvangst van hun mobiele telefoon. Vorig jaar september werd duidelijk dat noodnummer 112 op sommige plekken niet bereikbaar was. Pro viders willen weten of dat pro bleem nog bestaat. Invullen: zeeland.nl/mobieledekking MIDDELBURG In de hal en op de banen van Club Jeu de Boules aan de Kou- dekerkseweg 139/141 in Middel burg wordt zaterdag een rommel markt gehouden. De markt is te bezoeken van 09.30 tot ongeveer 15.00 uur. Toe gang kost een euro. Zelf spullen verkopen kan ook, voor tien euro krijg je een plek van tien vierkan te meter. Aanmelden en meer info: rommelmarkt@cjbm.nl GOES Jan Bezuijen, de beiaardier van Goedereede, bespeelt vandaag het carillon van de Grote- of Ma ria Magdalena Kerk van Goes. Hij brengt arrangementen ten ge hore van voormalig stadsbeiaar dier Sjoerd Tamminga uit het Goese Beiaardboek 1998. De Man- huistuin, aan de Singelstraat in Goes, is de beste plaats om het concert tussen 19.30 en 20.30 uur te beluisteren. Daar ligt ook het programmaboekj e. KORTGENE Hoe waarborg je als gemeente de sociale en fysieke veiligheid? Dat bespreekt prof. dr. I Helsloot op het jaarlijks symposium van de raad Noord-Beveland op 25 september in dorpshuis De Pompweie te Kortgene. Ook jeugdzorg komt aan bod. Het symposium begint om 14.00 uur. Prof. Helsloot had beleidsbe palende functies bij landelijke in stituten voor brandweer, ram penbestrijding en crisisbeheer sing. Reserveren via 0113-377312. THOLEN De Thoolse schilder Bap Leunis exposeert vanaf morgen in het Atrium van het Gemeentehuis in Tholen. Deze tentoonstelling heet 'Thools Licht' en bestaat uit schilderijen met herkenbare Thoolse taferelen. De expositie is te bezoeken tij dens de openingstijden van het gemeentehuis. Morgen is dat van 9.00 uur tot 12.30 uur. Op de website van de gemeente staan de openingstijden van het ge meentehuis op andere dagen. GOES Wethouders van de gemeente Goes houden vanavond tussen 18.30 en 19.30 uur een spreekuur voor buurtbewoners en onderne mers. Iedereen kan binnenlopen bij het wekelijkse spreekuur dat op donderdag plaatsvindt. Niet alle wethouders zijn altijd aan wezig. Wie een specifieke wet houder wil spreken, doet er goed aan zich aan te melden. Aanmelden: 0113 24 96 05 GOES Koninklijke Visio (expertisecen trum voor slechtziende en blin de mensen) organiseert vanmor gen van 10.00 uur tot 12.00 uur een informatiebijeenkomst. Hierbij staan de mogelijkheden van de iPhone en iPad voor men sen met een visuele beperking centraal. Geïnteresseerden kunnen bin nen lopen en vrijblijvend infor matie en advies krijgen. Voor jong en oud kan er een we reld aan mogelijkheden open gaan door digitale middelen zo als smartphones en tabiets. Visio geeft advies op het gebied van lezen, communiceren, oriën tatie en mobiliteit met digitale middelen. De locatie van de bij eenkomst is Stationspark 2 in Goes. GOES. Een school waar niet in hokjes wordt gedacht: dat moet het nieuwe techniekhuis in Goes worden. De Bouwopleiding Zeeland wil dat hun nieuwe gebouw aan de Industriestraat in 2016 klaar is. Vrijdag slaat Chris Rooze, oud-bestuursvoorzitter van de Bouwopleiding, rond 15.00 uur de eerste paal in de grond. Uiteindelijk moet het techniekhuis verschillende partijen uit de infra-, schilder-, afbouw-, en installatietechniek huisvesten. ROC Scalda werkt met hen samen om leerlingen zowel praktijk- als theorielessen op de zelfde locatie te geven. Daarbij moeten leerlingen makkelijk kunnen overstappen. „Als een leerling kiest voor het schildersvak en gaande weg merkt dat timmerwerk hem beter ligt, dan is de overstap zo ge maakt", aldus directeur Jan den Engelsman, foto Fierloos Architecten COLIJNSPLAAT Molenweg 3, 10.00-12.00 uur - Workshop Jam ko ken, vooraf aan melden GOES Stationspark 2, 10.00-12.00 uur - Informatiebijeen komst over iPhone en iPad voor slechtzienden en blinden 'S-HEER-HENDRIK- SKINDEREN Heer-Hendrik huis, 13.30 uur - Fietstocht 55+ (deelname gratis) van S.M.W.O. HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Hoef bladstraat 1,13.30 - 14.30 uur - Activi teiten in beweeg- tuin (inlooptrai ningen met bege leiding) KAMPERLAND Veerweg 15, 11.00-18.00 uur - Zomermarkt KAPELLE Annie M.G. Schmidtsingel 1 (plein), 19.00 uur Zomeravondcon cert Ons Genoe gen KORTGENE Molendijk 1, 11.00-16.00 uur - Bezichtiging Mo len de Koren bloem YERSEKE Koningin Juliana- haven, 10.00-12.00 uur - Zeeuws Wadlopen; Prin ses Beatrixhaven, 14.00-16.00 uur - Rondvaart mossel visserij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65