\nto* telecom Harmes fs ook in Westkapelle een klasse apart 13 Rentree op Zeeuwse velden zaterdag in duel tussen Zeeuws elftal en FC Dordrecht PttNEMA N/V Garuda Indonesia Renzo Roemeratoe (20) Oost-Souburg Eigenlijk zit ik bijna nooit in het kracht honk", zegt Renzo Roemeratoe op een toon die haast veront schuldigend klinkt. De rechtsback, het jongere broertje van Vlissin- gen-verdediger Milton Roemeratoe, maakte dinsdagavond op het veld van VCK indruk met een ge spierde torso, di to armen en been spieren als staalkabels. „Ik zit heel af en toe in het krachthonk om wat te fiet sen en doe dan wat aan cardio. Verder is het ge woon mijn bouw. Ik ben zo geboren, denk ik." Zó ongecompliceerd ligt het ook weer niet. Renzo Roemera toe (RCS, JVOZ en Sparta Rot terdam) moest zeven maanden - in het krachthonk - revalide ren van een knieblessure. „Er is een kniepees uitgehaald in mijn tijd bij Sparta. Daar ben ik nu helemaal van hersteld." De twintigjarige Roemera toe toonde zich dinsdag als een rechtsback met pit. „Ik kies vaak de aanval", typeert de aanwinst van Hoek zich zelf. „Ik ben snel, sterk en goed in de omschakeling." Toch lag er geen glansrijke carrière bij Sparta voor hem in het verschiet. Hij mocht vertrekken en dat zorg de niet alleen voor treurnis. „Ik heb bij Jeremy de Nooijer gewoond", ver telt Roemeratoe. „Dat was wel wennen. Zelf wassen, koken..." Een terugkeer naar Zeeland leek hem de beste optie, met in zijn achterhoofd de tegeltjeswijs heid dat het soms nodig is een stap terug te doen om er twee vooruit te kunnen zetten. „Ik heb gesprekken gehad bij ver schillende clubs, maar ik denk dat ik met Hoek de beste keuze heb gemaakt", klinkt het wat clichématig. „Al speelden ze nog in de topklasse toen ik rond was met de club, haha." Tom Wuyts (21) Krabbendijke oor Tom Wuyts was het weer even wen nen: trainen. Het was iets wat hij sinds eind mei niet meer had gedaan. Toen stond de 2i-jarige Krab- bendijkenaar voor het laatst op het veld, als belofte van NAC Breda. Daar moest de aanvaller echter vertrek ken. „Toen ben ik rond gaan kijken naar een nieuwe club in Zeeland", vertelt Wuyts, een speler die zichzelf om schrijft als een jongen 'met een sterke mentali teit en veel loopvermo- Zijn contacten in Zeeuwse waren goed. „Ik heb, net als Bjarne, Brian en Renzo, een JVOZ-verleden. Je ziet een hoop jongens die daar ook hebben ge zeten nu in Zeeland in de hoofd-, eerste- of tweede klasse spelen. Sommigen spreek ik nog regelmatig." Wuyts vond zelf on derdak bij zaterdag-eer steklasser Kloetinge. Nu hij komend seizoen weer in Zeeland actiefis, na zijn jeugdjaren bij Krabbendijke en JVOZ, kwam hij in aanmerking voor het Zeeuws elf tal. „Wij zijn het Zeeuwse voetbal altijd blijven volgen, maar in Zee land zijn ze ons dus ook niet ver geten", zegt hij, terwijl hij De Vreeze, Roemeratoe en Meul- meester één voor één aankijkt. „Maar ik denk dat wij vieren allemaal een toekomst bij een bvo nog niet uit ons hoofd heb ben gezet. Ik wil zelf dit jaar een vaste waarde worden bij Kloetin ge, het team op sleeptouw ne men, kampioen worden en dan een stap maken naar bijvoor beeld een topklassen" oud-ploeggenoten. Meulmees- ter: „Renzo, Tom en ik hebben bij de JVOZ nog samenge speeld. We hebben nog steeds een groepsapp van de Bi van toen. Het is mooi dat we elkaar nu weer tegenkomen." Harmes was eigenlijk van plan om rustig te starten. Toch liep hij na de eerste ronde van 1700 meter aan kop van een groep, waarin zich ook onder anderen Eric Goos- sen, Ralph Wiessner, Adriaan Kleppe en Patrick de Vos hadden genesteld. Op kleine afstand volg den Wim van Sparrentak, Arjan Beije en master Adrie Faes. „Het ging zo makkelijk in de tweede ronde dat ik er toch maar vandoor ben gegaan", zei Harmes nader hand. En dat terwijl hij vandaag een wedstrijd over 1500 meter voor het Runnersworldcircuit moet lopen in Rotterdam. Na vijf ronden van 1700 meter pakte Harmes zijn tweede zege voor het PZC-stratenloopcircuit in een tijd van 28.08 minuten. Huub van Noorden, die de zware trail nog in de benen had, eindig de knap op de tweede plaats. Hij had bijna twee minuten achter stand op winnaar Harmes. Ralph Wiessner kwam in de slotkilometers goed naar voren en liet Adriaan van Keulen en Menno Mud achter zich. Wiessner werd derde overall en pakte en passant de overwinning in de categorie masters H35. Monique Verschuure had ge hoopt een gelijke tegenstander te treffen in Westkapelle, maar Sabi ne van de Reijt uit Breda was een maatje te groot. Dat was ook niet zo gek. Reijt was al eerder Neder lands kampioen op de 3000 meter indoor en stond diverse keren op het podium bij nationale crossen en Nederlandse kampioenschap pen op de baan. Aardige test Omdat er momenteel in Bra bant vrijwel geen wedstrijden zijn, had Van de Reijt de keus ge maakt om naar Westkapelle af te reizen. Bovendien was het een aar dige test na enig blessureleed. Van de Reijt ondervond weinig hinder van haar kwetsuur, zegevierde en realiseerde een tijd van 30.56 mi nuten. Ze finishte ruim drie minu ten voor Verschuure die door haar tweede plaats wel de leiding in het tussenklassement van het PZC Stratenloopcircuit behoudt. Sabine van de Reijt uit Breda is bij wedstrijd over 8,5 kilometer maatje te groot voor Monique Verschuure Korfbalster Loura Kleinepier, vo rig jaar derde in het circuit, deed goede zaken door op de derde plaats te finishen. Oorspronkelijk zou ze niet meedoen aan het cir cuit maar doordat de stratenloop in Zoutelande verschoven is naar 5 augustus komt ze toch aan de vijf vereiste wedstrijden. Nicole Loeve uit Helmond hield Annet van der Linde achter zich, die op haar beurt Andrea van der Sluije en de Duitse Elisa Lea Kampf voor bleef. De vierde wedstrijd bij voor de achttiende editie van het PZC-Stratenloopcircuit is volgen de week (22 juli) in Burgh-Haam- stede. Daarna volgen nog wedstrij den in Vlissingen (29 juli Boule vardloop) en Zoutelande. DONDERDAG 16 JULI 2015 als prof blijft het ultieme doel door Sjaak Sinke WESTKAPELLE. Er stond in het PZC Stratenloopcircuit opnieuw geen maat op Erwin Harmes. Nadat de Middelburger vorige week in Dom burg al de sterkste was, won hij gis teravond ook de wedstrijd in West kapelle. Harmes liet een tijd van 28.08 minuten noteren bij de loop over 8,5 kilometer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61