23 mei Dag van het Verloren Kind i Muziek tussen de monumenten U 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Introductie voor eersteklassers 'Het zou mooi zijn als er ieder jaar op deze dag nieuwe monumenten worden onthuld' In de regio Enquête provincie over gsm-bereik iPhone en iPad voor slechtzienden Jonge topmusici spelen 'klassiek OK!' Herdenkingsconcert van stadsbeiaardier Mijn dorp, mijn stad 54ste Visserijdagen gaan weer van start La Boule terug op het oude nest Weidevogels zijn hier weer welkom Burgemeester Rabelink en Anne van Mil. foto Dirk-Jan Gjeltema door Marcel Modde ZIERIKZEE. Tobian 29 december 2012, Mart 29 juli 2009, Barry 23 au gustus 2994, René 13 mei 1963. Kin deren die geen lang leven waren gegund, maar een onuitwisbare in druk hebben achtergelaten. Vier van de inmiddels 25 namen die staan gegraveerd op hangslotjes aan het speciale hek van de Stich ting Enna. Het begin van nog veel meer, hoopt initiatiefnemer Anne van Mil. Het monument dat de stich ting 23 mei oprichtte in Zierikzee, krijgt mogelijk navolging in meer dere plaatsen in het land. „We zijn door een aantal mensen bena- Anne van Mil, Stichting Enna derd dat ze ook zoiets willen heb ben. De kunstenaar die ons hek heeft gemaakt, wil niet dat er over al kopieën verschijnen, maar hij is wel bereid voor iedere plek een ei gen uniek monument te ontwer pen", zegt Van Mil. De stichting heeft 23 mei uitge roepen tot Dag van het Verloren Kind. Iedere zaterdag voorafgaand aan die datum wordt een herden king gehouden bij het monument aan de Koning Gustaafweg. Van Mil: „En het zou mooi zijn als er ieder jaar op deze dag weer nieu we monumenten kunnen worden onthuld in het land." Burgemeester Gerard Rabelink vindt het als kersverse ambassa deur van Stichting Enna 'belang rijk dat dit verder gaat dan Schou- wen-Duiveland'. „Als burgemees ter word ik wel eens geconfron teerd met ouders die bij een onge luk hun kind hebben verloren. Ik vraag ze dan altijd of ze behoefte hebben aan een eigen monumen tje. Sommigen willen dat, ande ren niet. Mensen die een kind moeten missen, of dat nu door een ongeluk, ziekte of een andere oorzaak is, zoeken iets voor vast. Dat is de symboliek van de slotjes. En het brengt ook lotgenoten bij elkaar." Dat is het primaire doel van de stichting, benadrukt Van Mil. „Het monument is een mid del. Waar het om gaat, is dat men sen elkaar ontmoeten en kunnen ondersteunen. Het hek heet niet voor niks 'Samen'." De bedoeling is in oktober een eerste lotgeno- tendag te houden. Stichting Enna is nog op zoek naar fondsen en sponsoren om de plannen verder uit te werken. Ook is nog 800 euro nodig voor twee marmeren banken en een conife- renhaag bij het monument. ZIERIKZEE. Het festival Muziek Monumentaal in Zierikzee wordt dit jaar grootser en uitgebreider dan ooit. In verband met de twin tigste editie is niet alleen het pro gramma naar een hoger peil ge tild, ook begint het evenement een dag eerder: op donderdaga vond 10 september. Die aftrap vindt plaats in de Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden Onze pruiken en haarwerken zijn televeren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Ook krullen en/of meerdere kleuren in 0 n één haarwerkzijn mogelijk. kapsalon| derrie h.^a—ar w erken Binnenhof 1,4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237, www.haarsalongerrie.nl SS Weverij in 'een Frans sfeertje'. Vrijdagavond is er een exclusief (voor een beperkt aantal bezoe kers) optreden op de zolder van het Gravensteen. De hoofdmoot gaat zoals gebruikelijk hand in hand met de Open Monumenten dag (12 september). Die zaterdag biedt een afwisseling van muziek genres en stijlen. De concerten vinden zowel buiten als binnen plaats. Buitenlocaties zijn het Ha venplein, de Schuithaven en het Maarplein, binnenlocaties enkele kerkgebouwen en een drietal gro tere monumenten in de stad. De 'spetterende slotact' op het Haven plein is voor het Vintage Jazz Or chestra, waarin twee uit Zierikzee afkomstige professionals meespe len. Vooraf en in de pauze zullen merkwaardige wezens de binnen stad bevolken. Het programma omvat tevens een 'Tour de Chant' die onder meer Burgh-Haamstede en Renesse aandoet. ZIERIKZEE De provincie Zeeland werkt met telecomproviders samen om de gsm-dekking in kaart te breng en. De partijen vragen burgers een enquête in te vullen over de ontvangst van hun mobiele tele foon. Vorig jaar september werd duidelijk dat noodnummer 112 op sommige plekken niet bereik baar was. Providers willen weten of dat probleem nog bestaat. www.zeeland.nl/mobiele dekking GOES Koninklijke Visio (expertisecen trum voor slechtziende en blin de mensen) organiseert vanmor gen van 10.00 uur tot 12.00 uur een informatiebijeenkomst. Hierbij staan de mogelijkheden van de iPhone en iPad voor men sen met een visuele beperking centraal. Geïnteresseerden kunnen bin nen lopen en vrijblijvend infor matie en advies krijgen. De loca tie van de bijeenkomst is Sta tionspark 2 in Goes. OUDDORP In recreatieruimte De Overkant in Ouddorp spelen vanavond twee jonge topmuzikanten. Niek Baar (24 jaar) en Elsbet Remijn (27 jaar) spelen in 'Klassiek OK!' werken van Bach, Beethoven en Pablo de Saraste. Beide muzikan ten zijn, ondanks hun leeftijd, in ternationaal bekroonde musici. Het concert begint om 20.00 uur aan de Dijkstelweg 33 in Oud dorp Een toegangskaartje met drankje kost 17,50 euro. GOES Jan Bezuijen, de beiaardier van Goedereede, bespeelt vandaag tij dens de koopavond het carillon van de Grote- of Maria Magdale- na Kerk van Goes. Hij speelt arrangementen van voormalig stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga uit het Goese Beiaard- boek 1998. De Manhuistuin, aan de Singelstraat in Goes, is de bes te plaats om het concert tussen 19.30 en 20.30 uur te beluisteren. Daar ligt ook het programma boekje. BRUINISSE De 54ste editie van de Visserijda gen in Bruinisse beginnen van middag. Het feest barst los op het moment dat Miss Visserij 2015 in de haven van Bruinisse aankomt, wat ongeveer rond 14.00 uur zal gebeuren. Daarna zijn er gekookte mosse len verkrijgbaar op het Haven plateau en is er onder meer een kleinschalige braderie op de Oudestraat. Meer informatie: www.visserijdagen-bruinisse.nl DREISCHOR Na een tijdje in Zierikzee geves tigd te zijn geweest, is interieur- en cadeaushop La Boule terug op het oude nest. De woonwin kel van Hans en Joke van der Wekke is gevestigd aan de Bo- gerdweg 17 in Dreischor. Daar is een breed assortiment te vinden met een extra accent op stoffen. Ook voor interieuradvies kun je bij La Boule terecht. De winkel is donderdag, vrijdag en zater dag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. www.laboule-interieur.nl. ZIERIKZEE Plan Tureluur is geslaagd, zegt Natuurmonumenten. Het samen werkingsproject tussen diverse natuurorganisaties en de provin cie leverde vorige jaar gloednieu we broedgebieden voor weidevo gels op. De provincie wil zo het verlies van zandplaten in de Oos- terschelde compenseren, en dat lukt: nu broeden er 17 gruttopa ren, die steeds zeldzamer wor den. Ook hebben visdiefjes, bont- bekplevieren en kleine plevieren een nestje gemaakt. De vogels zijn te zien vanuit speciaal aange legde uitkijkpunten. Zo geeft uit kijkpunt Koekeloere aan de Gast- huisdreef goed zicht over de Zie- rikzeese weidevogels aan de noordzijde. Ten zuiden van Zie rikzee staat uitkijkpunt Kiekuut aan de Havenweg. ZIERIKEE. Aankomend eersteklassers kregen gisteren vast een intro ductie op hun eerste lesjaar op de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. Ruim tweehonderd vmbo-, havo- en vwo-brugklassers kregen een rondleiding door het schoolgebouw en maakten alvast kennis met hun aanstaande klasgenoten en mentor. Ook werd er een quiz gedaan, waar de jongeren bijvoorbeeld werd ge vraagd of ze wisten waar je heen moet als je ziek bent. Daarnaast kre gen ze een handleiding mee met uitleg over de school en een lijst met benodigdheden om begin september aan hun eerste jaar middelbare school te kunnen beginnen, foto Dirk-Jan Gjeltema. BRUINISSE Centrum, 13.00 uur: Start Visserij - dagen; BURGH-HAAMSTEDE Betonnen uitkijk toren, 19.00 uur: Excursie Meeu wenduinen; Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles; 19.30 uur: Zangver eniging Zilt; 19.30 uur: Bridge; Mu seum de Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Scheepsmodellen en attributen van oud-Westenschou- wen; ELLEMEET Dorpshuis, 19.30 uur: Dansclub The Four Seasons; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilopen; RENESSE Dorpshuis 9.00-12.00 uur: Schilderclub, Ate lier Uit de Kunst, 10.30-16.00 uur: Zomerexpositie; 13.30 uur Biodanza voor senioren, 19.30 uur: Biljar ten; Jacobuskerk, 20.00 uur: Concert Kaleidoscope; SEROOSKERKE De 'Praet'-tuin, 13.00-17.00 uur: Open tuin; Schelp- hoek, 9.00 uur: Ka- jaktocht op de Oosterschelde, 13.00-17.00 uur: Openstelling van de kerk; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 11.00-17.00 uur: Zo merexpositie; Ha venplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt; ZONNEMAIRE Haven van Bom- menede, 13.30-16.30 uur: Yoga en survival- tocht naar Veer mansplaat; Gerhard Kornelis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58