Best lui Eruit Simone en Patrick genieten van strandhuisje ZEELAND 9 Hun absolute favoriet is een dag naar het strand. En dan niet het dagje strand waarbij er ge zeuld of gesjouwd moet worden met zware koelboxen of zwaar be laden bolderkarren. Nee, de toe komstige ouders bevinden zich in de luxe positie dat ze zonder bagage al fluitend, zonder zweet op het voorhoofd, de duinen kun nen beklimmen; Simone's ouders bezitten een strandhuisje op het strand bij Dishoek waar ze regelmatig te vinden zijn. Het stel is in het dagelijks leven vrij sportief en brengt hun tijd, ook in de zomer, graag sportend door. Voor Simone zit dat er nu even niet in, maar pakt over een tijdje haar potje tennis en rondje hardlopen weer op. Patrick pakt de racefiets en doet graag een 'rondje Veerse Meer'. Een minder sportieve, maar zeker niet min der leuke, manier van de tijd doorbrengen is 'het dagje Ant werpen' met wat 'gewinkel', aan sluitend terrasje pakken en lek ker een hapje eten. Patrick houdt van eten. Het ultieme genot voor hem: barbecueën op het strand. Let wel, met eigen gevangen vis of zelf geraapte mosselen. Toch weer dat strand hè. „Ja, in derdaad. Als we hier op het strand zijn, dan voelt het ook ge woon als vakantie. We noemen het niet voor niets Costa del Dis hoek." ij doen vooral heel weinig", lacht Frans van der Lin de uit Roosendaal. Hij zit met zijn twee zoons, Ar thur en Julius, in een strandhuisje bij Dishoek. Is van een vriendin van Frans. Van der Linde, van ori gine uit Zeeland, vertoeft regelma tig op het strand. Nu blijft het drietal een week. In het dagelijks leven is Frans, zo zegt hij zelf, al tijd heel druk met onder andere sporten, 'dingen in huis en van al les en nog wat'. „Das heel frap pant. Als ik dan hier kom, dan schakel ik uit. Je wordt hier van de buitenlucht ook erg rozig. Ik ben best wel lui als ik hier ben." Zijn zoon Arthur valt 'm even in de re de. „We gaan niet echt naar de stad ofzo. Beetje voetballen, beet je zwemmen, maar geen echte uit stapjes", aldus de tiener. „Ik ga hier trouwens altijd wel een rond je rennen hoor", bekent Frans. De vakantie is voor de Zeeuw een aardige combinatie van uit en thuis. „Het is eigenlijk maar een uurtje rijden. Je laadt je spulletjes in de auto, rijdt thuis weg, komt hier over de duinen en bent weer thuis." 'Als ik dan hier kom, dan schakel ik uit. Je wordt hier van de buitenlucht ook erg rozig' Klaar voor vertrek. De fa milie Broersen uit Zwol le wacht tot moeder de sleutel van hun huisje heeft ingeleverd. Hun gezinswa gen staat met draaiende motor zachtjes te ronken voor de recep tie van camping de Paardekreek in Kortgene. Vader Floor Broersen laat zijn arm losjes uit het raam pje hangen. Jazeker, hij kan nog net wat vragen beantwoorden. In één woord 'prima'. Zo omschrijft hij het verblijf op het vakantie park aan de haven van Kortgene. Ze hebben een druk programma gehad. „We zijn een middagje naar vrienden geweest. Daar heb ben we op het strand bij Cadzand haaientanden gezocht én gevon den. Een hele grote hè." Het be zoek aan Zeeland was hun eerste. De verwachtingen die ze hadden aan de vakantie zijn ruimschoots waargemaakt. Een ontspannen tijd hebben met het gezin, dat was alles wat ze wilden. „Weet je, gewoon effe lekker eruit zijn met z'n viertjes, dat is gewoon het be langrijkste. Effetjes weg zijn, van huis", benadrukt Broersen. Komt er een vervolg? Ja, hij denkt het wel, gaat er wel vanuit. 'Weet je, gewoon effe lekker eruit zijn met z'n viertjes, dat is gewoon het belangrijkste' Oostkapelle DONDERDAG 16 JULI 2015 Costa del Dishoek 0iN QuiT w Frans van der Linde met zijn zonen Julius (I) en Arthur Floor Broersen W Meer agendanieuws op onze website Visserijdagen in Bruinisse archieffoto Ronald den Dekker ke met uitzicht over Nationaal Park de Oosterschelde en vogelrijke gebieden. Start vanaf 11.00 uur, de gehele dag door. Locatie: Steenweg 13a, op het grote P-terrein bij de rotonde. Bruinisse Visserijdagen. Locatie: Centrum en Ha venplateau, van 13.00 tot 00.00 uur. Bruinisse Demonstratie mosselen koken bij Brusea visserijmuseum en oudheidkamer. Loca tie: Oudestraat 23, 11.00 tot 16.00 uur. Zierikzee Weekmarkt. Locatie: Havenplein, van 9.00 tot 16.00 uur. Burghsluis Familierondvaart met de Onrust. Loca tie: Nieuwe Havenweg, van 11.00 tot 12.30 uur. Kijk op www.ms-onrust.nl. Burgh-Haamstede Toeristische markt. Locatie: Noordstraat Ring, van 12.00 tot 20.00 uur. Middelburg Weekmarkt. Locatie: Markt, van 9.00 tot 16.00 uur. Domburg Beach Yoga op het strand. Deelname: 8 euro pp. Locatie: Strandovergang Water toren Oost, van 9.30 tot 10.30 uur. Seizoensmarkt. Locatie: Dorpsstraat, van 10.00 tot 19.00 uur. Vrouwenpolder Flow Yogales in Subtropische tuin Fort den Haak. Bel of mail om te reserveren: telefoon 06 - 14287539 of e-mail: letzyoga@gmail.com. Locatie: Fort den Haakweg 38, van 10.00 tot 11.00 uur. Middelburg Rondleiding Abdijcomplex Middelburg. De rondleiding start in de hal van het Zeeuws Museum (gevestigd in het Abdij complex). Kaarten verkrijgbaar bij alle Zeeuwse VVV's, het Zeeuws Museum of direct on line via www.vvvzeeland.nl (tabblad 'E-tickets'). Locatie: Abdij 3-4 (Zeeuws Museum), 11.15 tot 12.45 uur. Middelburg Orgelconcert op het historische De Rijc- kere-orgel in de Oostkerk. Locatie: Oost kerkplein 1van 12.30 tot 13.00 uur. Zoutelande Musical Highlight Show. Dans en enter tainment voor het hele gezin. Locatie: Langstraat, van 19.00 tot 21.00 uur. Vlissingen Stadswandeling Vlissingen o.l.v. een gids. Deelname: 6 euro pp (kinderen t/m 12 jr. 3 euro). Kaarten verkrijgbaar bij de VW of online via vvvzeeland.nl/e-ticke- ting. Locatie: Spuistraat 46 (VVV Vlissin gen), van 13.30 tot 15.00 uur. Oostkapelle Toren beklimmen en open kerk Oostka pelle. Bezoek kerk: gratis. Toren beklim men: kinderen 0,50 euro en volwasse nen 1,50 euro. Locatie: Waterstraat 1, van 19.00 tot 20.00 uur. Breskens Rondvaart naar de zeehondjes. Locatie: Keerdam 1Kijk voor meer informatie op www.defestijn.nl. Breskens Demonstratie glasblazen. Locatie: Dorp straat 10, van 14.00 tot 15.30 uur. Cadzand-Bad Educatieve middag garnalenvissen en uit leg over de zee en strand. Deelname: 5 euro pp. Locatie: Moio Beach, Vlaming polderweg 3a (Duinovergang 9), van 14.00 tot 15.30 uur. Simone en Patrick Nieuwenhuize aan hun Costa del Dishoek foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38