Vijf tips Antwerpse familie wil vlees uit eigen slagerij Met dikke buik niet naar het buitenland 8 ZEELAND Niet iedereen kan of wil naar Zuid-Frankrijk of Spanje. En in Zeeland kun je ook een mooie zomer hebben. Een thuisblijver geeft elke dag tips. Dag strand bij het strandhuisje Hardlopen of stuk fietsen Dagje uit naar Ant werpen Terrasje pakken en hapje eten Barbecueën op strand met eigen vangst „Gisteren zaten we nog aan de kreeft in de haven bij Kats", ver telt Vivian ('iedereen noemt me Vief) Kerschot uit Antwerpen. Ze is samen met haar man Jan en kleinkinderen Aline en Mattias Ka- nora aangemeerd in de haven van Kortgene. Hun jacht de 'Cassis', vernoemd naar hun vorige hond, ligt met haar achtersteven in de zon, waardoor de vakantiegangers kunnen genieten van een zonover goten diner. Samen oogt het stel Kerschot als een showbizzkoppel, maar dan zonder de kapsones; 'Vief met haar grote zwarte zon nebril, nippend van een glaasje wijn, en Jan met een dikke 'Ciga- rillo' in zijn mondhoek. Hun le ven thuis heeft echter niets show- bizz-achtigs. Hij is slager en zij werkt mee in de eigen zaak die ze runnen. „We nemen altijd ons ei gen vlees mee, omdat we kwali teit gewend zijn", legt de slager uit. Aan boord is er niet veel plaats voor boodschappen, maar vlees uit eigen slagerij mag nóóit ontbreken. Vivian geeft aan ook tijdens de vakantie lekker en goed te willen eten. Ze houden van af wisseling en eten daarom ook re gelmatig buiten de deur. „De ene avond aan boord, de andere in een restaurant", zegt de slager lachend terwijl hij aan zijn sigaar lurkt. Zit de 'jachthond', zoals de Antwerp se haar hond op hun jacht haar gekscherend noemt, ook in een restaurant aan tafel? „Nee, dat niet, maar hier zit Caramel er ge zellig bij. Net als thuis." Het aftellen is be gonnen. Eind au gustus is Simone Nieuwenhuijze uit Goes uitgere kend. Dan ver wachten zij en haar man Patrick hun eerste kindje. Ze blijven thuis deze zomer, want tja, op va kantie met zo'n dikke buik is al les behalve praktisch. Balen? Ach nee, wat hen te wachten staat is zó indrukwekkend, dat ze het niet in hun hoofd halen het als jammer te bestempelen niet op reis te kunnen gaan. Ze zijn be zig met voorbereiden op de beval ling en wat daarna komt, dus een trip naar het buitenland, nee dat komt eigenlijk niet in ze op. „Een vakantie komt wel weer", aldus de Nieuwenhuijzetjes. Zijn ze er klaar voor? Hoe zien ze het ouderschap voor zich? „Ik weet het eigenlijk niet", zegt Si mone. „Meemaken, beleven en er bij zijn", vult haar eega haar aan. Simone knikt bevestigend. „We zien het wel", zegt de zelfstandig onderneemster uit Goes nuchter. Omdat ze een eigen zaak heeft, een winkel in lingerie en badmo- de, probeert Simone haar zwan gerschapsverlof zo lang mogelijk uit te stellen en door te werken. Nu werkt ze nog vijf dagen, maar in augustus gaat ze minderen. Het wordt inderdaad wel zwaar. „Vanaf vorige week rust ik 's mid dags van drie tot vijf en daarna werk ik nog even en sluit ik de boel af." De luxe tussendoor even een uiltje te kunnen knappen kan Si mone zich permitteren, omdat ze boven de winkel woont én om dat ze personeel heeft dat het roer dan van haar overneemt. Na de bevalling kan het wonen bo ven de winkel ook nog wel eens mooi van pas komen. Na een zwa re nacht bijvoorbeeld. Kan ze nog even een uurtje terug om bij te tanken. Ook Patrick zal haar daar in gaan ondersteunen. Hij werkt momenteel drie dagen als fysio therapeut en kan daarnaast bij springen in de winkel op momen ten dat het Simone even niet lukt. Ideaal, zo vinden ze zelf. „Toevallig komt het zo uit", zegt Patrick. Hij is net afgestudeerd. Mag voor drie dagen blijven wer ken op zijn stageadres en kan zijn vrouw dus ontlasten zowel voor als na de bevalling. Zo ver is het nog niet. Ze proberen tot die tijd nog te genieten van dingen die ze saampjes kunnen doen, want, en dat realiseren ze zich ook wel, dat zal na de bevalling wel veranderen. Agenda door Winnie de Witte-van Dam KORTCENE. Tja, wat eten ze van daag eigenlijk? Ze kunnen er geen eenduidig antwoord op geven. Op de borden liggen restjes van een soort uienprutje in een jusachtige substantie. Wat ze gisteren aten laat echter niets aan de verbeel ding over: kreeft. Jan en Vivian Kerschot uit Antwerpen smullen met hun kleinkinderen Aline en Mattias op hun jacht de 'Cassis' in de haven van Kortgene. foto Johan van der Heijden Zwanger aan de door Winnie de Witte-van Dam Op de skelter naar de Plompe Toren archieffoto Ronald den Dekker Oud-Vossemeer Weekmarkt. Locatie: Raadhuisstraat, van 7.30 tot 12.00 uur. Sint-Annaland Weekmarkt. Locatie: Havenplein, van 13.00 tot 16.00 uur. Heinkenszand Weekmarkt. Locatie: V.d. Biltplein, van 8.00 tot 12.00 uur. Wemeldinge Reptielen voederen bij Dierenwinkel We meldinge. Aanvang 16.00 uur. Reserve ren via www.wemeldin- ge.info/zomerprogramma. Locatie: Westelijke Kanaalweg 47, van 16.00 tot 18.00 uur. Yerseke Sportvissen met M.P.S. Beatrix 2 op de Oosterschelde. Afvaart om 8.00 uur. Het schip is om 16.00 uur terug. Reser veren gewenst via e-mailadres info@sportvisserijbeatrix.nl of telefoon 06-22476960. Locatie: Meerpaal 20. Colijnsplaat Zelf zomerfruit plukken bij de Zelfpluk- kerij. Meer informatie www.zelfplukke- rij.nl. Locatie: Molenweg 3, van 13.00 tot 17.00 uur. Colijnsplaat Workshop Jam koken. Vooraf aanmelden via telefoon 06 - 23167389. Meer infor matie www.zeifplukkerij.nl. Locatie: Molenweg 3, van 10.00 tot 12.00 uur. Colijnsplaat Zeehondentocht met Sportvisserij Zoe- teweij v.o.f. Reserveringen en afvaarttij- den op www.zoetewey.nl of tel. 0113-695462. Locatie: Visserijweg 1 van 10.30 tot 13.00 uur. Kortgene Bezichtiging Molen de Korenbloem. Meer info via www.molenkortgene.nl. Lo catie: Molendijk 111.00 tot 16.00 uur. Kamperland Zomermarkt en vrijmarkt voor kinderen (op het Alexiaplein). Meer informatie op www.ondernemend- kamperland.nl. Locatie: Veerweg 15, 11.00 tot 18.00 uur. Kamperland Dagje Zierikzee per boot. Locatie: Sop- hiaboulevard (Roompot Beach Resort), van 11.00 tot 17.30 uur. Kijk voor meer info op www.frisiarond- vaarten.nl. Serooskerke (S) Kajaktocht op de Oosterschelde. Vanaf 15 jaar. Voor uitgebreide info en aanmel den via email info@outdoorinspiration.nl of 06-20526380 Locatie: Schelphoek, van 13.00 tot 18.00 uur. Serooskerke (S) Open tuin bij De 'Praet' tuin. Locatie: Oude Zandweg 1113.00 tot 17.00 uur. Zonnemaire Duo-excursie naar Veermansplaat: yoga en survivalexcursie. Locatie: Haven van Bommenede 1, 13.30 tot 16.30 uur. E-mail: info@yogastudiozeeland.nl of telefoon 0111 -450524/06-51244153. Burghsluis Mini-cruise tussen Burghsluis, Colijns plaat en Zierikzee. Het is mogelijk om de hele tocht mee te varen of naar één van de aanlegplaatsen te fietsen en een stuk mee te varen. Vertrek Burghsluis 13.45 uur, vertrek Colijnsplaat 15.30 uur, vertrek Zierikzee 16.30 uur. Locatie: Nieuwe Havenweg in Burghsluis. Kijk voor meer info op www.ms-on- rust.nl. Westenschouwen Skeltertocht naar de toren van Koudeker-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37