Boosheid over kermiscamping Transvision spant zaak aan tegen gemeenten 6 WALCHEREN Door de regen naar de rommel Bedrijf legt zich niet neer bij de beslissing dat vanaf september het doelgroepenvervoer door (TCR) wordt uitgevoerd In de regio Enquête provincie over gsm-bereik iPhone en iPad voor slechtzienden Spullen verkopen voor tien euro Ons Genoegen start met bouw clubhuis Mijn dorp, mijn stad Orgelconcert in de Oostkerk Moderne kunst in eeuwenoud gebouw Troubadour op het strand en de markt W T(S* Vorig jaar is het veld aan de Commandoweg nieuw ingericht voor de her denking van de Geallieerdenlanding, 70 jaar geleden, foto Lex de Meester door Claudia Sondervan VLISSINGEN. De kermiswagens stal len op het herdenkingsveld van Un cle Beach aan de Commadoweg is zeer respectloos naar de oudstrij ders en nabestaanden, stelt D66 in raadsvragen aan het college van Vlissingen. De kermiskaravaan moet daar zo snel mogelijk weg en mag daar nooit meer bivakkeren. Omwonenden mopperen ook. De klachten verwonderen wethouder Sem Stroosnijder. „De wagens staan daar sinds mensenheugenis. Ook toen het beeld van de com mando daar nog stond. We maken elk jaar afspraken met de ker misexploitanten. Zij gaan repect- vol om met die plek en laten het bij mijn weten netjes achter. Het is ook de enige plaats waar we rio lering, water en elektriciteit kun nen bieden. Het kost te veel geld om dat elders te installeren." Twee weken geleden, tijdens festi val Onderstroom, klaagden raads leden en burgers ook over arties ten die hun auto's onder de vlag- gemasten op het landingsmonu ment zelfbij de Oanjemolen par keerden voor een locatievoorstel ling. Stroosnijder kan zo niet zeg gen of daar toestemming voor was verleend. In de raadsvergadering van van avond stellen PSR en POV ook vra gen over de klagende horecaonder nemers op het Bellamypark die een paar dagen geleden van de ge meente hoorden dat ze hun terras sen moeten inperken voor de ker mis. Dat is laat, erkent Stroosnijder. Voortaan meldt de gemeente bij het uitkomen van de evenemen tenkalender in november al wan neer de terrashouders moeten in schikken voor straatvertier. door Emile Calon MIDDELBURG. Vervoersbedrijf Trans vision uit Rotterdam spant een kort geding aan tegen de Walcher- se gemeenten. Het bedrijf legt zich niet neer bij de beslissing van de gemeenten dat vanaf 1 september het doelgroepenvervoer door Taxi Centrale Renesse (TCR) wordt uit gevoerd. Transvision en Connexxion wil den ook dat vervoer voor hun reke ning nemen, maar de gemeenten hebben voor TRC gekozen. Omdat Transvision het kort geding heeft aangespannen, kunnen de ge meenten niet per t september het groepsvervoer zoals Wmo en leer lingen-vervoer overdragen aan TCR. Als niemand iets van ons juist gezien worden Onze pruiken en haarwerken zijn televeren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Ook krullen en/of meerdere kleuren in één haarwerk zijn mogelijk. W^Ê kapsalon| icrric -kon t m[\ Binnenhof 1,4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237, www.haarsalongerrie.nl^ Het kort geding dient aanstaan de vrijdag en de rechtbank doet mogelijk binnen twee weken een uitspraak. De gemeenten willen echter niet vooruitlopen op een eventuele uitspraak. Bovendien be staat de kans dat bij een verlies een van de partijen in beroep gaat. Om die reden is er met de huidige vervoerders; TCR, BlOS-groep, Taxi Blaakman en Connexxion, af gesproken dat ze na t september nog hun werkzaamheden voort zetten, aldus Cindy de Jonge van de gemeente Middelburg. De Walcherse gemeenten wil den per 1 september ook het groepsvervoer logistiek onderbren gen bij de Gemeentelijke Vervoers- centrale Zeeland. Die centrale is opgezet door de Bevelandse en Zeeuws-Vlaamse gemeenten en regelt de afzonderlijke ritten. Door de rechtszaak tegen de ge meenten wordt daar nu ook voor lopig van afgezien, maar door het uitstel van de nieuwe regeling kunnen de drie Walcherse ge meenten wel te maken krijgen met hogere kosten. MIDDELBURG De provincie Zeeland werkt met telecomproviders samen om de gsm-dekking in kaart te breng en. De partijen vragen burgers een enquête in te vullen over de ontvangst van hun mobiele tele foon. Vorig jaar september werd duidelijk dat noodnummer 112 op sommige plekken niet bereik baar was. Providers willen weten of dat probleem nog bestaat. http://www.zeeland.nl/mobiele dekking GOES Koninklijke Visio (expertisecen trum voor slechtziende en blin de mensen) organiseert vanmor gen van 10.00 uur tot 12.00 uur een informatiebijeenkomst. Hierbij staan de mogelijkheden van de iPhone en iPad voor men sen met een visuele beperking centraal. Geïnteresseerden kunnen bin nenlopen en vrijblijvend infor matie en advies krijgen. De loca tie van de bijeenkomst is Sta tionspark 2 in Goes. MIDDELBURG In de hal en op de banen van Club Jeu de Boules aan de Koud- ekerseweg 139/141 in Middelburg wordt zaterdag een rommel markt gehouden. De markt is te bezoeken van 09.30 tot ongeveer 15.00 uur. Toegang kost een euro. Zelf spullen verkopen kan ook, voor tien euro krijg je een plek van tien vierkante meter Aanmelden en meer info: rommelmarkt@cjbm.nl VLISSINGEN De Koninklijke Harmonie Ons Genoegen uit Vlissingen begint zaterdag met de bouw van een ei gen clubhuis op de voormalige korfbalvelden van Seolto aan de Wildbaan. Het clubhuis van Seol to, dat dankzij de Stichting Vrienden van de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen is aan geschaft, wordt er ook bij betrok ken. Voor het eerst in haar 125-ja rige bestaan beschikt de vereni ging straks over een volledig ei gen accommodatie. MIDDELBURG In de Middelburgse Oostkerk geeft Wouter van der Wilt van daag een orgelconcert, dat onge veer een half uur zal duren. Op het programma staan onder andere werken van Boyvin, Bach en van den Kerckhoven. Van der Wilt is organist van de Hoflaankerk in Rotterdam en is een oud-leerling van Bram Beek man, de organist van de Oost kerk. Het concert begint om 12.30 uur en is gratis toeganke lijk. GRIJPSKERKE Anneke Riemens en Tjitske Prins exposeren vandaag in De Michaëlskerk in Grijpskerke. Ze willen bezoekers laten erva ren dat moderne kunst en een eeuwenoud gebouw samen een mooie gelegenheid vormen om tot rust te komen. Riemens en Prins exposeren schilderijen, grafiek en kera miek. De expositie is te bezoe ken in de Michaëlskerk aan Kerk- ring 26 van 12.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG Troubadour en songwriter Ste fan van de Sande bezoekt zijn ge boortegrond Zeeland met zijn 'On The Road'- Tour 2015. Hij speelt in juli en augustus ten minste zeventien keer op strand paviljoens en markten. Zijn muziek bestaat uit gitaar, mondharmonica en zang. De stijl is 'contemporary folk' met sterke invloeden van Bob Dylan. Van de Sande zingt en vertelt over zijn leven en wat hij onderweg meemaakt. In zijn repertoire komen onder werpen als liefde, natuur, spiri tualiteit en milieu aan de orde. Vanmiddag vanaf 12.00 uur geeft hij een optreden op de Vismarkt in Middelburg en vanaf 18.00 uur op strandpaviljoen Vloed te Dishoek. WESTKAPELLE. Het dorp Westkapelle stond gisteren in het teken van de fiets. Ondanks het regenachtige weer trok de fietsrommelroute die van 11.00 tot 17.00 uur gehouden werd veel bezoekers. Mensen uit het dorp zelf en de verdere omgeving, maar vooral veel toeristen brachten het dorp dinsdag een bezoekje. In regenpakken en met paraplu's fietsten zij de uitgestippelde route die leidde langs plekken waar bewoners van Westkapelle tweedehands spullen vanuit hun garage of (overdekt) vanuit hun tuin verkochten. En al waren er fietsen en solexen te huur om de route te rijden, er waren ook veel bezoekers die ervoor kozen om die lopend af te leggen, op zoek naar interessante 'rommel', foto Lex de Meester DOMBURG Strandpaviljoen Oase, 10.30-11.30 uur - Beachfïtness door Miriam Ra- senberg MIDDELBURG Vismarkt, 09.00-16.00 uur - Antiek, Kunst, Bro- cante en Ambach tenmarkt; Galerie T, Vismarkt 13-19. Lïirfkaai 25-27, 11.00 -16.00 uur - Expositie Susan Ruiter Zeeuws Museum (balie), 11.15 uur - Rondlei ding door Abdij- complex; Oost kerk, 12.30-13.00 uur - Middagpau zeconcert Wouter van der Wilt; Wan- delkerk, 13.30 uur - Wandeltocht door kerken en synago gen o.l.v. een gids; Lange Noord straat, 13.45-15.30 uur - Expositie schilder Hans Bommeljé in de Doopsgezinde Kerk OOSTKAPELLE Centrum, 12.00-20.00 uur - markt; Magnolia laan 33,13.30 uur - Recreatie wandel tocht over 5, 7.5 en 10 km; Zionskerk, Duinweg 26A, 18.30 uur - Zomer Waterstraat 1, 19.00-20.00 uur - Dorpskerk open voor bezichtiging en beklimming met prachtig uit zicht; Kasteel Westhove, 20.30-22.00 uur - Avondwandeling, inclusief licht me ditatief gedeelte VLISSINGEN Cultuurwerf, Oranjestraat 4, 13.00-17.00 uur - Tentoonstellingen 'Made in Vlissin gen' en 'Salon de Refusés'; ZOUTELANDE Langstraat, 19.00-20.00 uur - Musical Highlight Show

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35