Angst voor schade bouw sluis Stichting Mutaze wil muziektalent steunen 1 Van Loon Hardzeildag laat 1928 4 ZEELAND Bollende zeilen op het Veerse Meer voor de Campveerse Toren: de Van Loon Hardzeildag, komt dat zien. Toen liepen tientallen gebou wen schade op en moest zelfs een kerk worden afgebroken. Die schade is nooit volledig vergoed. De vrees van binnenstadsbe woners dat de geschiedenis zich zal herhalen, is terug te vinden in een deel van de tweeëntwin tig zienswijzen (bezwaarschrif ten) die bij het ministerie van In frastructuur en Milieu zijn bin nengekomen. Die zijn gebaseerd op het ontwerptracébesluit en de milieueffectrapportage. Omgevingsmanager Harm 'We moeten komende tijd nogmaals energie steken in voorlichting aan bewoners en bedrijven' Verbeek van het projectteam Nieuwe Sluis: „De reacties gaan over eventuele schade en hinder in de directe omgeving. Er zijn ook vragen over mogelijke over last en afhandeling van eventue le schade. En bedrijven op en om het sluizencomplex stellen vragen over de tijdelijke en defi nitieve situatie." Verbeek putte zich het afgelopen jaar tijdens tal van informatiebijeenkomsten uit om met name de binnenstadsbe woners ervan te overtuigen dat ze bij de bouw geen trillingen hoeven te vrezen. Ook de bouw methode is anders dan in de ja ren zestig. Door het werken in 'een natte bouwkuip' wordt er geen grondwater aan de omge ving onttrokken en is de kans op verzakkingen uiterst klein. En is er tóch schade, dan komt die voor rekening van de aannemer. Verbeek: „We zullen de komen de tijd nogmaals extra energie moeten steken in goede voorlich ting aan de bewoners en bedrij ven. Dat blijkt hard nodig. Het aantal zienswijzen mag dan mis schien beperkt lijken, maar de in houd is dat zeker niet. Toch denk ik dat we in staat zijn alle opmer kingen en bedenkingen voldoen de te kunnen beantwoorden of weerleggen. Dat doen we ko mend najaar." Begin volgend jaar stelt minister Schultz het tracé definitief vast. Daarna volgt de aanbestedingsprocedure. GESLAAGD WWiCT Twitter Martin Bootsma @meesterlezer Dat jongetje in Er- melo, die El Chapo dacht te zien... dollar tekens in zijn ogen. Die heeft na de va kantie het mooiste verhaal in de klas. Hardloopblog Online Top-5 UT\ Instagram De Hendrik Wil lem van Loon Hardzeildag in Veere gaat zater dag helemaal te rug naar 1928. Al le opvarenden trekken hun mooi ste 1928-outfit aan. En er is een heus comité, dat de organisato ren van toen tot leven wekt. Hen drik Willem van Loon zal in hoogst eigen persoon van zich doen spreken. Er zijn mooie prij zen te winnen voor de beste zei lers en voor wie zich het mooi ste uitdost. Waarom laat de organisatie van de Van Loon Hardzeildag het jaar 1928 herleven? In 1928 werd op initiatief van Hendrik Willem van Loon een zeilwedstrijd voor de Arnemuid- se en Veerse vissers georgani seerd. Om de armoe te vergeten en weer eens wat leven 'in dien garnalenketel' te krijgen. Het had een jaarlijks evenement moe ten worden, maar het bleef bij die ene keer. Tot in 1994, toen het evenement opnieuw op de kalender werd gezet. Niet langer voor vissersschepen, maar wel voor historische zeilschepen. Sindsdien wordt de wedstrijd el ke derde zaterdag van juli gehou den. Nu doen er zo'n veertig his torische schepen mee: hoogaar zen, hengsten en andere rond en platbodems. Dit jaar bestaat de Stichting Behoud Hoogaars, die de wedstrijd organiseert, 25 jaar. Daarom krijgt het geheel een extra historisch tintje: terug naar 1928. Hoe krijgen we als bezoeker het gevoel terug in de tijd te gaan? Door de schepen en de kleding van de opvarenden, natuurlijk. Maar er is meer. Speciaal voor de ze gelegenheid is er een histo risch comité samengesteld. Jan Paul Loeff, voorzitter van de Stadsraad Veere, is zaterdag Hen drik Willem van Loon. Burge meester Dick van der Zwaag van Veere kruipt in de huid van zijn voorganger in 1928, burgemees ter M.Q; Buys Ballot. Dijkgraaf Toine Poppelaars voegt zich als Frits Philips - de neef van Anton Philips, oprichter van het elektro nicaconcern - in het gezelschap. Zij geven het startschot en rei ken de prijzen uit. Moeten we nog iets weten over Hendrik Willem van Loon? Zeker, want hij was immers de initiatiefnemer van de zeilwed strijd. Hij werd in 1882 in Rotter dam geboren. In 1902 emigreerde hij naar de Verenigde Staten, waar hij historicus en journalist werd. Zijn in 1921 verschenen boek The Story of Mankind werd Initiatiefnemer van Mutaze (Mu ziek Talentpromotie Zeeland) is Frans van Aken, die eerder met zangeres Marjon van Iwaarden samenwerkte. „De aanleiding wa ren programma's zoals The Voi ce of Holland. Je ziet dat er heel veel talent is. Toch is er maar een enkeling die door die enorme trechter heen sijpelt. Maar wat gebeurt er met de rest? Wij wil len hen helpen door onze erva ring in te zetten." De stichting biedt ondersteu ning, bijvoorbeeld bij het schrij ven van muziek en het maken van professionele opnamen. Ook probeert Mutaze talenten een po dium te bieden. Dat gebeurt nu vooral in Bergen op Zoom, bij de zender Zuidwest FM en op 25 juli op de Krabbenfoor, waar de artiesten van de stichting op het grote podium staan. „We zijn voor heel Zuidwest-Nederland", zegt Van Aken. „Muziek kent im mers geen grenzen." door Wout Bareman TERNEUZEN. De verzekering dat de bouw van de nieuwe sluis bij Terneuzen geen gevaar oplevert voor de binnenstad van Terneu zen, heeft de bewoners tot nu toe niet overtuigd. Ze vrezen voor verzakkingen, scheurvorming en ander leed, net als in de jaren zes tig toen de huidige sluizen wer den gebouwd. ODYZEE COLLEGE, KLOETINGE VMBO-BBL: Niek de Vlieger; Certifica ten VMBO-BBL: Jan van Tillo; Yordi de Wilde; Niels Otten; Bregje Moeders- heim; Lakeesha Fonseca; Lisanne Wilde- boer; Wim Holshorst; Danny Wijnen; San- der Kloet; VMBO-TL: Collin Knuit; Frank Driehuis; Thomas Vieveen; Stephanie Moerdijk; Olivier Roodenburg; Wouter Kodde; Sidney Ceway; Dion Bosman; Ge offrey van Vliet; Christian Simonse; Ma- rijn Bolle; Wilfred Polderman; Juliano Nieuwenhuijse; Certificaten VMBO-TL: Tiffany Schrie- mer; Selmar den Ouden; Vera-Lynn Ak kermans; Levi de Rooij; Pieter van der Zwaan; Hugo Hermans; Pepijn Korsuize; HAVO: Sebastian Naessens; Michael Broersen; Charlotte Roodenburg; Chel sea Douwes; Sterre van Wirdum; Maar ten de Dreu; Certificaten HAVO: Roos Pluijgers; Isolde van der Meulen; Wout Dreessen; Ferdy Vroegop; Dennis Leuch- ter; Dennis van de Broek MYTYLSCHOOL DE SPRIENKE, GOES KSE2 IVIO Word: Robby Boeckhout, Vlis- singen; Christian Bonarius, Vlissingen; KSE4 IVIO Word: Dena Huegen, Middel burg; Bilal Ibrahimi, Vlissingen; Kevin Jo- ziasse, Oost-Souburg; Sanne van Lange- velde, Terneuzen; Laura Lastdrager, Kou- dekerke; Maikel Raas, Heinkenszand; De- Een nieuw plafond in 1 dag ff V Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl Bezoek onze showroom: Ma - Vrij9.00-17.00 uur bora van Westen, Sint Philipsland; KSE4 IVIO Access: Marilia Gonqalves Ayres, Oost-Souburg; Stenn de Frel, Terneuzen; KSE2 IVIO Excel: Dominique But, Mid delburg; Pieter de Poorte, Middelburg; Maikel Raas, Heinkenszand; KSE4 IVIO Excel: Debora van Westen, Sint Philips land; KSE1 Rekenen en wiskunde: Ouin- tus Balk, Goes; Wesley Huizinga, Waarde; Lucas van der Westen, Lepelstraat; KSE2 Rekenen en wiskunde: Jan Kalligiannis, Wolphaartsdijk; KSE1 Nederlandse taal: Ouintus Balk Goes; Wesley Huizinga, Waarde; Lucas van der Westen, Lepel straat; Romeo van der Lans, Goes; Jeroen Hendrikx, Wolphaartsdijk; Marion de Ja ger, Goes; Mitchel van der Weiden, Arne- muiden; Kyara van Tilburg, Hoogerheide; Miranda Goedel, Oosterland; KSE3 Nederlandse taal: Amy Koopman, Nieuw en St Joosland; Laura Lastdrager, Koudekerke; KSE4 Nederlandse taal: Dominique But, Middelburg; Rekentoets 2F: Maikel Raas, Heinkenszand; Debora van Westen, Sint Annaland; Chelsea Won- dergem, Oost-Souburg; Dena Huegen, Middelburg; Certificaat maatschappij leer VMBO-BBL: Maikel Raas, Heinkens zand; Bilal Ibrahimi, Vlissingen; Certifi caat economie VMBO-BBL: Maikel Raas, Heinkenszand; Bilal Ibrahimi, Vlissingen; Certificaat wiskunde VMBO-BBL: Mai kel Raas, Heinkenszand; Certificaat Ne derlandse Taal VMBO-T: Jacobien Gunst, 's Gravenpolder; Dena Huegen, Middelburg; Certificaat maatschappijleer VMBO-T: Debora van Westen, Sint Annaland; Jaco bien Gunst 's Gravenpolder; Dena Hue gen, Middelburg; Certificaat Engels VM BO-T: Chelsea Wondergem, Oost-Sou burg; Jacobien Gunst, 's Gravenpolder; Certificaat Duits VMBO-T: Dena Hue gen, Middelburg; Certificaat economie VMBO-T: Debora van Westen, Sint Anna land, Chelsea Wondergem, Oost-Sou burg; VMBO-T diploma: Nicole Bijl, Sint Maartensdijk; Stenn de Frel, Terneuzen; Jessica Mailinger, Oost-Souburg. Een 10-jarig jongetje uit Ermelo dacht de Mexicaanse drugsba ron El Chapo te zien lopen in zijn woonplaats en meldde zich bij de wijkagent. De vinder sloon van 3.500.000 euro kreeg hij niet, want de ontsnap te man was niet in de stad. Dolblij was Miriam van den Broek toen ze twee maanden geleden nieuwe hardloop schoenen aan kon doen. Het vorige paar was namelijk ge sneuveld: haar pup zag de schoen aan voor een lekker hapje. Maar nu, twee maanden later, zijn de schoenen alweer stuk! Wat de oorzaak deze keer is, leest u op pzc.nl/hardlopeninzeeland 1Veel vragen over komst vluch telingen naar Zeelandhallen Goes 2. Steun én berisping voor le raar Bart 3. Snelle motorrijder raakt rijbe wijs kwijt in Terneuzen 4. Gemeente Vlissingen koopt bordeel 5. Jehovah's wijken uit vanwege opvang vluchtelingen in Zee landhallen ivaatt J, [JJidtf Op instagram delen we met on ze volgers mooie foto's. Veelal uit Zeeland, maar ook van daar buiten. Van eigen verslaggevers, maar ook van lezers. Zoals die van Ria Brasser. In de regen fo tografeerde zij een volle rond vaartboot in Middelburg. Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie O facebook.com/depzc V @pzcredactie Scherp aan de wind door Jan van Damme door Rolf Bosboom VLISSINGEN. De nieuwe stichting Mutaze gaat professionele onder steuning bieden aan muzikaal ta lent uit Zeeland. De organisatie heeft al zo'n twaalf jonge musici onder haar hoede. www.mutaze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33