Stil protest op Gentse Feesten Foute mailadressen vertragen cao-stemming Met de kennis van nu PZC COLOFON Rust 'TTIP is een wurgakkoord' 2 ZEELAND Boekenactie groot succes COMMENTAAR Sinds begin juni hangen er donkere wolken boven Yerse- ke. Het Koninklijk Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee (NIOZ) kondigde aan de Zeeuwse vestiging te sluiten. Het personeel zou naar de hoofdvestiging op Texel moeten verkassen. Het vertrek zou een aderlating voor de provincie betekenen: het verlies van haar enige internationaal vermaarde academische onderzoeksinstelling. Terwijl Zeeland juist met het plan Campus Zeeland een kenniseconomie wil op bouwen, niet in de laatste plaats op het gebied van aquatische technologie, waar de HZ in Vlissingen zelfs een aparte studierich ting voor in het leven riep. Als donderslag bij heldere hemel liet NIOZ's buurman, Imares, we ten ook de deuren te sluiten. Nu is er een zonnestraaltje. Het NIOZ blijft vrijwel zeker toch in Yerseke, mogelijk mede te dan ken aan een brede lobby. Het zou vreemd zijn als een instituut dat onderzoek doet naar kustsyste men, riviermondingen en kust zeeën zich uit een delta als Zeeland zou terugtrekken. Maar dat is met de kennis van nu. Na de zomer valt het finale besluit. Ook het lot van onderzoeksinstituut Imares is onzeker. Daarover wordt binnenkort meer bekend. Hopelijk brengt de intentie van het NIOZ om in Zeeland te blijven Imares op andere gedachten. Het vertrek van het NIOZ zou een aderlating voor de provincie betekenen T: 0118-434021 T: 0118- 434021 T: 088-0139995 088- 0139 999 0900- 6743 836 Almanak De Nieuwlander ging deze week nog eens op zijn oude kantoor kijken. Een maand of wat geleden had hij defini tief afscheid genomen van het bedrijf waar hij tientallen jaren had ge werkt. Of hij een beetje genoot van zijn welverdiende rust, wilden zijn oud-collega's weten. „Nou ja rust, ik ben zo druk als een klein baasje met vrijwilligerswerk. Maar ik heb nu wel de tijd aan mijn eigen. En 's middags kijk ik lekker naar de Tour." Een van die oud-collega's, die - net als hij - zijn blik had gericht op een van de ve le tv's in het kantoor begon zachtjes te fluiten. 'Non, non rien a change'. Aanhouding na drugsklachten Een 18-jarige man uit Hulst is in het bos bij de Liniedijk in zijn woon plaats aangehouden op ver denking van drugsdealen en witwassen van geld. De politie kwam de man op het spoor na klachten van omwonenden over drugsdealen in het bos. Bi- kers stuitten op de ver dachte die een tas met hennepresten bij zich droeg. Verder had hij meer dan rooo euro aan contanten en diverse mo biele telefoons bij zich. De man is vastgezet. Motorrijder rijdt 63 km te hard Een 22-jarige motorrijder uit Terneuzen moet het vanwege een forse snel heidsovertreding voorlo pig stellen zonder rijbe wijs. De man haalde dins dagavond op de Roosevelt- laan in zijn woonplaats een snelheid van 123 kilo meter per uur, terwijl 50 kilometer is toegestaan. Agenten namen het rijbe wijs van de man ter plek ke in beslag en stuurden dat met een proces-ver- baal naar de officier van justitie. Bij de Zeeuwse Bruna-win- kels zijn in juni dozen vol oude kinderboeken afgege ven in het kader van de ac tie 'Vergeten boeken voor vergeten kinderen'. „Het liep storm. Hier in Hein- kenzand kregen we zeker 800 boeken", zegt een me dewerkster. Landelijk wer den 80.000 lees- en strip boeken gedoneerd. Dat is vier keer zoveel als ver wacht was. De boeken zijn bedoeld voor de opvangte huizen van de stichting. Binnenkort wifi in alle bussen Binnenkort zijn alle grote bussen van vervoerder Connexxion in Zeeland uitgerust met wifi. De meeste bussen beschikken overigens al over deze draadloze internetverbin ding voor de passagiers. De laatste bussen worden nu met wifi uitgerust. Een aantal nieuwe bussen van Connexxion is boven dien uitgerust met een usb-aansluiting waarmee apparaten als een gsm of tablet kunnen worden op geladen. Als alternatief trekt zaterdag middag een (veel goedkopere) kinderoptocht door het centrum die eindigt in het kinderdorp Gentopia in het Zuidpark. Van vrijdag tot en met zondag 26 juli worden in het stadscen trum van Gent enkele duizen den voorstellingen, exposities, rondwandelingen en andere acti viteiten gehouden. In totaal zijn het er ruim 3000. Direct op de eerste avond al worden op plein Sint-Jacobs de vorig jaar overle den 'Gentse zonen' Walter De Buck en Luc De Vos herdacht. Kunstenaar/troubadour De Buck blies de Gentsche Fieste (zoals Gentenaars zeggen) in de jaren zeventig nieuw leven in. Eén van de publiekstrekkers is rapper Snoop Dog. Hij treedt zondaga vond twee uur op tijdens de Ur ban Hip-Hop Night van het Klankfest in cultuurtempel De Vooruit. Net als andere jaren verwach ten de organisatoren tijdens het tiendaagse festijn zo'n 1,3 mil joen bezoekers. Van 'feestenbur gemeester' schepen Christophe Peeters mag dat wel wat minder. Hij wil de Feesten weer intiemer maken, lokaler. Hij werkt de ko mende jaren met de organisato ren een nieuwe opzet uit. Schepen Christophe Peeters van Gent wil het tiendaagse festijn weer wat kleiner van opzet maken. Hij werkt aan een nieuwe opzet. „En we willen wel iedereen in de gelegenheid stellen hun stem uit te brengen over het onder handelingsresultaat", zegt be stuurder Marco Dons. Alle pro testacties blijven voorlopig opge schort. De leden hadden tot woensdag de tijd het aanbod van de werkgevers te accepteren of te verwerpen. Daarbij gaat het on der meer om een structurele loonsverhoging van 1,5 procent nu en nog eens 1,5 procent vanaf januari. Verder is bedongen dat rijdend personeel ouder dan 59 jaar niet langer is verplicht nacht diensten te werken. Binnen het eigen kader heerst verdeelheid over dit vorige week bereikte re sultaat. Ook de FNV staat er te rughoudend tegenover. Het idee is dat te makkelijk wordt toegege ven en er meer uit valt te halen. Volgens Dons heeft 'een sub stantieel deel' van de leden in middels wel gestemd. Hij wijt het oponthoud aan niet doorge geven mailwijzigingen. Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118-43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Cruijthuijsen Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0118- 434021 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Sales manager Marcel Schreur Advertenties Afdeline Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: Kleintjes: Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het ge bruiken van uw e-mail adres wilt intrekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl HULST TERNEUZEN HEINKENSZAND VLISSINGEN MIDDELBURG. Leden van de SP en vakbonden hebben gistermiddag op het Abdijplein in Middelburg geprotesteerd tegen het vrijhandelsakkoord TTIP dat de Verenigde Staten en Nederland willen sluiten. Volgens de de monstranten is het een 'wurgakkoord' dat vooral nadelen oplevert: een slechtere concurrentiepositie van kleinere bedrijven en boeren, met ba nenverlies als gevolg. Voorzitter Ger van Unen van de SP-Statenfractie overhandigde VS-ambassademedewerker Blake Johnston (r) en commissa ris van de koning Han Polman een manifest. Het Zeeuwse bedrijfsleven, overheden en politici werden gisteren geïnformeerd over het naderende akkoord, foto Lex de Meester GENT. De 172ste editie van de Gentse Feesten, één van de groot ste culturele volksfeesten van Eu ropa, gaat vrijdag in mineur van start. Een rouwstoet trekt in de avond door de stad. Het is een stil protest van artiesten tegen het schrappen van de traditionele openingsparade zaterdagmiddag. Alle informatie: www. gentsefees- ten.gent. door Marcel Modde GOES. Vakbond CNV Zorg heeft de ledenstemming over een nieu we cao voor ambulancepersoneel tot het weekeinde verlengd. Door een gebrekkige administratie kon den niet alle leden tijdig worden bereikt. HANDEli VERDRAG; WURG AKKOORD! HANDHS, VCMBtl WURG AKKOORD!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31