ra_<t en DIJ i m Haase voelt zich altijd lekker in de Alpen Amin Younes start vandaag Berghuis naar Watford PSV-trainer begint aan derde seizoen als hoofdcoach SPORT 23 Natuurlijk is er na het behalen van de titel ruimte voor verbetering, zegt Phillip Cocu. Presteren in Europa en de beker. De tijd dat Phillip Cocu nog zelf het veld in wilde rennen om de goede steekpass te geven of zich aan te bieden is voorbij. Met een titel in de achterzak gaat hij com fortabel zijn derde seizoen in als hoofdcoach bij PSV. „Wat ik al tijd wilde, was als sportman iets bereiken. Die wil heb ik als coach kunnen vasthouden. Het gaat mij er niet om mezelf voor de buiten wacht te bewijzen. Het gaat om prijzen winnen en verder ko men." Daarbij is er 'altijd ruimte voor verbetering', vindt de coach. Ook na een recordjaar waarin PSV 88 punten in de eredivisie pakte. „Ja, natuurlijk", klinkt het gedecideerd. „Kijk naar het natio nale bekertoernooi, waar we dit jaar verder willen komen. Ook Eu ropees hebben we ambities en daarom werken we nu ook een zware voorbereidingsperiode af tegen aansprekende tegenstan ders. We komen in het seizoen voor dezelfde uitdagingen te staan als nu. Veel reizen en wed strijden die elkaar in korte tijd op volgen, tegen gemotiveerde ploe gen." Transfermarkt In het verblijf van PSV in Evians-les-Bains zegt Cocu dat de titel hem niet heeft veranderd. Hij is nu een trainer met een kam pioenschap op zijn cv waardoor zijn status extern wel is veran derd. In juni heeft Cocu zich een paar weken los proberen te ma ken van het voetbal, maar bleef hij de ontwikkelingen op de transfermarkt volgen. Samen met technisch manager Marcel Brands werkte hij aan het samenstellen van een nieuwe selectie. „Achteraf is het voor mij goed geweest om eerst een jaar bij de Ai te beginnen, ik kan het ieder een aanraden. Daar leer je om te gaan met het feit dat je geen direc te invloed meer op het spel hebt. Dat is niet altijd makkelijk, het loslaten van het zelf spelen. Je kan niks meer via je eigen presta tie sturen en alleen vanaf de kant sturing geven. Als oud-speler is het ook belangrijk om in te zien dat jonge spelers niet direct alles snappen of doorzien. Ook daar om is het goed om als coach bij een beloftenteam te beginnen en in dit vak door te groeien." Cocu denkt nooit in termen van revanche of zijn gram halen. Het eerste jaar als coach was tur bulent, met een slechte fase voor de winterstop. De afgelopen an derhalfjaar presteerde PSV sta biel en dat mondde uit in het landskampioenschap. Hij be waakt duidelijk de korte én lange termijn bij PSV. Vorig jaar was de titel een doorbraak voor PSV, maar ook de transfer van Memphis Depay moet voor de toekomst een voor beeld zijn. „Laat ik vooropstellen dat ik Memphis heel graag gehou- GASTON PEREIRO den had, hij kan een Europese topspeler worden. Zo werkt de voetballerij alleen niet. Presteert zo'n jongen goed bij PSV, dan weet je dat er topclubs komen en in dit geval met Manchester Uni ted een absolute topclub. Dat zal altijd hetzelfde blijven", geeft Co cu aan. Toch is de wereld daar omheen ook veranderd, kijk maar eens via welke route we nu soms nieuwe spelers aantrekken. Je kunt het negeren of er in sommi ge gevallen op inspelen. De trans fer van Memphis is voor onze jeugdopleiding een compliment. Er komt nu weer een nieuwe lich ting spelers aan, die over een paar jaar het eerste structureel kun nen halen. Ze zien dat ze via PSV de top kunnen halen. Die jon gens willen zich voor een langere tijd aan de club verbinden en ko men steeds sneller in aanraking met de manier van werken bij het eerste. Ze weten steeds beter wat er gevraagd wordt, als ze aan sluiten." Afèllay En de korte termijn? „De afgelo pen week hebben we drie trans fers afgerond en daar lag onze prioriteit. De selectie is nog niet compleet. We zoeken nog een aanvallende middenvelder. Dat Ibrahim Afellay een optie is, heb ik al eerder gezegd. Het is aan hem om nu de keuze te maken." KITZBÜHEL. De eerste klap van Ro bin Haase in Kitzbühel zat er van de week direct goed op. Nergens voelt hij zich lekkerder op de baan dan hier in de Oostenrijkse Alpen, aan de voet van de bekende Hah- nenkamm. Twee ATP-toernooien won hij in zijn carrière: allebei op het gravel van Kitzbühel, in 2011 en 2012. Dat het Oostenrijkse Da- vis Cup-team uitgerekend deze plek koos voor het treffen met Ne derland, komt Haase in elk geval goed uit. „Ik heb hier hetzelfde ge voel als op Wimbledon. Het is las tig uit te leggen, maar er hangt een bepaalde sfeer waardoor ik me meteen heel prettig voel." Het tennisstadion is 70 jaar oud en zo ziet het er ook uit. Een likje verf kan geen kwaad, maar eigen lijk is het zo veel charmanter. Zes duizend mensen kunnen erin, maar die worden niet verwacht. Wel wordt tropisch weer voor speld. Omdat de warmte in het stadion blijft hangen lopen de temperaturen dan op tot ver over de dertig, misschien wel veertig graden. Het zijn omstandigheden waar Haase tegen kan. Zoals ook spelen op hoogte - Kitzbühel ligt op zo'n 760 meter - hem ligt. Het zou Nederland dit week end goed van pas komen als de kopman - en enige speler in de top 100 - het goede gevoel weer kan oproepen. Er moet gewonnen worden om via een promotiewed strijd weer kans te maken op een plek in de wereldgroep. Haase: „Oostenrijk is favoriet, als je kijkt naar de rankings en het thuisvoor deel. Maar als wij het goede ge voel hebben, is er veel mogelijk." AMSTERDAM. Ajax' kersverse aan winst Amin Younes traint hoogst waarschijnlijk vandaag pas voor het eerst mee bij de club. Dat doet hij in De Lutte in Drenthe waar Ajax momenteel aan de voorbereiding bezig is op het komende seizoen. Gisteren was hij al wel aandachtig toe schouwer van de training - in Ajax-tenue - maar omdat al het papierwerk van de transfer nog niet in orde was, mocht hij nog niet meetrainen met zijn nieuwe teamgenoten. Linksbuiten You nes is Duits jeugdinternational en komt over van Borussia Mönchengladbach. Hoogstwaarschijnlijk onder gaat een andere Ajax-aanwinst vandaag een medische keuring. Huurling Yaya Sanogo van Ar senal zal dat in Amsterdam gaan doen. Younes en Sanogo zijn Ajax' laatste versterkingen voor het over twee weken de eerste of ficiële wedstrijd van het seizoen speelt. Dan staan er kwalificatiewed strijden voor de Champions Lea gue op het programma. Morgen speelt Ajax nog een oefenwed strijd in de eigen Amsterdam Are na tegen VfL Wolfsburg. ALKMAAR. Steven Berghuis' zaak waarnemer Mino Raiola zette gis teren de aanstaande transfer van de AZ-aanvaller naar Watford in de steigers door in Alkmaar langs te gaan en zelf de interesse van de club uit de Premier League ken baar te maken. Berghuis is na drie jaar AZ toe aan een stap hoger en ziet het net gepromoveerde Watford zitten, al leek PSV ook lange tijd een gega digde. Omdat de landskampioen gisteren de transferonderhande lingen met de Uruguayaan Perei ro afrondde, wist Berghuis dat een overgang naar Eindhoven was verkeken. Over de aanstaan de onderhandelingen tussen AZ en Watford hoeft hij zich weinig zorgen te maken. Watford kan makkelijk voldoen aan de vermoe delijke vraagprijs van rond de vijf miljoen euro. Het vertrek van Berghuis is een aderlating voor trainer John van den Brom die na Nemanja Gudelj, Simon Poulsen, Wesley Hoedt en Esteban een vijf de sleutelspeler ziet vertrekken. Berghuis bekroonde zijn uitste kende seizoen met een verkiezing voor het Nederlands elftal. AZ-directeur Earnest Stewart kan straks met het geïncasseerde geld de transfermarkt op gaan. NEC-aanvaller Alireza Jahan- bakhsh is de voornaamste kandi daat om Berghuis op te volgen. DONDERDAG 16 JULI 2015 door Rik Elfrink Gaston Pereiro is tot 2020 PSV'er. Gisteren tekende hij alsnog de be nodigde contracten, na tal van eerdere beloftes. Pereiro kost een kleine 6 miljoen euro. Ruud van Nistelrooij vervulde een belangrijke rol in de totstandko ming van het contract door con tact op te nemen met Pereiro. De Uruguayaan vloog gisteren di rect naar het trainingskamp waar hij 's avonds PSV het oefenduel met Olympique Lyon met 2-0 zag winnen (2x Jürgen Locadia). De landstitel van PSV vorig seizoen heeft Phillip Cocu niet veranderd, foto Pro Shots Robin Haase foto EPA door Rik Spekenbrink door Nik Kok Postbanh Amin Younes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24