Drenthe in beeld PEC Gustafson tekent voor vier jaar bij Feyenoord Jordy Clasie trekt na vijftien jaar deur van Kuip achter zich dicht SPORT 21 'Memphis Depay grootste talent' Joost Luiten gaat met vertrouwen van start op St Andrews Nog geen bod op Lex Immers Arjen Robben niet in top tien Jordy Clasie tekende gisteren een vijfjarig contract bij Southampton en zag een wens in vervulling gaan. SOUTHAMPTON. In het vliegtuig van Schiphol naar Londen Hea throw keken Jordy Clasie en zijn zaakwaarnemer Wessel Weezen- berg elkaar nog maar eens la chend aan. De aanvoerder van Feyenoord was op weg naar de medische keuring in Londen om vervolgens gisteravond zijn hand tekening te zetten onder een mil joenencontract bij Southampton. „Ja, toen ging er wel iets door mij heen", zegt de 24-jarige Haarlem mer, die de Engelse club een klei ne dertien miljoen heeft gekost. „Ik heb vijftien jaar bij Feyenoord gespeeld en in die jaren waren er genoeg moeilijke momenten. Ik dacht terug aan de keren dat er werd gezegd dat ik het toch niet zou redden in het profvoetbal. Maar ik ben altijd in mezelf blij ven geloven en nu zet ik de stap naar de Premier League." De international maakte een hectische week mee. Clasie legde twee seizoenen geleden een aan bieding van Fiorentina naast zich neer en zag afgelopen zomer op de valreep af van een transfer naar FC Porto. Toen hij vorige week met Feyenoord neerstreek in het Oostenrijkse Seefeld, wist hij dat er volop belangstelling was. Maar het wachten was op het moment dat een club een offi cieel bod zou uitbrengen. Zater dag ging het plotseling snel. Sout hampton meldde zich en twee uur later lag er een eerste bod bij Feyenoord. Dinsdag waren de clubs er definitief uit en vervol gens werd Clasie het ook zelf snel eens met zijn nieuwe werkgever. Het afscheid van Feyenoord zal veel met hem doen. Clasie was de publiekslieveling in de Kuip. De liefde kwam volgens hem van twee kanten. „Ik voel dat de mensen mij deze stap gun nen. Ik heb altijd een band ge voeld met het legioen. Feyenoord is een fantastische club, maar ik 'Dat Ronald Koeman bij Southampton zit, is uiteindelijk cruciaal geweest' voelde dat het tijd werd om een volgende stap te zetten. De laat ste maanden probeerde ik er in in terviews ook maar niet omheen te draaien. Als de juiste club zou komen en Feyenoord zou de juis te transfersom krijgen, zou ik ver trekken. Dat Ronald Koeman bij Southampton zit, is uiteindelijk cruciaal geweest." Emotioneel Want de kleine middenvelder en de manager van de Saints hebben een band met elkaar. Toen Koe man afscheid nam van Feye noord, pinkte Clasie op het veld een traantje weg. „Dat klopt en dat zegt wel iets hè. Koeman is ie mand die een grote rol heeft ge speeld in mijn ontwikkeling, ik ben blij dat wij weer met elkaar gaan werken. Ik ben een emotio neel mens en op momenten zoals toen op het veld komt dat naar bo ven. Ik hoop zelf ook op een mooi afscheid." In Southampton zette hij gis teravond een handtekening on der een vijfjarig contract. Natuur lijk praat hij niet over het bedrag dat hij zal opstrijken. Maar in de Premier League draaien ze hun hand niet om voor mega-salaris- sen. „Ik heb altijd gezegd dat het ook een doel was om voor een mooie toekomst voor mijn broer tje en vader te zorgen", aldus Cla sie. „Het maakt mij trots dat het nu is gelukt. Maar ik kies niet voor geld of hoge salarissen. Na al die jaren in Nederland en de ere divisie was het tijd voor een stap naar een mooie competitie. En met de Premier League en Sout hampton komt een wens uit." ROTTERDAM. Er was al een waslijst aan middenvelders bij Feyenoord, maar direct na de verkoop van Jor dy Clasie trok technisch directeur Martin van Geel er gisteren nog een aan. De linksbenige Simon Gustafson moet in de Kuip de con currentiestrijd aangaan met Ton- ny Vilhena, Jens Toornstra, Karim El Ahmadi, Jari Schuurman, Bart Nieuwkoop, Joey Sleegers, Lex Im mers en Marko Vejinovic. Al is de laatste de beoogde controleur op het Rotterdamse middenveld. De 20-jarige Gustafson, die bij zijn club BK Hacken zijn tweeling broer Samuel achterlaat, werd afge lopen maand kampioen van Euro pa met Jong Zweden. Al kwam de middenvelder tijdens het toernooi in Tsjechië nauwelijks in actie. Gustafson - die voor vier jaar tekent - zal zondag met onder meer Dirk Kuyt en Vejinovic met de helikopter op de middenstip worden afgezet, een traditie tij dens de Open Dag. „Toen ik dat hoorde dacht ik dat er een grapje werd gemaakt", reageerde de Zweed gisteren. „Het wordt mijn eerste ervaring in een helikopter, maar ik kijk er naar uit." ZWOLLE. Royston Drenthe keert mogelijk terug in de eredivisie. De oud-speler van Feyenoord heeft gisteren een gesprek gehad met trainer Ron Jans en technisch di recteur Gerard Nijkamp van PEC Zwolle. „We hadden van zijn zaak waarnemer gehoord dat hij inte resse had", vertelt Nijkamp. „Wij zijn nog op zoek naar een type voetballer als Royston. Officieel staat hij nog onder contract bij Kayseri Erciyesspor." Drenthe ver liet Feyenoord in 2007 voor Real Madrid. Hij speelde later voor het Spaanse Hercules, het Russische Alania Vladikavkaz en de Engelse clubs Everton en Reading. Memphis Depay is volgens France Football het allergrootste voetbal talent ter wereld. De vleugelaanval ler van Manchester United staat bovenaan de lijst met de vijftig beste spelers van 21 jaar en jonger die het Franse tijdschrift heeft sa mengesteld. Manchester United nam Depay deze zomer voor 34 miljoen, exclusief bonussen, over van PSV. De 21-jarige international is niet de enige Nederlander in de lijst. Ook van Jaïro Riedewald heeft France Football hoge ver wachtingen. De 18-jarige verdedi ger van Ajax staat op de 15e plek. De 2e plaats is voor de Braziliaan se verdediger Marquinhos van Pa ris Saint-Germain. Golfer Joost Luiten hoopt zijn vorm uit het Schots Open mee te nemen naar het Brits Open, dat morgen begint. De Nederlandse prof eindigde afgelopen zondag als vierde in Gullane. „Ik voel me ook goed. Het is lekker om met een goed resultaat een major in te gaan. Die vierde plaats in het Schots Open was mijn eerste plek in de top tien van dit jaar. Het was een sterk bezet en groot toernooi waarin ik tot de laatste hole kans had op de overwinning. Ik heb het daar goed gedaan." Het is de vierde keer dat Luiten mag afslaan in het Brits Open. Tot grootse prestaties is hij nog niet ge komen. Vorig jaar miste hij de cut. „Het is wel de eerste keer dat ik het Brits Open op de Old Course van St. Andrews speel. Ik ken deze baan goed dus dat geeft moed." Watford volgt Feyenoord-speler Lex Immers, maar een concreet bod blijft vooralsnog uit. Omdat Immers gisteren ontbrak op het trainingsveld van Feyenoord, dach ten de supporters van de Rotter dammers dat de volgende midden velder op het punt stond om te worden verkocht. Zo ver is het ech ter nog niet. Het naar de Premier League gepromoveerde Watford is wel erg gecharmeerd van de spe ler. De Spaanse coach Quique San chez Flores mag flink investeren in zijn selectie en hij haalde al José Holebas, Etienne Capoue en Valon Behrami naar de club. Sanchez Flo res vertelde al openlijk bijzonder gecharmeerd te zijn van Immers. Arjen Robben wordt niet uitgeroe pen tot de beste voetballer van het afgelopen seizoen in Europa. De aanvaller van Bayern München, op belangrijke momenten geplaagd door blessureleed, vond zijn naam gisteren niet terug op de 'shortlist' van tien kandidaten, die de UEFA bekendmaakte. De kanshebbers zijn: Gianluigi Buffon (Juventus), Eden Hazard (Chelsea), Lionel Messi (Barcelona), Neymar (Barce lona), Paul Pogba (Juventus), Andrea Pirlo (Juventus), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Luis Sua- rez (Barcelona), Carlos Tévez (Ju ventus) en Arturo Vidal (Juven tus). De verkiezing is op 28 augus tus. DONDERDAG 16 JULI 2015 Jordy Clasie zette gisteren in Southampton zijn handtekening onder een vijfjarig contract, foto Pim Ras Jordy Clasie VOETBAL GOLF Joost Luiten VOETBAL VOETBAL door Mikos Gouka Zo trots als een pauw in de Premier League door Mikos Gouka

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22