Automatisch bundels delen. Met Zakelijk Mobiel. 18 I® li is Wm 0 f§r 0 NIEUWS 9 GRIEKSE SCHULDENCRISIS Een Grexit is voorlopig van de baan. Er zijn nog allerlei obstakels te nemen. Voor Tsipras én de eurolanden. Toerist durft alweer naar Griekenland 'Veilige zone' tegen illegale immigranten in Calais B iti Q M Q n ÉiPhoneó kprt.com/zakelijk 0800 0105 kpn XL winkel Ook werd gisteravond duidelijk dat de eurozone alleen zal moeten opdraaien voor de redding van Griekenland. De negen niet-euro- landen, waaronder Groot-Brittan- nië maar ook economisch zwakke re landen als Roemenië, Bulgarije, Slowakije en Hongarije, voelen er niks voor te bloeden voor een deal die de hunne niet is. „Het idee dat daar Brits belastinggeld voor kan worden ingezet is een non-starter", aldus de Britse minister van Finan ciën George Osborne. Griekenland moet komende maandag de Europese Centrale Bank een krediet van 3,5 miljard terugbetalen, en zit volgens zijn Volgens het IMF is beduidend meer schuldverlichting nodig dan de eurolanden nu overwegen te geven drie schuldeisers - Brussel, de ECB en het IMF - met een acute fi nancieringsbehoefte van zo'n 7 miljard. Half augustus komt daar nog eens zo'n 5 miljard bovenop. Merkel, Hollande en de andere lei ders beloofden premier Tsipras maandagmorgen aan het slot van 17 uur onderhandelen 'brugfinan- ciering' om zijn praktisch failliete land niet onderweg naar het der de steunplan al over de kop te la ten gaan, maar dat wordt op deze manier razend ingewikkeld. Brussel zelf had zijn oog laten vallen op het EFSF, een in on bruik geraakt steunfonds waaraan alle 28 EU-lidstaten hebben bijge dragen. Daarin zit nog geld. Maar dat gebruiken wordt een no-go. Os borne: „De eurolanden moeten hun eigen broek maar ophouden." Ondertussen diende de Griekse premier Tsipras gisteren de wets voorstellen in die zijn land moe ten behoeden voor faillissement. Daarbij zeer pijnlijke bezuinigin gen voor ouderen, middenstan ders en ambtenaren. Griekse parle mentariërs moeten daar vanavond laat mee instemmen. De algemene verwachting is dat de wetgeving het gaat halen omdat er geen alternatief meer is. Maar dat zal niet gebeuren met steun van Tsipras' eigen Syri- za-Partij. Deze verzameling van links-ra dicalen is na vijf maanden rege ringsverantwoordelijkheid bezig uiteen te vallen en maakt onder ling openlijk ruzie. Naar verluidt stemmen minstens 30 van de 149 Kamerleden van Syriza tégen het akkoord. Het conservatieve Nieuwe De mocratie en de middenpartij To Potami gaan premier Tsipras wél steunen. Evenals de socialistische partij, Pasok. Volgens hen is alles beter dan een Grexit - een vertrek uit de eurozone. land. Zo meldt Co- rendon sinds afgelo pen weekend een toename van zo'n 40 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Ook TUI Nederland, waar Hol land International, Kras en Arke onder vallen, ziet 'een ople ving in de belangstel ling'. Vooral Kos, Kre ta en Lesbos zijn in trek. Maar ook de ei landen Corfu en Za- kynthos doen het goed. Sommige reisorgani saties hebben de dip niet overleefd: Hel las Travel meldde gisteren per direct te stoppen met vluch ten van vliegveld Eel- de naar Griekenland. Het geeft wel het geld terug van al ge boekte tickets, maar is niet verantwoorde lijk voor alle reiskos ten. het bereikte akkoord over het af wenden van een Grexit, dienen zich weer nieuwe problemen aan. Zo bleek gisteren dat Griekenland nog veel meer hulp nodig heeft dan gedacht om zijn schuldenlast houdbaar te maken. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in een vertrouwelijk rap port, waarover persbureau Reu ters beschikking heeft. Volgens het IMF is beduidend meer schuld verlichting nodig dan de eurolan den nu overwegen te geven. Parlementariërs in Griekenland en verschillende andere Europese landen zullen daarmee niet blij zijn. Velen van hen onderbreken deze week hun vakantie om te stemmen over wat maandag aan kredieten is overeengekomen in Brussel. Maar dat blijkt alweer on voldoende, stelt het IMF dus. Het CDA wil openbaring van het ge heime IMF-rapport en twijfelt .hardop om opnieuw 80 miljard euro over te maken aan Grieken land. De Tweede Kamer debat teert morgen met minister Jeroen Dijsselbloem (Financiën) en pre mier Mark Rutte over Grieken land. Sinds het akkoord in Brus sel zien Nederlandse reisorganisaties plot seling een stijging in het aantal boekin gen naar Grieken- Een nieuwe beveiligde zone bij Calais moet immigranten weer houden aan boord van wachten de vrachtwagens te klimmen. Frankrijk en Groot- Brittannië gaan die nieuwe zo ne met een capaciteit van 230 voertuigen samen inrichten. De Britse minister van Binnen landse Zaken Theresa May kon digde het plan gisteren aan in het parlement. Volgens de mi nister zijn in minder dan een maand tijd meer dan achtdui zend immigranten tegengehou den die vanuit Calais illegaal naar Engeland probeerden te komen. De meesten proberen dat door wachtende vrachtwa gens open te breken en zich er in te verschuilen. Ook springen regelmatig verstekelingen op vrachttreinen voordat die de Kanaaltunnel binnenrijden. Vo rige week nog overleed een im migrant die op zo'n trein zat. Enkele duizenden vluchtelin gen kamperen in de omgeving van Calais om hun kans af te wachten. Lynchpartij schokt Bangladesh Een video op inter net waarin een aan een paal gebonden 13-jarige jongen wordt gelyncht, heeft in Bangladesh tot een golf van pro testen geleid. De jongen werd be schuldigd van dief stal van een fiets. De politie heeft vijf mensen gearres teerd, aldus lokale media. Eén van hen heeft bekend. Schilderijtje Mesdag op expositie Het mini-schilderij van de schilder Hen drik Willem Mes dag dat onlangs werd ontdekt in het Nationaal Archief krijgt een ereplaats op de tentoonstel ling Mesdags uit de familie in Panorama Mesdag in Den Haag. Het rivierge zicht uit 1854 is van af vrijdag tot en met 4 oktober te Minder omzet in Nederlandse detailhandel De omzet van de Nederlandse detail handel lag in de maand mei lager dan dezelfde maand een jaar eerder. Dat bleek gisteren uit cijfers van het CBS. De omzet van de voedings- en genot middelenwinkels liep met ruim een half procent terug. Ook non-foodwin- kels zetten 1,6 pro cent minder om. V* m Nü per medewerker 10 GB onderling te delen Onbeperkt bellen en sms'en Voordelige bel- en databundels voor het buitenland iPhone 6 16GB éénmalig 69,-* WOENSDAG 15 JULI 2015 Nieuwe kopzorgen Europa (OTTERDAM, door Bob van Huët en Frans Boogaard ROTTERDAM/ATHENE. Een dag na Premier Tsipras. foto Laurent Dubrule/EPA CALAIS DHAKA DEN HAAG DEN HAAG Via*» «wst-x»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9