Bomen aan Crenulaan aangepakt Berisping en bijval voor blote docent Sociaal plan Perspecto voorziet in afslanking met 75 personeelsleden in vier jaar School met toekomst in Philippine Reconstructie van de machtswisseling bij HSV Hoek Onderwijsgroep Perspecto ziet in vier jaar tijd, van begin vorig jaar tot januari 2018, zo'n 75 medewerkers vertrekken. AXEL. Onderwijsgroep Perspecto doet het werk in 2018 met zo'n 75 medewerkers minder dan vorig jaar. Het aantal medewerkers daal de vorig jaar al van ruim 330 tot 309. In 2018 zullen er nog zo'n 260 mensen bij Perspecto werken is de verwachting. Het college van bestuur is voor al trots dat de sterke daling aan personeel zonder gedwongen ont slagen plaatsvindt. Perspecto reser veerde ruim 2,1 miljoen euro in re organisatievoorzieningen en kwam tot overeenstemming met de vakbonden over een sociaal plan. De inkrimping van het perso neelsbestand wordt overigens vol ledig gedekt door vrijwillig ver trek én natuurlijk verloop. Mede door het bedrag voor de reorganisatievoorzieningen in één keer af te schrijven, boekte Perspecto over 2014 een nadelig ex ploitatieresultaat van een kleine drie miljoen. De onderwijsgroep is extra blijven investeren in het onderwijs. Ook nu het minsterie, dat wel onder de indruk is van re sultaten met voorschoolse op vang, (nog) niet over de brug komt, is dat voor Perspecto geen reden af te wachten. De onderwijsgroep steekt niet alleen geld in voorschoolse op vang, maar ook in extra ondersteu ning en begeleiding. Door onder meer de inzet van extra personeel is de kwaliteit van het onderwijs gestegen. De investeringen in kwa liteit betalen zich uit, benadrukt voorzitter Peter de Jong van het college van bestuur. „We zijn nu al voorbereid op de toekomst, voorkomen gedwongen ontslagen en scheppen nog wat ruimte voor het aanstellen van jonge leerkrach ten, ook als de reductie van perso- Perspecto tast diep in de buidel maar houdt genoeg reserves over om kwaliteit onderwijs in toekomst te blijven verbeteren neel de komende jaren doorgaat. De leeftijdsopbouw is al een stuk beter in balans en zal in 2018 nog beter en evenwichtiger zijn." Dat het gevoerde beleid effect heeft, is volgens De Jong al bewezen: „We boeken betere resultaten en hoge re cito-scores." De Jong en mede-bestuurder Ronnie van den Broecke wijzen er ook op dat Perspecto nog steeds een eigen vermogen van bijna acht miljoen heeft. Een goede buf fer voor de kosten van onderwijs vernieuwing en het opvangen van risico's. De bestuurders zijn er van overtuigd dat Perspecto de komen de jaren 'gezonde resultaten' blijft boeken en makkelijk aan de lande lijke inspectienorm blijft voldoen. Of er de komende jaren nog basis scholen fuseren of verdwijnen, la ten ze in het midden. Dat heeft nu uitgewezen dat de meeste bomen een redelijke condi tie hebben, maar er zijn er ook met een aantal te zware en soms al afgestorven takken. Bij sommi ge abelen is te zien dat er span ning op de stam staat als gevolg van een naar één kant doorbuigen de kroon en mede door die zware takken. Vanwege het verhoogde ri sico voor de omgeving moeten de bomen op korte termijn worden gesnoeid. De bomen worden vanaf deze week aangepakt door specialisten van BTL Bomendienst. Hun werk duurt drie weken. Om veiligheidsredenen wordt de Grenulaan tijdens de werk zaamheden voor een deel afgeslo ten. Ook kan er niet geparkeerd worden. Bewoners en bezoekers kunnen hun auto tijdelijk kwijt in omliggende straten of aan de Beurtvaartkade en de Binnenvaart- weg. www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 15 juli 2015 Zeeland ZEELAND 2 3 Onderwijsgroep krimpt fors in door René Hoonhorst PHILIPPINE. De éne na de andere basisschool fuseert in Zeeuws-Vlaanderen. Ook in Philippine. Toch was het gis teren feest in het mosseldorp. De Zeester trekt in bij De Stelle. Ze gaan samen verder als - en dat geheim werd gisteren onthuld - Laureyn. „De man die de polder waar in Philippine ligt, liet bedijken (in 1505)", verklaarde di rectrice Nancy Warrens (rechts op de foto). Zij leidde eerder De Zeester, waarin drie jaar geleden de school uit Zandstraat opging. „Dit is dus mijn tweede fusie." Een werkgroep had de historische naam uitgekozen. „Het zal wel", reageerde een vader. „Het is al mooi dat hier een school blijft." Laureyn telt straks zo'n 150 leerlingen, van wie 34 kleuters. En wat vonden kinderen van de nieuwe schoolnaam? „Zit ik op de Laureyn!", zei er ééntje in een Feyenoord-shirt, met een afkeurende ondertoon in zijn stem. „Nogal ouderwets", voegde een ander toe. War rens liet zich niet van de wijs brengen. „De school in Phi lippine is nu toekomstbestendig." foto Camile Schelstraete TERNEUZEN. De bomen aan de Gre- nulaan in de Terneuzense binnen stad worden aangepakt. Een maand geleden viel daar 's avonds plotseling een ruim zeventigjarige grijze abeel omver. Dat bleek toen veroorzaakt door een groot mieren nest in de stam. Boomexperts heb ben vervolgens een onderzoek in gesteld. SPORT 12 13 Laureyn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65