I" -f ^1%,, Praathuisje komt hufterproof terug 6 BEVELANDEN en THOLEN I|&.»r i- Reimerswaal schrapt wc bij strand Briljanten huwelijk QvmoRc IVt OOrtrtGv Breek de Week met zomeractiviteiten 'We willen de gebruikers van het praathuisje bij de wederopbouw betrekken' Jon Herselman, wethouder In de regio Accelerando speelt op de boulevard Kerken kijken en muziek luisteren Fietstocht voor de actieve 55-plussers Netwerkavond voor zzp'ers in de bieb Jaarlijks dam- en schaaktoernooi Ons Genoegen sluit muzikaal seizoen af Mijn dorp, mijn stad rsrrrs r. I V1 Ih sik. 1 Jon Herselman bij het Kapelse praathuisje na een eerdere vernieling. archieffoto Mechteld Jansen door Willem Adriaansens KAPELLE. Het praathuisje aan de Schoorse Zeedijk wordt her bouwd. Het huisje viel eind mei ten prooi aan vandalisme en brandde zo goed als helemaal af. Wanneer de herbouw begint is nog niet duidelijk, maar dat het wordt opgeknapt is zeker, vol gens wethouder Jon Herselman. „We willen de gebruikers van het praathuisje bij de wederop bouw betrekken", meldt de Ka pelse wethouder. „Dat zijn voor namelijk mannen op leeftijd. Zij zien het toch al een beetje als 'hun' hokje en zo wordt het nog meer hun eigen ding. Wij stellen alles beschikbaar en waar moge lijk kunnen zij dan helpen." Tonny Meys is één van die ge bruikers. „Ik ga er 's avonds na het werk nogal eens naartoe met m'n vrouw." Volgens de 63-jari- ge Kapellenaar is het gebruik van de ontmoetings- en uitzichtplek ook na de brand gewoon doorge gaan. „Je kan hier de schepen over een afstand van 35 a 40 kilo meter volgen. Ook als er wat is met het spoor of op de A58 sta je hier prachtig", aldus Meys Wanneer de herstelwerkzaam heden beginnen kon wethouder Herselman gisteren nog niet zeg gen. Volgens hem is er geen haast geboden. „Het praathuisje is bedoeld als beschutting in de slechtere jaargetijden. En hoewel je het de afgelopen dagen niet zou zeggen, is het nu zomer." Meys heeft nog wel een sugges tie voor de nieuwbouw. „Een ge bouwtje van vier compartimen ten met een dakje erop. Dan heb je bij elke windrichting beschut ting en hou je een open karakter." Het praathuisje is in 2009 neergezet en kostte toen 10.000 euro. De gemeente heeft al een veelvoud van dat bedrag uitgege ven aan herstel ten gevolge van vandalisme. Volgens Herselman wordt het huisje toch weer opge knapt. „Ik heb altijd al gezegd dat we niet moeten toegeven aan vandalisme." Wel kijkt de gemeente hoe het risico op vernieling ver kleind kan worden. „Beveiliging is onbetaalbaar", aldus Hersel man. „Maar we gaan wel probe ren om met materialen te wer ken die minder kwetsbaar zijn. We maken het praathuisje zo veel mogelijk hufterproof." YERSEKE/KRABBENDIJKE. Bezoe kers van het Damse strandje in Yerseke en het strandje Roels- hoek bij Krabbendijke zoeken dit seizoen tevergeefs naar een mobiel toilet. Reimerswaal heeft de 'dixi's' geschrapt. Volgens de gemeente werd er nauwelijks ge bruik van gemaakt, maar waren de kosten voor schoonmaak wel hoog. Ook was de gemeente vaak geld kwijt aan vernielingen. De dorpsraad van Krabbendij ke had aan de bel getrokken. De gemeente laat de dorpsraad we ten dat door te besparen op de kosten voor de wc'tjes meer kan worden gedaan om de Ooster- scheldestrandjes tijdens de zo mermaanden schoon te houden. BORSELE De Seniorenraad Borsele en oude- rensociëteiten uit Heinkenszand, Ovezande en Ellewoutsdijk hou den in de zomermaanden ver schillende activiteiten voor oude ren. Woensdag is er bijvoorbeeld een workshop kruidenthee ma ken bij boerderijwinkel Het Gou den Ei aan Noord Kraaijertsedijk 2 in 's-Heer Arendskerke, tussen 14.00 en 16.00 uur. Meer activitei ten staan in de folder Breek de Week die te bestellen is via tele foonnummer 0113 3119 99. SINT-ANNALAND Muziekvereniging Accelerando speelt woensdagavond op de bou levard van Sint-Annaland. Hun optreden staat in het teken van de MegaMuziekMarathon op 2 en 3 oktober. Dan maakt de vere niging 24 uur lang muziek voor het goede doel. Iedereen is welkom om het con cert bij te wonen. De muzikanten beginnen om 19.30 uur te spelen aan de havenkant van de Boule vard in Sint-Annaland. De eind tijd is nog niet bekend. WEMELDINCE De Maartenskerk in Wemeldinge is in de maanden juli en augustus iedere woensdag- en zaterdagmid dag geopend voor publiek. De kerk is op deze open dagen -en dus ook vandaag- gratis te bezoe ken tussen 13.00 en 17.00 uur. Zaterdag zal er tijdens de open stelling een openbare repetitie van kamerkoor Luscinia plaatsvin den. Zij spelen stukken uit de Ho- he Messe van Johann Sebastian Bach. 'SHEER-HENDRIKSKIN DEREN Welzijnsorganisatie SMWO neemt actieve 55-plussers mee op een fietstocht door Zuid-Beve land. De route is ongeveer vijfen twintig kilometer lang en gaat on der meer langs rustige wegen naar Lewedorp. De groep vertrekt om 13.30 uur bij het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18 in 's Heer Hendrik skinderen. Deelnemers fietsen gratis mee en ze hoeven zich ook niet van te vo ren aan te melden. GOES De Bibliotheek Oosterschelde houdt vanavond een netwerkbij eenkomst voor zzp'ers. Regiovoor zitter Bas de Winter geeft een presentatie over het Onderne mersklankbord. Er is voldoende tijd om in contact te komen met andere deelnemers. Deelnemers zijn tussen 19.00 en 21.00 uur wel kom in de Bibliotheek van Goes. Vooraf aanmelden kan via: h.degroen@bibliotheekoosterschel de.nl OOSTKAPELLE De dam- en schaakclub Oostka- pelle houdt donderdag voor de dertigste keer hun zomertoer- nooi, dat gehouden wordt in een zaal van de Zionskerk aan Duin weg 36A in Oostkapelle. Het toernooi is vooral bedoeld voor thuisspelers, vakantiegan gers en clubspelers. Inschrijven kan van 18.30 tot 19.00 uur, daar na worden partijen ingedeeld en starten de wedstrijden. Meedoen kost vijf euro, jongeren beneden de 15 betalen de helft. KAPELLE Alvorens de leden van muziekver eniging Ons Genoegen uit Kapel- Ie gaan genieten van een welver diende zomervakantie, sluiten zij het muzikale seizoen af met een zomeravondconcert. Morgen geven de slagwerkgroep onder leiding van Hans Reijerse, het jeugdorkest onder leiding van Petra van Antwerpen en het har monieorkest onder leiding van Al- bert-John Vervost een concert op het pleintje achter het Fruitteelt museum in Kapelle. Ze spelen in totaal 14 muziekstuk ken, het slotnummer voeren ze gezamelijk op. Aanvang van dit openluchtconcert is 19.00 uur. Bij minder goed weer wordt er uitgeweken naar het aangrenzen de clubgebouw aan de Dijkwelse- weg. GOES. Adriaan en Tannetje Korteknie uit Goes waren zaterdag vijfenzes tig jaar getrouwd. Dit vierden zij vrijdag en zondag met familie, vrienden medewerkers en bewoners van Sint Maarten in de Groe, het woonzorg complex waar zij wonen. Burgemeester René Verhulst kwam het echt paar feliciteren met hun briljanten huwelijk. Van de koning en de konin gin kregen ze schriftelijke felicitaties en gelukswensen, net als van de commissaris van de Koning in Zeeland. Het echtpaar kreeg verkering toen de Tweede Wereldoorlog nog in volle gang was. Op 11 juli 1945 ga ven ze elkaar het ja-woord. Ze kregen drie kinderen. Inmiddels hebben zij ook vijf kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Ze woonden in Wolphaartsdijk en verhuisden in 1981 in Goes. In oktober verhuisden ze naar het woonzorgcentrum in de Groe. foto Zorggroep Ter Weel hfi&gg,ft Tondag A 9 \u\\V atrtóa Voort "Loudag 9 augustusVou\ YitcYven Zondag T5> augustus, Vace Karwiaug AVr.hO uut KtSV.VMVYVW.QAVi - TA A 222 Y>arc\ 2 Goes \n\nvi Aesroedetggoes.ot GOES VW-Kantoor (Sin gelstraat), 14.00 -15.30 uur - Gratis stadsrondleiding door Historisch hart van de stad; Grote markt, Cof feeshop Plan B, 19.00-22.00 uur - Informatieavond voor ouders over softdrugs KAMPERLAND Jacobadijk, 10.30 - 12.30 uur - Ezelwan deling; Noord straat 42,17.00 uur - Kooktheater en rondleiding door boomgaard, reser veren noodzakelijk KAPELLE De Vroone, 19.15 uur - Zomeravond bridge SINT-ANNALAND Boulevard, 19.30 - Optreden muziek vereniging Accele rando NISSE Maria Kerk, 20.00-21.30 uur - Zomeravondcon cert Koor A58 WEMELDINGE Kerkweg 5, 13.00-17.00 uur - Openstelling Maar tenskerk; Dorps straat 70, 13.00-17.00 uur - Expositie penteke ningen, schilde rijen en keramiek door M. Weststrate WISSENKERKE Dorpsdijk 2, 13.00-17.00 uur - Openstelling wijn gaard 'De Druiven- gaerde' YERSEKE Prinses Beatrixha- ven, 14.00-16.00 uur - Rondvaart mosselvisserij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63