Éb\ Zaterdag-hoofdklasser wil graag herstart maken 12 Geen contract voor Pattinama Jeugdinternational Loof baalt van anticlimax op EK in Griekenland ulS™" Voorzitter Zeeuws-Vlaamse club ziet hoe leden voor een nieuwe preses kiezen. Reconstructie van een machtswisseling. wsm Het is Josimar Pattinama van hoofdklasser VC Vlissingen niet gelukt om een contract af te dwingen bij FC Oss. De stage van de spits bij de Brabantse eer- stedivisieclub viel in het water door een hielblessure. Daardoor miste Pattinama zaterdag het oe fenduel met Excelsior. Door de blessure van Pattinama kon de technische staf van FC Oss geen goed oordeel over hem vellen. Pattinama, die nu bij Vlissingen blijft, zou zaterdag (17.00 uur op het veld van VCK) wel met het Zeeuws elftal aantreden tegen FC Dordrecht. Bart Deprez train de gisteravond niet mee met het Zeeuws elftal, maar komt zater dag wel in actie. Hij zal één helft spelen omdat hij vrijdag met zijn club Goes ook al aantreedt tegen Jong Vitesse. Doelman Brian Meulmeester (Hoek) is voor het Zeeuws elftal opgeroe pen als vervanger van Max Leijer (GPC). Lionel Fitsch (Hoek) heeft zich geblesseerd afgemeld. Door het 1-1-gelijkspel tegen Spanje werd Augustine Loof met Oranje onder 19 al in de groepsfa- se uitgeschakeld op het EK in Griekenland. „We hadden echt de halve finale kunnen halen", meende de verdediger uit Koe wacht. „We hadden er meer uit moeten halen." Over zijn eigen toernooi (twee invalbeurten en negentig minu ten tegen Duitsland) was hij ge matigd tevreden. „Voor de laat ste wedstrijd tegen Spanje raakte ik geblesseerd aan mijn voet, waardoor ik niet kon starten. Maar na de eerste wedstrijd, waarin ik inviel, heb ik me in de basis geknokt." Augustine Loof keerde gisteren terug in Nederland en meldt zich vrijdag alweer bij Jong PSV. sport kort Blessure Kerkhove Tennisster Lesley Kerk hove uit Zierikzee kan deze week haar titel in het Duitse Aschaf- fenburg niet verdedi gen. Ze liep afgelopen weekeinde een dikke enkel op in de Duitse competitie. Kerkhove was in Aschaffenburg, waar ze in 2014 haar eerste challenger won, als eerste geplaatst. et is zaterdag 13 juni als Hoek de finale van de lan delijke beker speelt, de laatste wedstrijd van het seizoen. Terwijl iedereen wacht op de aftrap van Hoek-IJs- selmeervogels, pakt Rien van Meerendonk de microfoon. Het duurt niet lang of bij een aantal prominente sponsors begint het weer te jeuken. De voorzitter zet de vertrek kende leden van de technische staf in het zonnetje en richt zich daarna tot de gemeente Terneu- zen. Burgemeester Jan Lonink zit op de tribune, net als wethouder Jack Begijn. Ze krijgen te horen dat het kunstgrasveld in Hoek er op korte termijn nu toch echt moet komen. „Alsjeblieft, doe iets voor ons. Veel hoeft het niet te zijn. Breng deze accommoda tie op orde, zorg er in ieder geval voor dat we hier een kunstgras veld krijgen." Niet voor de eerste keer staat de toon van Van Meerendonk veel mensen met een Hoek-hart niet aan. Tijdens de rust besluit John Bravenboer, erevoorzitter en sponsor van het eerste uur, om namens de club zijn excuses aan te bieden aan Lonink en Be gijn. Na afloop - Hoek verliest de finale met 2-0 - overheerst bij veel betrokkenen het chagrijn. Dat gevoel wordt er niet beter op als het nieuws doorsijpelt dat er een nieuwe keeperstrainer komt. Maar Rudy van Beveren zou toch gewoon blijven? De Belg wordt de volgende ochtend gebeld door Van Meerendonk en krijgt dan te horen wat anderen al lang weten: Hoek gaat niet met hem verder. Dat hoort Van Beve ren op 14 juni, als alle clubs hun staf al lang rond hebben. De handelwijze van de voorzit ter - en ook de rest van het be stuur - verdient niet de schoon heidsprijs. De 'kwestie keepers trainer' lijkt steeds uit te zijn ge steld, zoals dat met meer zaken gebeurt. Die manier van werken zorgt voor irritatie en brengt de club niet verder. In het sponsor home valt steeds vaker op te van gen dat iemand anders het roer over moet nemen. Van Meeren donk krijgt te horen dat hij de eer beter aan zichzelf kan hou den, maar doet geen stap opzij. Achter de schermen wordt vervolgens serieus nagedacht over een alternatief. Terwijl Van Meerendonk op vakantie is, wordt gefilosofeerd over de op ties die er zijn bij de eerstvolgen de ledenvergadering. Art van der Staal, sponsor maar vooral supporter, heeft aangegeven 'wel iets in het bestuur te willen doen'. In het dorp krijgen veel le den te horen dat 'ze maandag naar de vergadering moeten ko men'. Met die zin wordt duide lijk: er staat iets te gebeuren. Van Meerendonk is na drie jaar herkiesbaar en dus lijkt het erop dat alleen voor het gestopte bestuurslid Marie Claire Doo- laard-Deij een nieuw gezicht moet worden gekozen. Het loopt anders. De vraag wordt ge steld of het eerst over de positie van de voorzitter kan gaan. Er is met Van der Staal een tweede kandidaat, de grote vraag is dan nog waar de leden voor kiezen. Van Meerendonk weet dan al hoe laat het is. Van der Staal krijgt vervolgens ruim tachtig procent van de stemmen. Van Meerendonk werkt de resteren de punten van de agenda af en trekt even later de deur achter zich dicht. De voornaamste kri tiek op Van Meerendonk is dat De voorzitter krijgt te horen dat hij de eer beter aan zichzelf kan houden, maar doet geen stap opzij V vivi'1 hij zich vooral met het eerste elf tal bezighoudt en te weinig be trokkenheid toont bij de rest van de vereniging. Mensen binden, vrijwilligers waarderen; het is te weinig gebeurd. De gelatenheid die meerdere betrokkenen waar nemen, moet plaatsmaken voor nieuw elan. Kunstgras, een sa menwerking met Philippine en mogelijk ook Sluiskil, wellicht verhuizen naar een nieuwe ac commodatie; er is bij Hoek ge noeg om aan te werken. Rien van Meerendonk zou er graag een rol in willen spelen, maar het gaat er niet meer van komen. Voor dit verhaal is met meerdere be trokkenen gesproken. De namen van deze bronnen zijn bij de redactie be kend. PROFCLUBS OEFENEN IN ZEELAND Welke profclubs spelen waar en wanneer de komende weken een oefenwedstrijd in Zeeland? vs 26/07 Sport sport@pzc.nl VLISSINCEN Goes-aanvaller Bart Deprez (links) trainde gisteravond niet mee met het Zeeuws elftal maar zal zaterdag wel een helft spelen, foto Johan van der Heijden VERIA ASCHAFFENBURC VLISSINGEN Groene Ster oefent De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissin gen spelen in de voor bereiding op het nieu we seizoen vijf oefen duels. De eerste twee worden in sporthal De Sprong in Middelburg gespeeld, tegen het Belgische Celtic Hout halen (7 augustus, 21.00 uur) en Troy uit Bergen op Zoom (14 augustus, 20.30 uur). Op woensdag 19 au gustus gaat de forma tie van trainer Hicham Benhammou op be zoek bij de Belgische topclub FT Antwer pen. De voorbereiding wordt op vrijdag 28 augustus afgesloten met een toernooi in de Vlissingse thuisha ven Baskensburg. TPP Rotterdam en het Bel gische Fenerbahqe Be ringen zijn dan vanaf 19.30 uur de tegen standers. WESTKAPELLE Veel inschrijvingen De Wielerronde van Westkapelle heeft over belangstelling niet te klagen. Voor de wedstrijd over 52 kilometer, die van avond vanaf 20.15 uur wordt verreden, had den gisteren al 102 renners zich ingeschre ven. Het voorprogram ma bestaat uit de Scholierenloop (18.45 uur) en de derde wed strijd in het PZC Stra- tenloopcircuit (start om 19.00 uur). Van Meerendonk door Barry van der Hooft H Locatie: sportpark Het Schenge, Goes. Entree: volwassen 7,50 euro, kinderen met 12 jaar gratis. Locatie: sportpark De Stoofwei, Koudekerke. Entree: volwassen 5 euro, kinderen 7 tot en met 16 jaar 3,50 euro, kinderen tot 7 jaar gratis. I Locati sportpark De Volhar ding, Bruinisse. ntree: volwassen 8 euro, kinderen 6 tot en met 12 jaar 5 euro, kinderen tot 6 jaar gratis. sportpark Van Zuyen, Burgh-Haamstede. volwassenen 6 euro, kin deren tot en met 15 jaar 3 euro. I Locatie: sportpark De Veerscne Poort, Middelburg. I Entrei 2 euro sportpark t, Middelburg. Locatie: Poort, 2 euro De Veersche ZEEUWS ELFTAL VS FC DOR DRECHT SCHOUWSE SELECTIE VS FC DOR DRECHT 25/07 18.30 uur, BRUSE BOYS 18/07 17.00 uur VOLENDAMl190°UUr ZEELAND MIDDELBURG Burgh- Haamstede ZEELANDIA MIDDELBURG VS /01/08 SK SINT (17.00 uur NIKLAAS VITESSE Bruinisse Middelburg Koudekerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59