Weemoed en feest bij opening De Morgenster Trucks Zonnemaire naar Dijk Bommenede 6 SCHOUWEN-DUIVELAND 'Zierikzees weer* op de braderie 'We voegen de sterke elementen van beide scholen samen in één nieuwe school' In de regio Ouderenombudsman wijst de juiste weg Koffiemorgen voor oudere omwonenden Lachen kun je leren op het strand Mijn dorp, mijn stad Restjes asbest van speelveldje gehaald Daan Markwat is de nieuwe wethouder door Esme Soesman KERKWERVE. De nieuwe fusie- school van Radar in Kerkwerve heet De Morgenster. Die naam werd gistermiddag op het school plein van de voormalige Samuel- school tijdens de opening ont huld. „Het is jammer dat de school in Brouwershaven sluit, maar ze hebben er wel een echt feest van gemaakt", vindt moe der Hellen Timmers. De Morgen ster start na de zomervakantie met tussen de 75 en 80 leerlin gen. De veertien leerlingen die van De Schouw in Brouwershaven de overstap naar Kerkwerve ma ken, werden per limousine naar hun nieuwe onderwijsonderko- men gebracht. Er is bewust geko zen voor een fusie van de twee scholen, zegt directeur Clemens Pronk. „We voegen de sterke ele menten van beide scholen sa men om een nieuwe krachtige school neer te zetten". Het onderwijs in Brouwersha ven is met het oog op de samen smelting geleidelijk afgebouwd. Vorig jaar al werd geen les meer gegeven aan de onderbouw. Hel len Timmers is één van de ouders die heel direct met die veranderingen te maken kreeg. Haar zoon Dirk zat afgelopen jaar in groep 8, zoon Jakob zat in groep 4 en zoon Joost ging naar groep 1. Oftewel: twee kinderen naar Brouwershaven en één naar Kerkwerve. „We vonden het heel erg. We waren zo blij met die school. Je weet wat je hebt en je weet niet wat je krijgt", om schrijft ze haar gevoelens over de sluiting van De Schouw. Door zoon Joost weet ze in middels dat het in Kerkwerve wel snor zit. Bovendien: „Een kleine school is sociaal best Clemens Pronk directeur kwetsbaar. Hier heeft Jakob meer vrienden om zich heen. Dat is ook een verrijking." Al blijft sluiting van de Brouwse school erg jammer. „Ik voel wee moed, maar ik verwacht hier alle goeds." Net als zoon Jakob, die giste ren met zijn schoolgenootjes ge noot van de rit in de limousine. „Ze stonden te stralen. Ze heb ben alles uit de kast getrokken. Dit is geen verdrietige gebeurte nis, maar een groot feest." door Ton van den Nouweland ZONNEMAIRE Met het aanwijzen van twee parkeerplaatsen voor vrachtwagens aan de Dijk van Bommenede denkt de gemeente een jarenlang spelende kwestie in Zonnemaire te hebben opgelost. Bewoners ergerden zich aan de vrachtauto's voor hun deur. Chauffeurs klaagden dat zij hun truck nergens kunnen parkeren. Het probleem ontstond toen de gemeente de parkeerplaatsen aan de Willem-Alexanderlaan ophief. Toen bleek dat de draina geleidingen onder de weg platge- reden waren. Elders in het dorp zetten bewoners hun personen auto's dusdanig weg, dat het voor vrachtwagenchauffeurs on mogelijk werd te parkeren. Dat leidde tot irritaties over en weer. Bemiddeling door de dorpsraad mocht niet baten. Met het aanwijzen van twee plaatsen aan de Dijk van Bom mende heeft de gemeente de knoop nu doorgehakt. Voor spe ciale vrachtwagenparkeerplaat sen trekt de gemeente geen geld uit, omdat ze dat niet als haar taak ziet. Een vertegenwoordiger van de chauffeurs en de dorpsraad kunnen zich vinden in de geko zen oplossing. ZIERIKZEE Het Nationaal Ouderenfonds werkt samen met de gemeente Schouwen-Duiveland om oude ren aan relevante informatie uit de gemeente te helpen. Daarvoor is de Ouderenombudsman in het leven geroepen. Via een website of telefoon worden senioren inge licht over uiteenlopende onder werpen zoals wonen, zorg, wel zijn, mobiliteit en geldzaken. telefoonnummer: 0900-6080100 www.ouderenombudsman.nl ZIERIKZEE Zorgaanbieder Eilandzorg in Zie- rikzee houdt woensdag een maan delijkse koffiemorgen. Eilandzorg hoopt daarmee bewoners van zorgcentrum de Wieken langer zelfstandig te houden en de on derlinge contacten tussen buurt bewoners en de bewoners van het zorgcentrum te bevorderen. De koffiemorgen begint om 10.00 uur aan de Hoge Molenstraat 13 in Zierikzee. Voor 1.50 euro krijgen bezoekers twee kopjes koffie met wat lekkers erbij. De eerstvolgen de bijeenkomst is op 5 augustus. WESTENSCHOUWEN Lachcoach Gerdien Janse van Zee land Lacht geeft haar cursisten een unieke manier om van het strand te genieten. Ze geeft name lijk een cursus lachen om niks. Lachen zorgt voor de afgifte van gelukshormonen, waardoor men sen zich automatisch beter gaan voelen. Gerdien Jansen is deze zo mer elke dinsdag bovenaan de trap bij de rotonde van Westen- schouwen te vinden, aan de Steenweg. De cursus duurt van 19.30 tot 20.45 uur en kost tien eu ro per persoon. ZIERIKZEE Gemeentepersoneel haalt vandaag de laatste restjes asbest van het speelveld aan de Kabbelaarsbank. Daarna wordt het terreintje vrijge geven. Twee weken geleden werd asbest aangetroffen. De gemeente groef 12 sleuven en ontdekt in 2 daarvan asbestresten. Het gaat om zulke kleine hoeveelheden dat geen nader onderzoek of sanering nodig is. Bovendien is het cement- gebonden asbest. Wie nog ver dacht materiaal vindt, wordt ver zocht 452111 te bellen. MIDDELHARNIS Daan Markwat is verkozen tot de nieuwe wethouder van de ge meente Goeree-Overflakkee. Hij beheert de portefeuille ruim telijke ontwikkeling, volkshuis vesting, bouwzaken, leefbaar heid, kleine kernenbeleid, dorps raden en milieu. Hij is boven dien kernwethouder van Stellen dam, Nieuwe-Tonge en Ooltgens- plaat. Markwat vervangt daar mee wethouder Piet Konings woud, die in april van dit jaar overleed. ZIERIKZEE. De eerste Zierikzeese Dag van het jaar siert het centrum van Zierikzee. Tijdens de zomer is er elke dinsdag een braderie, die toeristen in de omgeving moet houden. De eerste editie was gelijk een groot suc ces, mede dankzij het weer. Hoewel miezerregen niet het perfecte weer lijkt voor een dagje rondbanjeren op een markt, is dat het eigenlijk wel. 'Zierikzees weer', noemen inwoners het zelfs. Op een zonnige en warme dag liggen de meeste toeristen op een van de stranden. Een braderie in het centrum laten ze dan dus links liggen. Ondernemersvereniging OVO organiseert de Zierikzeese Dagen deze zo mer samen met evenementenbureau Kroko's. De braderie is elke dinsdag tot en met 18 augustus van 10.00 tot 17.00 uur. Behalve op 4 augustus, want dan staat de kermis in het centrum, foto Dirk-Jan Gjeltema BROUWERSHAVEN Haven Den Osse, 13.30 uur en 15.30 uur: Rondvaart Grevelingen, rede rij Zeeland; BRUINISSE Brusea Visserijmu seum en Oudheid kamer,11.00-17.00 uur: Demonstratie Bolusbakken; Expo sitie Schilderijen Annie Scheerme- ijer; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; Gebouw Gereformeerde Ge meente Haamste de, 19.30 uur: Sa- menzangavond met organist Ma rien Stouten; Golf club Molenberg, Natuurfietstocht 13.30 uur: Hervorm de Kerk Haamste de, 20.00 uur: Con cert Het Zeeuws Mandoline- en Gi taarorkest; Kerk in Burgh, 13.30-16.30 uur: ex positie Henc Smit; Slot van Haamste de, 11.30 uur: Diapresentatie en bezoek Ridderzaal; Trampolinecen trum Westerschou- wen, vanaf 11.00 uur: Op safari door het grootste bos van Zeeland; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Familierondvaart, 13.45 uur: Mini crui se, 18.30 uur: Na- tuurrondvaart; 't Oliegeultje, 14.00 uur: Poëtische na tuurwandeling; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.00 uur: Volwassenen Ont- moetings Plaats (VOP); 17.30 uur: Eten wat de pot schaft;i9.30 uur: Cursus gevoels- schilderen; 20.00 uur: Band Schor; Wijnhoeve de Klei ne Schorre, 15.00-17.00 uur: Wijnproeverij en rondleiding; ELLEMEET Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Bil jartclub de Antilo pen; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.00 uur - 17.00 uur: 't Wienkeltje; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 18.00 uur - 21.00 uur: Zumba; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OUDDORP Inspiratiecentrum Grevelingen, 10.00 uur: Workshop schilderen en foto graferen; 14.00 uur: Kinderwork shop mozaïek; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; RENESSE Centrum, 8.00 uur: Seizoen week markt; 10.00 uur Torenbeklimming Jacobuskerk; Evene mententerrein t.o. Bar de Stulp, 18.45 uur: Kinderspeur tocht; Strandpavil joen Corazon, 10.00 uur: Yoga Le na; SEROOSKERKE Einde Prunjeweg, 13.30 uur: Natuur- tocht door de Prun- je; VROUWENPOLDER Pelgrimskerk, 13.00-17.00 uur: Openstelling van de kerk; ZIERIKZEE Cameramuseum, 14.00 uur: Fototour door Zierikzee on der begeleiding van fotograaf Leen Koper; Evenemen tenterrein Cam ping Kloet, 10.00 uur: Wekelijkse Snuffel- en Brocan- temarkt; FIZI, 14.00 uur: De No- tenkraak; Nieuwe Haven, 13.00 uur: Rondvaart Natio naal Park Ooster- schelde met Frisia De nieuwe naam van de fusieschool in Kerkwerve wordt door de leerlin gen onthuld, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57